Cumhurbaşkanı Kırşehir’den memnun kalmış ya

Cumhurbaşkanı Kırşehir’den memnun kalmış ya

02.02.2015

  Cumhurbaşkanı Kırşehir’den memnun kalmış ya peki Kırşehirliler bu ziyaretten ne aldı? Kırşehir Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı. Cumhurbaşkanı Kırşehir’de tamamlanan 23 projenin toplu açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına “Ahiler diyarı Kırşehir’de merhum Ahi Evran’ı bir kez daha hürmetle yad ediyorum. Yine bu vesileyle 2012 yılında aramızdan ayrılan büyük sanatçı, gönül […]

 

Cumhurbaşkanı Kırşehir’den memnun kalmış ya
peki Kırşehirliler bu ziyaretten ne aldı?

Kırşehir Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı.
Cumhurbaşkanı Kırşehir’de tamamlanan 23 projenin toplu açılışını yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına “Ahiler diyarı Kırşehir’de merhum Ahi Evran’ı bir kez daha hürmetle yad ediyorum. Yine bu vesileyle 2012 yılında aramızdan ayrılan büyük sanatçı, gönül insanı, değerli dost Neşet Ertaş’ı da memleketinde rahmetle minnetle yad ediyorum” dedi ve ilave etti:
“Kırşehir’e teşekkür borcumuz var. 10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 53 oy oranı ile bu kardeşinize destek verdi. Tüm Kırşehir’li kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yol arkadaşlığımız, kardeşliğimiz inşallah daim olsun. 28 Ağustos’ta başladığım Cumhurbaşkanlığı vazifemde 5 aylık süreçte daha önce 5 ilimize ziyarette bulundum. Kırşehir Cumhurbaşkanı olarak ziyaret ettiğim 6. İl oluyor. Bu ziyaretin de hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bugün Kırşehir’de çok önemli açılışları gerçekleştiriyoruz. Bu tören ile Kırşehir’e kazandırılan 76 trilyon lira tutarındaki eserlerin resmi açılışını yapıyoruz.
Biliyorum ki Kırşehir yatırımlara doymuyor. Doymamak da en doğal hakkıdır. Huzurlarınızda Belediye Başkanımız ve heyetini tebrik ediyorum. Onların da gerçekten üst üste yapmış olduğu yatırımlar, açılışlar Kırşehir’e büyük farklılığı getiriyor. Bundan sonra hükümetimizin de vaadlerinin tek tek yerine geldiğini göreceğiz. Burası Anadolu ve bu Anadolu hiçbir zaman ne Cacabey’e ne Ahi Evran’a mahçup olmayacak. Ben belediye başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum…”
Evet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kırşehir siyasette hep destek verdi, oylarıyla katkı sundu. Zaten o da “Kırşehir’e bir teşekkür borcum var” dedi.
Ertesi gün Ankara’daki TÜMSİAD toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırşehir’e özel açıklamalar geldi ve “Siyasi hayatımın en güzel mitingini Kırşehir’de gerçekleştirdim” diyerek, Kırşehir halkına teşekkür etti ve “Hamdolsun Kırşehir’de siyasi hayatımda bugüne kadar yapmış olduğumuz açılışların ve mitinglerin en muhteşemini yaptık. Biz uhuvvetten muhabbetten asla taviz vermeyiz” dedi.
Evet Cumhurbaşkanı Kırşehir’den memnun kaldı, peki Kırşehirliler bu ziyaretten ne aldı?
Kırşehir beklediği ve özlediği yatırımları alabildi mi?
Burası çok önemli…
Kırşehir Belediye’si ve Kırşehir Valiliği’ni ziyaret etti. Basın mensupları alınmadığı için buralarda ne konuşuldu, hangi sorunlar için çözüm talimatı alındı, ne vaadde bulundu bilmiyoruz.
Ama Cacabey Meydanı’nda Kırşehir adına hiçbir vaadde bulunulmadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kırşehir’de toplu açılışını yaptığı tesislere, yatırımlara baktım, iç çektim. Çünkü açılışı yapılan bu yatırımlar devletin rutin işleriydi…
İşte açılışı yapılan, Kırşehir’e büyük atılımlar getirecek yatırımlar:
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ait 40 kişilik Merkez Kız Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Kaman Hirfanlı Gençlik Kampı ve İzcilik Eğitim Merkezi, 500 kişilik Merkez Öğrenci Yurdu, Kaman 500 kişilik öğrenci yurdu,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Mucur’a 30 tonluk depoloma tesisi, Akçakent Hükümet Konağı, Merkez Polis Meslek Yüksek Okulu Lojmanı, Lale Camii Restorasyonu, 300 kişilik İmam Hatip Lisesi pansiyonu, Fatma-Mermer 24 derslikli kız tekik ve meslek lisesi, 24 derslikli İmam-Hatip Ortaokulu, 24 derslikli Süleyman Türkmani İlkokulu, 24 derslikli 24 Aralık Ortaokulu, Akpınar Halk Eğitim Merkezi. Çiçekdağı 16 derslikli Şehit Öğretmen Bayram Tekin Ortaokulu, Kaman Bahtiyar Şimşek 16 derslikli Cumhuriyet İlkokulu, Boztepe Spor Salonu,  Çiçekdağı B. Tekin Spor Salonu, Merkez Sıdıklı Küçükoba Kulpak Sulaması, Akçakent İle Sağlık Merkezi, Boztepe Yenidoğanlı Sağlık Ocağı, 5 adet ambulans.
Elbette açılışı yapılan yatırımlar Kırşehir için önemlidir. Ama Kırşehir göçüyor, nüfusu küçülürken bu açılışı yapılan yatırımlar Kırşehir’in çehresini ve kaderini değiştirir mi?
Cumhurbaşkanlarının, başbakanların başka illerde yaptığı toplu açılış törenlerine bakıyorum, köprüler, barajlar, organize sanayi bölgesine yapılan yüzlerce fabrikalar, dev tesisler…
O illere yapılıyor, o iller gelişip kalkınıyor. Kırşehir yerinde sayıyor, hatta geriye gidiyor!
Peki Cumhurbaşkanını coşkulu karşılayanlar, bu ilin temsilcileri “Kırşehir’i toz pembe mi gösterip, neden hiçbir vaadde bulundurmadılar” diye kafa yordum kendimce…
Kırşehir’i ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye övgüler dizen Cumhurbaşkanımız neden Kırşehir’in sorunları konusunda bir çift kelime etmedi diye merak ettim.
Peki Kırşehir’in derdi olduğunu, sorunları bulunduğunu, sürekli göç verdiği için nüfusunun düştüğünü söyleyen olmadı mı dedim yine kendi kendime…
“Ben 2 dönemdir Kırşehir milletvekiliyim” diyerek üçüncü dönemini hesaplayanlar, kendisinden başka kimseye nokta kadar faydası olmayan Kırşehir’in adını kullanarak milletvekili seçilmiş, kızını Cumhurbaşkanının kucağına vermeyi maharet sayanlar neden diyemediler ki “Efendim ben iki dönemdir Kırşehir’i temsil ediyorum. Bu millet size, bana oy verdi. Ama ben verdiğim sözleri yerine getiremedim, bu memlekete bir çivi çakamadım, dikili bir taşım yok. Kırşehirimizin şu şu sorunları var, desteğinizi bekliyorum” diyebildiler mi? Diyebilirler mi? Var mı onlarda öyle yürek?
Nerde bir Memduh Erdemir, nerde bir Mustafa Aksoy, nerde bir Kâzım Çağlayan?
Ama utanıp sıkılmadan Cumhurbaşkanının yanında, arkasında, durup objektiflere yılışarak poz verip, milyarlarca maaş alıp milletvekiliyim havası atanlara bu millet neler söylüyor, neler…
Ben Kırşehir’in seçilmişlerini Meclis’te konuşurken, Kırşehir’in sorunlarını, isteklerini, beklentilerini anlattıklarını hiç görmedim.
Ama onlar da hakkılar Kırşehir’in sorunu, derdi mi var ki!
TBMM’de Kırşehir’in derdini, işsizliğini, aşsızlığını, çiftçinin, köylünün, emeklinin, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir avuç sanayicinin sorunlarını dile getirirlerse ucu hükümete dokunacak ta ondan.
Onlar bunu yapabilir mi?
El kaldır, indir, tayin ve atamalarla, kantin ihaleleriyle günlerini gün et, Kırşehir’deki kurum ve kuruluşların daire müdürlerini, çalışanlarını köşeye sıkıştırıp işlerini yaptırmayı marifet say.
Bir de bunların meşhur bir sloganı var biliyorsunuz, “İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün”. Madem Türkiye büyüyor, peki bu Kırşehir niye küçülüyor? Niye milletvekili sayısı 3’ten 2’ye düştü?
Demek ki iyi gitmeyen bir şeyler var.
Kırşehir’de yoksulluk varsa, işsizlik varsa, göç varsa bunun sorumluları kim olacak ki?
Sizi bilmem ama ben Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kırşehir gezisinde hep Kırşehir için neler söyleyecek, neler vaad edecek diye boşuna beklemişim.
Kırşehir’de benim bilmediğim neleri, hangi tesisleri açacak diye boşuna hayal kurmuşum.
Kırşehir ölmüş, can çekiştiriyor biz hep hayallerle, boş vaadlerle gönümüzü geçirmeye devam ediyoruz.
Ne diyelim?
“Durmak yok yola devam!”

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .