“Çocuk İstismarına Hayır” paneli düzenlendi

“Çocuk İstismarına Hayır” paneli düzenlendi

12.05.2016

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından “Çocuğun İhmal ve İstismarı ile Mücadele Eğitim Programı” kapsamında panel verildi. Kırşehir İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Necati Şentürk, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Çocuk Şube Müdürü Sezgin Acar ve öğretmenler katıldı. Programda konuşan Vali Necati Şentürk, ülkemizin geleceği olan […]

KVF_7225 copy

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından “Çocuğun İhmal ve İstismarı ile Mücadele Eğitim Programı” kapsamında panel verildi.
Kırşehir İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Necati Şentürk, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Çocuk Şube Müdürü Sezgin Acar ve öğretmenler katıldı.
Programda konuşan Vali Necati Şentürk, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın önemine değindi.
Çocukların ihmal ve istismarının önlenmesinde topluma büyük işlerin düştüğünü belirten Vali Necati Şentürk, “Dinimiz çocuklara çok önem vermiştir. Hz. Peygamberimiz, çok kıymet verdiği çocukları güldürmek, keyiflendirmek için omuzlarında gezdirirdi. Bizler de çocuklarımıza öyle davranmalıyız. Çocukların kalbi temizdir, iyilik doludur, kötülük nedir bilmezler. Onlar bizim geleceğimizdir. Onları en iyi şekilde yetiştirmeli, yarınlara donanımlı bir şekilde hazırlamalıyız. Onları her türlü suçtan uzak tutmalı, tertemiz olan yüreklerinin kirlenmesine müsaade etmemeliyiz. Çocuklarımızın ihmal ve istismarını önleyemezsek, sürekli sorun çıkaran ve sürekli sorunlarla karşılaşan çocuklar haline dönerler. Ülkemize sağlam bir nesil bırakmak için çocuklarımıza sahip çıkmalı, onlara gereken ilim, bilim ve ahlakı öğretmeliyiz. Bu eğitim programının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

emniyet
İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül de, bu programın çocuk ihmal ve istismarı ile ilgili olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak için toplumu bilgilendirmek, bilinçlendirmek, farkındalığı artırmak, koruyucu önleyici tedbirleri getirmek amacıyla düzenlendiğini söyledi.
Çocuk İhmal ve İstismarı paneli, yapılan sunumların ardından sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .