Cumhurbaşkanımızın ziyareti

Cumhurbaşkanımızın ziyareti

02.02.2015

Cumhurbaşkanımızın ziyareti   Cuma günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı karşıladık. Kırşehirliler olarak Cumhurbaşkanımızı evliyalar diyarı, Ahiliğin ve Türk Dilinin Başkenti Kırşehir’in şanına yakışır bir şekilde misafir ettik. Çalan davullar, zurnalar, oynayanlar, cadde ve sokaklarda karnaval vardı. Düğün Kırşehir’in düğünü, bayram Kırşehir’in bayramıydı. Kırşehirliler bağrına bastı Cumhurbaşkanını. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kırşehir’deki yoğun ilgiden çok […]

Cumhurbaşkanımızın ziyareti

 

Cuma günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı karşıladık. Kırşehirliler olarak

Cumhurbaşkanımızı evliyalar diyarı, Ahiliğin ve Türk Dilinin Başkenti Kırşehir’in şanına yakışır bir şekilde misafir ettik. Çalan davullar, zurnalar, oynayanlar, cadde ve sokaklarda karnaval vardı. Düğün Kırşehir’in düğünü, bayram Kırşehir’in bayramıydı. Kırşehirliler bağrına bastı Cumhurbaşkanını.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kırşehir’deki yoğun ilgiden çok memnun olmuş ki “ Siyasi hayatımın en güzel mitingini ve açılışlarını Kırşehir’de yaptık.” Sözünü söylemiştir. Recep Tayyip Erdoğan gibi lidere, Cumhurbaşkanına bu sözü söyletmenin onur ve gururu Kırşehir’e ve Kırşehirliye aittir.

Siyasetten ve siyasetçiden çok acı çekmiş bir il olan Kırşehir geçmiş yıllarda hür idaresi ile hemşerisi Osman Bölükbaşı’nın millet partisine oy verdiği için dönemin iktidar partisi demokrat parti tarafından ilçe yapılmış, ilçeleri elinden alınmış, 1977 yılında petlas lastik fabrikasının temelinin atıldığı güne kadar hiçbir devlet yatırımı yapılmamış, dışlanmış, kendi kaderine bırakılmış ve bir kasaba görünümünden ileriye gidememiştir. Altmış bir sene önce1954 yılında yapılan siyasi hatadan dolayı Kırşehir bir türlü toparlanamadığı gibi cezasını halen çekmektedir.

Altmış bir sene önce yapılan bu hatanın telafisinin yapılması, Kırşehir’in kalkınıp gelişmesi, sanayi, eğitim, termal, demiryolu ve havaalanı gibi değişik ve çeşitli yatırımların yapılması zorunludur. Hizmetin, paranın iktidarda, devlet erkanında olduğu unutulmamalıdır.

Bu yatırımlarım yapılması için önceden yapılan hataların yapılmaması, Kırşehir’in kalkınıp, gelişmesi için her türlü siyasi çekişmelerden uzak, her partiden, her görüşten insanların bir araya gelerek birliktelik sağlanmalı devletin Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Bakanları ile iyi ilişkiler kurulmalı, devlet erkanını sürekli Kırşehir’e davet ederek cesaretle, Kırşehirlilik bilinci ile Kırşehir’in sorunları anlatılmalı ve yatırımların gelmesi sağlanmalıdır. Kırşehir için bu birliktelik şarttır. Aksi durumda ağlanmaya, sızlanmaya devam ederiz.

Bugün Kırşehir’de yaptığı hizmetlerle, çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle Başbakanın ve Cumhurbaşkanının takdirini kazanan belediye başkanımız Yaşar Bahçeci’nin Türkiye’nin en büyük külliye projelerinden olan Ahi Külliyesinin yapılmasında Cumhurbaşkanımızın çok büyük katkıları olduğu gibi diğer projelerde de katkıları devam etmektedir.

Bir gerçek var ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık yaptığı yıllarda da Kırşehir’e sık, sık gelmiş, kendisine belediye başkanımız Yaşar Bahçeci, milletvekillermiz ve görevdeki valilerimiz tarafından Kırşehir’in sorunları, ihtiyaçları dosyalar halinde sunulmuştur. Şu an Kırşehir’in problemlerini bilen bir Cumhurbaşkanımız var. Bu Kırşehir için büyük bir şanstır.

İşte bu şansı iyi kullanarak Kırşehir’in kalkınması, gelişmesi ve sorunlarının giderilmesi için Cumhurbaşkanıyla, Başbakanla, Bakanlarla hiçbir siyasi ayrımı yapılmadan sadece Kırşehir düşünülerek hareket ederek iyi diyalog kurulması kaçınılmazdır.

Başka Kırşehir’in ve gidecek başka yerimizin olmadığı unutulmamalıdır.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .