Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir mitingini savundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir mitingini savundu

05.02.2015

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir mitingini savundu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de yaptığı mitingi değerlendirdi. Erdoğan, “Siyasi hayatımda bugüne kadar yapmış olduğumuz mitinglerin, açılışların en muhteşemini yaptık” sözlerini tekrarladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etiği TESK üyelerine hitap etti. “KIRŞEHİR’E GİTMEMİ YADIRGAYANLAR VAR HER ZAMAN SÖYLÜYORUM BEN TARAFIM” Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meydanlara çıkıyor, Cumhurbaşkanlığı yeminini unutmuş […]

b (2) copy

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir mitingini savundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de yaptığı mitingi değerlendirdi. Erdoğan, “Siyasi hayatımda bugüne kadar yapmış olduğumuz mitinglerin, açılışların en muhteşemini yaptık” sözlerini tekrarladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etiği TESK üyelerine hitap etti.
“KIRŞEHİR’E GİTMEMİ YADIRGAYANLAR VAR HER ZAMAN SÖYLÜYORUM BEN TARAFIM”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meydanlara çıkıyor, Cumhurbaşkanlığı yeminini unutmuş konuşuyor deniliyor. Her zaman söylüyorum. Ben tarafım. Ama bu bir siyasi parti tarafı demek değil, ben milletin tarafındayım. Onlar bunu göremiyor” dedi.
“7 HAZİRAN YENİ TÜRKİYE İÇİN İRADE ORTAYA KOYMA GÜNÜDÜR”
Kırşehir’e gidişini yadırgayan parti genel başkanları olduğunu dile getiren Erdoğan, “Meydanlara çıkıyor, Cumhurbaşkanlığı yeminini unutmuş, meydanlarda konuşuyor” değerlendirmeleri yapıldığını anımsatarak,  “Bunlar, Cumhurbaşkanlığı yeminin muhtevasını da herhalde pek iyi bilmiyor. Her zaman söylüyorum, ben tarafım ama bu, bir siyasi partinin tarafı olmak anlamına gelmeyecek. Ben milletin tarafındayım. Onlar bunu göremiyorlar” ifadelerini kullandı.
Kırşehir’de bir toplu açılış törenine, Cumhurbaşkanı olarak davet edildiğini, oraya gelen on binlerce insana hitap ettiğini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:
“Neden rahatsız oluyorsunuz? Cuma günü Bursa’dayım, orada da açılışlar yapacağız. Roman vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz, onlara da hitap edeceğiz. Daha sonra başka illerde hem teşekkür ziyaretlerini hem bu tür ziyaretleri aynı şekilde yapacağız. Niye bunlardan rahatsız oluyorsunuz? Ne dedim, ‘Masada sadece gelen evrakları imzalayan bir cumhurbaşkanı olmayacağım’ dedim. ‘Koşan, koşturan, yatırımları yerinde takip eden, izleyen bir cumhurbaşkanı olacağım’ dedim. Bu, benim en doğal hakkım. Niye bundan rahatsız oluyorsun? Yatırımları yerinde takip etmek de acaba bu yemine aykırı mı düşüyor? Nasıl bir iştir bu? Bunları kontrol etmek, takip etmek en doğal hakkımdır. Milletim adına bunları takip etmek benim görevimdir. 7 Haziran bu ülkede, milletimizin yeni Türkiye için bir irade ortaya koyma günüdür diyorum. 7 Haziran bu ülkede, maalesef başaramadığımız yeni anayasa olayını başarabilmek için iradesini ortaya koyma günüdür diyorum. Bundan niye rahatsız oluyorsunuz, milletimiz bu yetkiyi kime verecek olursa, bu yetkiyi alan da anayasayı yapabilecek bir güçle alsın ki gelsin hem yeni Türkiye’nin temellerini atsın hem de yeni anayasayla isterse başkanlık sistemini getirir, isterse getirmez. Karar milletindir, benim değil.”
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kırşehir mitingindeki sarfettiği sözlere MHP ve BDP Genel Başkanları da tepki gösterdiler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarafsızlığını kaybettiklerini öne sürdüler.
Erdoğan’ın Kırşehir mitingindeki sözleri yargıya taşınıyor

GEÇTİĞİMİZ Cuma günü Kırşehir’e gelerek toplu açılış törenine katılan ve burada halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri siyasette büyük yankı uyandırırken, CHP kullandığı sözleri yargıya taşıma kararı aldı.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırşehir mitinginde AKP ismini vermeyerek, imalı olarak ona oy verilmesi hususunda yaptığı açıklamaları nedeniyle Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.
İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırşehir mitinginde AKP ismini vermeden imalı olarak ona oy verilmesi hususunda açıklamalarda bulunmasını eleştirdi. Kırşehir mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’yı ihlal suçu işlediğini belirten Mahmut Tanal, ”Anayasa ihlal suçu eşittir vatana ihanet suçudur. Bu açıdan dolayı suç duyurusunda bulunacağım. Bunun için hazırlıklara başladık. Çarşamba günü suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

 YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

MILLETINI DUSUNEN BIR LIDER HAKTAN VE HAKIKATTEN YANA OLUR. RUSVET ALANLARI ve YOLSUZLUK YAPANLARI SAVUNMAZ KORUMA ALTINA ALMAZ! KUTSAL DINIMIZ ISLAM HARAMI YASAKLAMISTIR. KUL VE YETIM HAKKINI KORUMA ALTINA ALMISTIR.

05.02.2015, 21:06
MUSTAFA CAVDAR

Kirsehir AK haramilere gerekli cevabi 7 Haziran secimlerin de verecektir.
7 Haziran secimlerin de aziz Turk milleti defterinizi dürecek partinizi ve sizi vizyondan kaldirarak, siyaset mezarligina gomecektir. Rusvet, yolsuzluk ve hirsizlikla elde edilen gemiciklere, villaciklara, medya organlarina kisacasi ogullarin, damatlarin ve yalaka yandas is adamlarinin butun mal varliklarina el konulacaktir !!! Tuyu bitmemis yetimlerin haklarini AK haramilere yedirmeyecegiz!!!
Yasasin aziz Turk milleti ve T. C. devleti!!!

05.02.2015, 22:58

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .