Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bunların işi montaj ve şantaj”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bunların işi montaj ve şantaj”

30.01.2015

KIRŞEHİR (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ne işiniz var Somali’de? Suriyeliler ne geziyor Türkiye’de?’ diyenlerin Ahiliği anlayamayanlar ve Kırşehir’in bu manevi havasını alamayanlar olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kapımıza gelen kim olursa olsun kapımızı açıyoruz, ekmeğimizi paylaşıyoruz. 12 yıl önce biz geri kalmış ülkelere 45 milyon dolar destek veriyorduk. Geri kalmış ülkelere şimdi 4,5 milyar […]

KIRŞEHİR (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ne işiniz var Somali’de? Suriyeliler ne geziyor Türkiye’de?’ diyenlerin Ahiliği anlayamayanlar ve Kırşehir’in bu manevi havasını alamayanlar olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kapımıza gelen kim olursa olsun kapımızı açıyoruz, ekmeğimizi paylaşıyoruz. 12 yıl önce biz geri kalmış ülkelere 45 milyon dolar destek veriyorduk. Geri kalmış ülkelere şimdi 4,5 milyar dolar destek veriyoruz. İşte büyük devlet budur. Ne işiniz var Somali’de, Suriyeliler ne geziyor Türkiye’de diyenler Ahiliği anlamayanlar ve Kırşehir’in bu manevi havasını alamayanlardır” dedi.
Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

DSC_0100 copy
“Biz dünyanın ilgisiz kaldığı Somali’ye sahip çıkarken, çok önemli hizmetlerin açılışını yaparken, burada Ana Muhalefetin Genel Başkanı çıktı bu Somali ziyaretinde hastanede yaptığım ziyarette meseleyi anlamadan bilmeden oradaki dağıtmakta olduğum hediyeleri, çocuklara dağıttığım hediyelerin ne olduğunu bilmeden yalan yanlış ifade ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına bir saygısızlık yaptı. Kardeşlerim kılavuzu karga olanın. Biz çocuklara bir boyama kitapçığı dağıtıyoruz. Bunu anlamak istemiyor, ona bu aklı verenler kimlerse onu bu yanlışlığın içine sokuyorlar. Siyasette bugüne kadar kullandığı argümanlar böyle çirkin, montaja dayalı ve yalan yanlış. Onlar şuursuz, onlar edepsiz ama Ana Muhalefet Genel Başkanı da bu montajları Meclis’te bu ahlak dışı montajı kullanıyor. Sonuçta kendisi küçük düştü. Türkiye’ye ve dünyaya bir kez daha rezil oldu. Daha önce de bizim ziyaretimiz ardından ‘Ben de gideceğim’ demişti. Bunların işi montaj, bunlar montajdan başka, şantaja boyun eğmekten başka bir şey bilmez. Bunların kılavuzu paralel yapı. Paralel yapı ile birlikte montaj sanatını öğrendiler.
“Paralel olsun, ister yerli, ister yabancı olsun, kim yaparsa yapsın milletin iradesinden asla taviz vermeyeceğiz. Dün sanatçılar ziyaretime gelmişlerdi. ‘Bu enerjiyi nerden buluyorsunuz?’ diyorlardı. Ben Kırşehirli kardeşlerimi görürüm de enerji depolamam mı? Biz milletimiz için aşkla çalışıyoruz. Bu yolda da son nefesimize kadar yorgun kalmayacağız. Bu yıl önemli bir yıl. 7 Haziran’da seçim var. Bu seçimlerin önemli yanı 2023 hedeflerine giderken Yeni Türkiye demiştim. Bir de yarıda kalan bir şey vardı. Başaramadık. O da yeni anayasa. Yeni Türkiye ve Yeni Anayasa için iradenizi tam anlamıyla ortaya koymalısınız. Nasıl Cumhurbaşkanı seçiminde sağlam irade ortaya çıktıysa inanıyorum ki 7 Haziran’da da gerekli olan tavrı ortaya koyacak. Yeni anayasayı kuracak gücü ortaya koyacak yeni Türkiye’nin temellerini atacaksınız.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasından sonra tamamlanan çalışmaları hizmete açtı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .