Çocuklar Masal Dünyası’na kavuştu

Çocuklar Masal Dünyası’na kavuştu

24.04.2015

Kırşehir Belediyesi, çocuklar için masal gibi bir dünya açtı…

23.04.2015 Masal Park¦- A+ğ¦-l¦-+ş¦- (5) copy

Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Aşıkpaşa Masal Parkı” Kırşehirlilerin yoğun bir katılımı ve kar yağışa altında gerçekleşti.

Kırşehir Belediyesi Mehteran takımının sunduğu gösteri ile başlayan ve 17 bin dönümlük alanı kapsayan Masal Parkı projesi tamamlanarak, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinde Kırşehirli çocuklara armağan edildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine getirerek yapımının tamamlandığını ve Kırşehir’de çocukların eğlenirken eğitileceğini de söyleyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kendi kahramanlarımızı öğrenerek onların hikayeleri ile yetişen bir toplum oluşturacağız” dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Biz açılışımızı özellikle bu tarihe getirdik. Yaptığımız parkı çocuklarımıza armağan edebilmek için, her açılışımızda da bir rahmet oluyor. Çılgın proje açılışında da şiddetli yağmur yağmıştı. Bizler altı yıl önce göreve geldiğimizde nasıl bir Kırşehir hayal ettiğimizi anlatmıştık. Elhamdülillah Kırşehir için hayal ettiğimiz projeleri bu altı yıl içerisinde de bir bir hayata geçiriyoruz. Kendi tarihimiz de olan masal kahramanlarımızı çocuklarımıza öğretmek de bizim için önemlidir. Proje aşaması ve parkın oluşumunda kızının izlediği filmlerden etkilendiğini söyleyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kızım Ankara’da bir ziyarette PEPE’yi görmüştü, PEPE neden Kırşehir’de yok baba diye bana sordu? Sonra onun bir çizgi film izlediğini gördüm onun izlediği çizgi film de canavarlar, şeytanlar her şey vardı. O gün, kendi masallarımızın ne kadar kıymetli olduğunu anladım” diye konuştu. Tören alanında velilere de seslenen Bahçeci, “Lütfen o tür çizgi filmleri çocuklarımıza izlettirmeyelim. Bir yetişkinin dahi izlediğinde psikolojisinin bozulacağı sahneler var. Bu nedenle bizim çocuklarımızı o yaşlarda zehirliyorlar” şeklinde konuştu.

23.04.2015 Masal Park¦- A+ğ¦-l¦-+ş¦- (11) copy
23 Nisan Çocuk Şenliği, çocukların hazırladığı gösterilerle devam etti.
Belediye tarafından yapılan organize çocuklara bütün aktiviteler ücretsiz şekilde sunuldu.
Daha sonra Aşıkpaşa Masal Parkı yapılan duanın ardından kurdele kesildi.
Elma şekeri ve pamuk şeker dağıtımının yapıldığı programda çocuklar, gönüllerince eğlendi.
BU ARADA 22 Temmuz 2013 tarihinde bitirilmesi öngörülen, ancak 2 yıl gecikmeli olarak 23 Nisan’da açılışı gerçekleştirilen Masal Parkı’nda farklı yaş gruplarına hitap eden çocuk oyun alanları, masal treni, oturma alanları, kameriyeler, su oyunları, köprülü geçişler, atlıkarınca, masal kahramanlarının heykelleri ile restoran yapısı, satış birimleri, açık amfi, WC grupları bulunuyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .