Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye emin ellerde”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye emin ellerde”

30.01.2015

  KIRŞEHİR (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin emin ellerde olduğunu söyledi. Kırşehir’de tamamlanan 23 projenin toplu açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına “Ahiler diyarı Kırşehir’de merhum Ahi Evran’ı bir kez daha hürmetle yad ediyorum. Yine bu vesileyle 2012 yılında aramızdan ayrılan büyük sanatçı, gönül insanı, değerli dost Neşet Ertaş’ı da memleketinde rahmetle […]

 

KIRŞEHİR (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin emin ellerde olduğunu söyledi.
Kırşehir’de tamamlanan 23 projenin toplu açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına “Ahiler diyarı Kırşehir’de merhum Ahi Evran’ı bir kez daha hürmetle yad ediyorum. Yine bu vesileyle 2012 yılında aramızdan ayrılan büyük sanatçı, gönül insanı, değerli dost Neşet Ertaş’ı da memleketinde rahmetle minnetle yad ediyorum” diye başladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “TÜRKİYE EMİN ELLERDE” "NE İŞİNİZ VAR SOMALİ'DE DİYORLAR' "BİZ ONLAR GİBİ KÜÇÜK DÜŞÜNMÜYORUZ, BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ"
Erdoğan, “Kırşehir’e teşekkür borcumuz var. 10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 53 oy oranı ile bu kardeşinize destek verdi. Tüm Kırşehirli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yol arkadaşlığımız, kardeşliğimiz inşallah daim olsun. 28 Ağustos’ta başladığım Cumhurbaşkanlığı vazifemde 5 aylık süreçte daha önce 5 ilimize ziyarette bulundum”dedi.
Erdoğan, şöyle konuştu:
“Kırşehir Cumhurbaşkanı olarak ziyaret ettiğim 6. İl oluyor. Bu ziyaretin de hayırlara vesile olmasının rabbimden niyaz ediyorum. Bu gün Kırşehir’de çok önemli açılışları gerçekleştiriyoruz. Bu tören ile Kırşehir’e kazandırılan 76 trilyon lira tutarındaki eserlerin resmi açılışını yapıyoruz.
“Biliyorum ki Kırşehir yatırımlara doymuyor. Doymamak da en doğal hakkıdır. Huzurlarınızda Belediye Başkanımız ve heyetini tebrik ediyorum. Onların da gerçekten üst üste yapmış olduğu yatırımlar, açılışlar Kırşehir’e büyük farklılığı getiriyor. Bundan sonra hükümetimizin de vaatlerinin tek tek yerine geldiğini göreceğiz. Burası Anadolu ve bu Anadolu hiçbir zaman ne Cacabey’e, ne Ahi Evran’a mahcup olmayacak. Ben belediye başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum.
“Rüzgar enerji santralleri Türkiye’nin yenilenebilir enerji konusunda gücüne güç katacak. Yatırım bedeli 285 milyon dolar. Bu da Mucur ilçemizde böyle önemli bir eser. Yılda yaklaşık 400 milyon kilovat saat elektrik üreterek 150 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak.
“10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde bir söz verdim ve farklı bir Cumhurbaşkanı olacağım demiştim. Halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı olarak ülkeyi ve milleti ilgilendiren her konunun takipçisi olacağımı söylemiştim. 5 ay içinde 16 ülkeye ziyarette bulundum. Üst düzey devlet adamlarını ağırladık. Türkiye ve dünyada 8 uluslar arası zirveye katıldık. Sizin verdiğiniz emaneti yerine getirmek için durmadan ara vermeden durmak yok yola devam dedik.
“Bizim acelemiz var. Yılların biriktirdiği sorunları çözmek için, Türkiye’yi büyütmek için, kalkındırmak için gayret gösteriyoruz. Bizim 2023 hedeflerimiz var. Bunun için her türlü gayreti ortaya koyacağız. Her türlü emeği ortaya koyarken ter dökeceğiz. Türkiye emin ellerdedir. Ekonomi, demokrasi, sosyal hayat emin ve tecrübeli ellerde daha da güçleniyor.
“Geçen hafta Afrika’nın 3 ülkesine resmi ziyaretlerde bulunduk. Somali’de savrulan tehditlere rağmen, heyetimize yapılan saldırıya rağmen çekinmeden Somali’ye gittik. Programımızı harfiyen yaptık. Türkiye tarafından yapılan 200 yataklı modern hastanenin açılışını yaptık, hemşirelik okulunun açılışını yaptık. Aynı külliyenin içinde caminin açılışını yaptık. Kardeşlerim, Somali Cumhurbaşkanı ile resmi görüşmeler yaptık. Cumhurbaşkanı, ‘Sizin buraya gelmenizden dolayı Somali’de Mogadişu’da çok büyük sevinç var. Eğer serbest bıraksaydık 1 milyon kişi yollara dökülür ve gelirdi. Güvenlik nedeniyle izin vermedik’ dedi. Bu dostluk ve kardeşliği çok iyi anlamalıyız. Herkesin kendi kaderine terk ettiği Somali’ye biz sahip çıktık. Çünkü Somali bize Osmanlı Devleti’nin emanetidir. Ne zaman ki ecdadımız oralardan ayrıldı oralarda sömürü başladı. Bizim Somali’ye el atmamız insani vazifedir. Bazı siyasi partilerin genel başkanları, ‘Ne işiniz var Somali’de Türkiye ile ilgilenin’ diyor. Biz 78 milyon vatandaşımızın her biriyle ilgileniyoruz. Biz onlar gibi küçük düşünmüyoruz. Biz büyük düşünüyoruz. Güçlü bir ülkenin temsilcisiyseniz böyle düşünemezsiniz. Biz küçük düşünmüyoruz. Varız ve var olacağız. Biz kendi vatandaşımızın arzuları istikametinde bu adımları atıyoruz. Uzanabildiğimiz her yere uzanacağız. Nerede mazlum varsa oraya da uzanacağız. Nerede ata yadigarı varsa gidiyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .