“Cumhuriyet, özgürlükçü demokrasiye giden yoldaki en büyük adımıdır”

“Cumhuriyet, özgürlükçü demokrasiye giden yoldaki en büyük adımıdır”

28.10.2018

CHP Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu: “Cumhuriyet, özgürlükçü demokrasiye giden yoldaki en büyük adımıdır” CHP Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında “Cumhuriyet, modernleşme devriminin özgürlükçü demokrasiye giden yoldaki en büyük adımıdır” dedi. Başkan Hacı Tanrıbuyurdu, “Cumhuriyet rejiminin varlığı ile anlam bulan demokratik düzene ve kurumlarına, ülkemizin kuruluşundan bu […]

CHP Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu:

“Cumhuriyet, özgürlükçü demokrasiye giden yoldaki en büyük adımıdır”

CHP Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında “Cumhuriyet, modernleşme devriminin özgürlükçü demokrasiye giden yoldaki en büyük adımıdır” dedi.
Başkan Hacı Tanrıbuyurdu, “Cumhuriyet rejiminin varlığı ile anlam bulan demokratik düzene ve kurumlarına, ülkemizin kuruluşundan bu yana en çok ihtiyaç duyulduğu bir dönemden geçiyoruz. 95 yıllık Cumhuriyet ile anlam bulan demokratik düzen, ne yazık ki derin yaralar almıştır” dedi.
“Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, her zamankinden fazla birliğe, dayanışmaya, kardeşliğe ihtiyacımız var” diyen Başkan Hacı Tanrıbuyurdu, “Bu süreçten çıkış, Büyük Önderimizin çizdiği yolda, çağdaş medeniyet ülküsünden ayrılmadan laik, demokratik düzenin varlığını sürekli kılacak programların uygulanması ile mümkün olacaktır. Bizler CHP’ler olarak geçmiş her zamandan daha kararlı adımlarla bu hedefe ulaşmanın çabası içerisindeyiz. 95. yılında Cumhuriyetimize, demokrasimize sahip çıktığımızı, ülkemizin birlik, bütünlük içinde yarınlara taşınması ülküsünün takipçisi olarak mücadele içerisinde olacağımızı beyan eder iken, Trabzon ilinde bir dizi etkinlik ile bu niyetimizi halkımız ile paylaşacağız” diye konuştu.
Başkan Hacı Tanrıbuyurdu, mesajında şu görüşlere yer verdi:
“29 Ekim” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen, 20. Yüzyılın en büyük ve en onurlu mücadelesi olan İstiklal Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasını takip eden süreçte modern Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu gündür. Cumhuriyet, modernleşme devriminin özgürlükçü demokrasiye giden yoldaki en büyük adımıdır. Bu nedenle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milletimizin Cumhuriyete, onun üzerinde yükseldiği temel değerlere, bu bağlamda özgürlükçü demokrasiye olan bağlılığının ve tutkusunun en güçlü şekilde ifade edildiği bayramdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Cumhuriyetin temel değerlerini, demokrasinin bütün kurumlarını ve kuvvetler ayrılığını baskı altına almış bir iktidara karşı; Parlamenter Demokrasi, İnsan Hakları ve Özgürlükler konusundaki mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Bu mücadelenin başarıya ulaşacağına ilişkin inancımız tamdır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .