Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırşehir’e ve Bahçeci’ye övgüler…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırşehir’e ve Bahçeci’ye övgüler…

03.02.2015

Toplu Açılış töreni için geçtiğimiz Cuma günü Kırşehir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan helikopter ile Ahi Stadyumu’na indi. Erdoğan, buradan Cumhurbaşkanlığı otobüsü ile Kırşehir Belediyesi’nin önüne gelerek halkı selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılamadan sonra Kırşehir Belediyesi’ne geçerek Kırşehir Belediyesinde ziyaret anı defterine imza attı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı için Ahmet Yesevi Camiine geçtikten […]

Toplu Açılış töreni için geçtiğimiz Cuma günü Kırşehir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan helikopter ile Ahi Stadyumu’na indi. Erdoğan, buradan Cumhurbaşkanlığı otobüsü ile Kırşehir Belediyesi’nin önüne gelerek halkı selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılamadan sonra Kırşehir Belediyesi’ne geçerek Kırşehir Belediyesinde ziyaret anı defterine imza attı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı için Ahmet Yesevi Camiine geçtikten sonra Kırşehir Valiliğini de ziyaret ederek halka hitap etmek için Cacabey Meydanına yürüyerek geçti.

“Sayın Cumhurbaşkanım, solumdaki Aşıkpaşa, karşımdaki Cacabey, sağımdaki Kayaşeyhi, arkamdaki Ahi Evran- Veli, Ahmed-i Gülşehri şahit olsun ki bu nesiller sizin arkanızdadır ve bundan sonra arkanızda olmaya devam edecektir.”
Meydanda bir konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı selamladıktan sonra konuşmasına şöyle devam etti:

“Kırşehir’in bu tarihi gününde bizleri yalnız bırakmayan hanımefendiler, beyefendiler hepiniz hoş geldiniz. Sayın Cumhurbaşkanım Kırşehir tarihi, geçmişi, kültürüyle medeniyetlerin atıldığı bir şehirdir. Bizler bu şehrin medeniyetlerin tekrar ihyasında örnek oluşturabilmek için gerek alt yapı hizmetleri ile gerek üst yapı hizmetleri ile gerekse tarihe ve geçmişe sahip çıkan bir şehir haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım 10 Şubat 2009’da Kırşehir’de yaptığınız konuşmanızda Türkiye’nin en genç Belediye Başkanını sizlere emanet ediyorum demiştiniz. Kırşehirlilerde 2 dönemdir bu emanete sahip çıktılar. Bizler de sizi mahcup etmemek için sizin bize açtığınız yolda Belediyecilik hizmetlerinin en güzelini şehrimiz için yapıyoruz. Biz bunun genç bir ekiple gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah Kırşehir, Ahi Evranıyla, Cacabeyiyle, Aşıkpaşasıyla, Jeotermal Kaynaklarıyla, üniversitesiyle Türkiye’nin parlayan yıldızlarından biri haline gelecek. Siz, bize her zaman hedeflerinizi büyük koymamızı söylediniz. Sayın Cumhurbaşkanım ben 26 yaşında genç bir mühendis olarak siyasete girdiğimde ülkenin geleceğinden umudu yoktu. Gençler, geleceğin ne getireceğini bilmiyorlardı. Ama siz, bu ülkenin gençlerine öyle bir ufuk açtınız ki istediği takdirde samimiyetle, ihlâsla, azimle, dürüstçe çalıştığımızda başaramadığımız hiç bir şey olmadığını bize ispat ettiniz. Sayın Cumhurbaşkanım 27 Ağustos’ta Ankara’daki konuşmanızda sevdamı, aşkımı, tutkumu ve kavgamı size emanet ediyorum dediniz. İşte bu emanete sizin yetiştirdiğiniz gençler olarak sonuna kadar sahip çıkacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Sayın Cumhurbaşkanım, solumdaki Aşıkpaşa, karşımdaki Cacabey, sağımdaki Kayaşeyhi, arkamdaki Ahi Evran- Veli, Ahmed-i Gülşehri şahit olsun ki bu nesiller sizin arkanızdadır ve bundan sonra arkanızda olmaya devam edecektir. Ben Kırşehir’e kattığınız bütün hizmetlerden dolayı ve bu millete kazandırdığınız özgüven ve inançtan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah sizleri korusun.”

Ardından vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahiler diyarı Kırşehir’de Ahi Evran’ı, Cacabey’i ve merhum halk ozanı Neşet Ertaş’ı rahmetle, hürmetle, minnetle yâd ettiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde 10 Ağustos’ta kendisine verdiği, yüzde 53 oy oranıyla, destekleri nedeniyle Kırşehirlilere teşekkürlerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yol arkadaşlığımız, kardeşliğimiz, muhabbetimiz inşallah daim olsun” dedi.
28 Ağustos 2014’te başladığı Cumhurbaşkanlığı görevindeki 5 aylık süreçte Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Konya’ya gittiğini, Kırşehir’in ziyaret ettiği 6’ncı il olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok önemli açılışlar gerçekleştireceklerini, şehire kazandırılan 19 ayrı eser ve hizmetin resmî açılışını yapacaklarını belirtti.

cumhurbaşkanı erdoğan belediyede  (3) copy
“KIRŞEHİR YATIRIMLARA DOYMUYOR, DOYMAMAK DA EN DOĞAL HAKKIDIR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim, Aile ve Sosyal Politikalar, Gençlik ve Spor, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Orman ve Su İşleri ve İçişleri Bakanlıklarının tamamlanmış yatırımları ile Kırşehir Valiliği ve Belediyesinin hizmetlerinin de açılışını gerçekleştireceklerini belirterek, “Kırşehir yatırımlara doymuyor, doymamak da en doğal hakkıdır. Huzurlarımızda Belediye Başkanı ve heyetini tebrik ediyorum, zira onların da gerçekten Kırşehir’imize yapmış oldukları yatırımlar ve açılışlar Kırşehir’imize bir farklılığı getiriyor. Şehircilikte yeni bir atılımın, açılımın içerisinde olan hamdolsun bir Kırşehir var. Bundan sonra hükümetimizin vaatlerinin de yerine geldiğini tek tek göreceğiz. Bir tarafta başkent, hemen yanı başında Kırşehir. Burası Anadolu ve bu Anadolu hiçbir zaman ne Cacabey’e ne Ahi Evran’a mahçup olmayacak. Ahi Evran Kültür Merkezi’nin de bitimiyle beraber Kırşehir çok daha büyük zenginliğe kavuşmuş olacak” dedi.
MUCUR’A YAPILAN RÜZGÂR ENERJİ SANTRALİ
Kırşehir’in Mucur ilçesinde bir de rüzgâr enerji santralinin açılışının yapılacağını, yatırım bedeli 285 milyon dolar tutarındaki 150 megawat gücündeki santralin Türkiye’nin yenilenebilir gücüne güç katacağını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yılda yaklaşık 400 milyon kilowat saat elektrik üreterek 150 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak bu yatırımın Kırşehir’imize hayırlı olmasını Allah’tan diliyor, Polat Enerji’ye bu büyük yatırımı Kırşehir’e Türkiye’ye kazandırdıkları için ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“BİZİM ACELEMİZ VAR, ON YILLARIN BİRİKMİŞ SORUNLARINI TEK TEK ÇÖZÜME KAVUŞTURUYORUZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde halka “farklı bir Cumhurbaşkanı olacağım” diye söz verdiğini hatırlatarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak ülkeyi, devleti, milleti ilgilendiren her konunun, her meselenin takipçisi olacağımı söylemiştim. Bu makamda 5 ayımızı geride bıraktım, bu 5 ay içinde 16 ülkeye resmî ziyaretlerde bulundum. Türkiye’de 3 devlet başkanını, 6 cumhurbaşkanını, 7 başbakanı ve diğer üst düzey devlet adamlarını ağırladık, onlarla görüşmeler yaptık. Türkiye ve dünyada, 8 uluslararası zirveye katıldık. 5 ayda çıkarılan onlarca kanunu inceledik, onayladık. Şehirlerimize ziyaretlerimiz oldu, açılışlar yaptık. Çok sayıda misafir heyeti kabul ettik, çok sayıda toplantıya katıldık. Sizin verdiğiniz emanetin gereğini yerine getirmek için Allah’a hamdolsun durmadan, duraklamadan, ara vermeden ‘durmak yok, yola devam’ dedik. Bizim acelemiz var, on yılların birikmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyoruz, bunlarla ilgili mücadelemizi yoğun şekilde sürdürüyoruz. Türkiye’yi büyütmek için, kalkındırmak için Türkiye’yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına yükseltmek için gayret gösteriyoruz. Bizim 2023 hedeflerimiz var, bunun için her türlü enerjiyi, gayreti ortaya koyacağız, her türlü emeği ortaya koyarken ter dökeceğiz. Şunu bilmenizi istiyorum, Türkiye emin ellerdedir, son derece sağlam bir zeminde geleceğe ilerliyor. Ekonomimiz, demokrasimiz, sosyal hayat, dış politikamız emin ve tecrübeli ellerde daha da güçleniyor, büyüyor.”

Yeryüzünde ecdadımızın bıraktığı mirasların görmezden gelinemeyeceğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ecdadımızın bıraktığı eserleri bu nesle ve geleceğe kazandıracaklarını söyledi.
“PAYLAŞMANIN EKSİLTMEDİĞİNİ, TAM AKSİNE ARTIRDIĞINI, BEREKETLENDİRDİĞİNİ BİLEN, BUNA İNANAN İNSANLARIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kapımıza gelen kim olursa olsun, bizden yardım isteyen kim olursa olsun, kapımızı açıyoruz, soframızı, ekmeğimizi paylaşıyoruz. Kardeşlerim, 12 yıl önce biz geri kalmış ülkelere 45 milyar dolar destek veriyorduk. Dikkat edin, geri kalmış ülkelere şimdi verdiğimiz destek ne biliyor musunuz? 4,5 milyar dolar, 4,5 milyar dolar, bakın nereden nereye geldik. İşte büyük devlet böyle olunur, çünkü biz Ahi Evran’ın duasını almış, onun çizdiği istikamette yürüyen bir milletiz. Nedir Ahiliğin şartları? Elini açık tutacaksın, kapını açık tutacaksın, sofranı açık tutacaksın, dilini, gözünü, belini bağlı tutacaksın. Bize, ‘ne işiniz var Somali’de, Suriyeliler neden Türkiye’de’ diye soranlar, Ahiliği de, Ahilik ruhunu, Ahilik felsefesini de anlamayanlar, Kırşehir’in bu manevi havasından nasibini alamayanlardır. Biz Allah’ın izniyle, Ahilerimize, Ahi Evran gibi kutlu gönül insanlarımıza, milletimize, şehitlerimize, gazilerimize mahcup olmayacak, büyük bir devlet, büyük bir millet olmanın gereği neyse onu yerine getireceğiz. Biz paylaşmanın eksiltmediğini, tam aksine artırdığını, bereketlendirdiğini bilen, buna inanan insanlarız.”
“AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakanlığı sırasında birçok defa Kırşehir’e geldiğini hatırlatarak, “Cumhurbaşkanlığı vazifemde, daha 5’inci ayı doldurdum kalktım 6’ncı il olarak Kırşehir’e geldim. Başbakan olarak, Cumhurbaşkanı olarak Kırşehir’e de, Mogadişu’ya gidiyorum, gidemeyenler utansın. Bırakın Mogadişu’yu, şu güzel Kırşehir’e dahi gelemeyenler utansın. Biz bunlara aldanmayacağız, biz işimize bakıyoruz, işimize bakacağız, gelecek Kırşehir’de açılış yapacak, gidecek Somali’de açılış yapacak, Cibuti’de temel atacak, inşallah ekonomisiyle, demokrasisiyle, dış politikasıyla, özellikle de kardeşliğiyle Türkiye’yi daha da büyültmenin mücadelesini vereceğiz. Onlar durdurmanın, yavaşlatmanın mücadelesini verecek, biz Türkiye’yi daha da büyültmenin, yüceltmenin mücadelesini vereceğiz. Millet yanımızda olduğu müddetçe dur durak tanımayacağız, ister gezici olsun, ister paralel olsun, ister yerli, ister yabancı medya olsun, kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, milletin iradesinden asla ve asla taviz vermeyeceğiz. Ne diyordu rahmetli Kırşehirli Muharrem Ertaş? Aşkınan çalışan yorulmaz” dedi.
“BİZ MİLLETİMİZ İÇİN AŞKLA ÇALIŞIYORUZ, İNSANIMIZA SEVDAYLA HİZMET EDİYORUZ”
Dün bazı sanatçıların kendisini ziyaret ettiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sordular, ‘bu enerjiyi nereden buluyorsunuz’ diye. Onlara da aynı şeyi söyledim, ben şimdi Kırşehirli kardeşlerimi görür de buradan enerji depolamam mı? Aşkınan çalışan yorulmaz, biz bunu böyle bilelim. Biz milletimiz için aşkla çalışıyoruz, biz insanımıza sevdayla hizmet ediyoruz, bu yolda da son nefesimize kadar inşallah yorgunluk tanımayacağız.”
“YENİ TÜRKİYE VE YENİ ANAYASA İÇİN İRADENİZİ ORTAYA TAM MANASIYLA KOYMALISINIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Burada benim sizden bir ricam olacak; bu yıl önemli bir yıl, 7 Haziran’da sandıklara gideceğiz, seçim var. Fakat bu seçimlerin önemli bir yanı şu: 2023, 2023 hedeflerine giderken Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hatırlayın bir şey söylemiştim, neydi o? Demiştim ki, ‘Yeni Türkiye’; hatırlıyorsunuz değil mi? Yeni Türkiye, bir de yarıda kalan bir şey vardı, başaramadık, o da yeni anayasa. Şimdi diyorum ki, yeni Türkiye ve yeni anayasa için siz iradenizi ortaya tam manasıyla koymalısınız. Nasıl Cumhurbaşkanlığı seçiminde millet iradesini ortaya koyduysa, sağlam irade ortaya çıktıysa, milli irade ortaya çıktıysa, inanıyorum ki, 7 Haziran’da da siz gerekli olan tavrı ortaya koyacak ve yeni anayasayı kuracak gücü ortaya koyacak ve yeni Türkiye’nin temellerini atacaksınız. Bu düşüncelerle, bu duyguyla sizleri selamlıyor ve şu anda açılışını yapacağımız tesislerin Kırşehir’imize, tüm Kırşehirlilere hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyor, tüm bakan arkadaşlarıma, Valimize, Belediye Başkanımıza, huzurlarınızda Başbakanımıza, Hükümetimize teşekkür ediyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .