ÇOBANOĞLU: AKTİF SİYASETE GİRMEYECEĞİM

ÇOBANOĞLU: AKTİF SİYASETE GİRMEYECEĞİM

10.07.2017

MHP’li Kırşehir eski milletvekili Metin Çobanoğlu: “AKTİF SİYASETE GİRMEYECEĞİM”  “Tabutla kaçan FETÖ’cü Bayındır kaset kumpasının başı”  FETÖ’nün kaset mağduru MHP’li Kırşehir eski Milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, yıllardır sürdürdüğü sessizliğini bozdu ve  “MHP’ye kaset komplosu kuranlar ile 17-25 Aralık darbe girişiminde Erdoğan ve ailesini dinleyenler aynı örgütten. Komplo ortaya çıkınca Bahçeli bir […]

MHP’li Kırşehir eski milletvekili Metin Çobanoğlu:

“AKTİF SİYASETE GİRMEYECEĞİM”

 “Tabutla kaçan FETÖ’cü Bayındır kaset kumpasının başı”

 FETÖ’nün kaset mağduru MHP’li Kırşehir eski Milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, yıllardır sürdürdüğü sessizliğini bozdu ve  “MHP’ye kaset komplosu kuranlar ile 17-25 Aralık darbe girişiminde Erdoğan ve ailesini dinleyenler aynı örgütten. Komplo ortaya çıkınca Bahçeli bir isme işaret etmişti; özel jetle tabut içinde firar eden FETÖ’cü İbrahim Faruk Bayındır. Bayındır’ın bizimle ilgili görüntüleri yayımlayan 2 site ve gazeteye kredi kartıyla 15 kez yüklü ödeme yaptığı belirlendi” dedi.

FETÖ’nün kaset kumpaslarının en büyük mağdurlarından biri olmasına karşın bugüne kadar suskunluğunu koruyan eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, ilk kez Sabah’tan Şebnem Bursalı’ya konuştu. İşte 15 Temmuz’un yıldönümünde FETÖ’cülerin siyaseti dizayn etmek için hedef seçtikleri Çobanoğlu’nun anlattıkları:

KASET GÖRÜNTÜLERİNİN YAYIMLANMASIYLA NE HİSSETTİNİZ?

“Kırşehir’de seçim çalışmalarıma devam ediyordum. 26 Nisan 2011’de o dönem Sabah muhabiri Uğur Becerikli aradı ve görüntülerden söz etti. Ömrüm milliyetçi hareketle geçti. Görüntüler çıkınca “Partiye zarar gelir mi?”, “Partim baraj altında kalır mı?” diye düşündüm. Böyle bir şeyle karşılaşmaktansa ölmeyi tercih edecek bir insanım. O gece sabaha kadar hiç uyumadım. Partimi korumak için milletvekili adaylığı ve genel başkan yardımcılığından istifa etmeye karar verdim. Bahçeli’nin böyle bir talebi olmadı. Sade üye olarak kaldık. Ölene kadar da MHP’nin sade bir üyesi olarak kalmaya devam edeceğim. Aktif siyasete girmeyeceğim.

KUMPASI FETÖ’NÜN YAPTIĞINI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Şahsi düşüncemiz, “MHP’yi baraj altına itelim” diye bir gayret vardı. Devletin gücü olmadan bu işlerin yapılması mümkün değil. Bugün FETÖ’cü diye artık alenileşen ve o dönem hem emniyette hem yargıda devleti ele geçiren bu terör örgütü temsilcileri bu komployu kurdular. Bize kumpas kurulduğu dönemde FETÖ’cüler CHP ve MHP’yi ele geçirmeye çalıştı.

O ARADA 17- 25 ARALIK DARBE GİRİŞİMİ OLDU. İKİ OLAYI KIYASLAYIP, ‘FETÖ KUMPASI’ DEDİĞİNİZ OLDU MU?

“Bana verilen ve devletin arşivlerinde de yerini alan bilgilere göre, o dönem bize kaset komplosu kuranlar ile daha sonra 17-25 Aralık sürecinde Sayın Erdoğan ve ailesine dinleme yapanların da aynı örgütün temsilcileri olduğu artık çok açık ortada.

HAKKINIZI ARAMAK İÇİN NE YAPTINIZ?

“Hakkınızı arayabileceğiniz bir ortam yoktu. Önceden başvurlarımız oldu. savcılığa giden arkadaşlarımızın ortak kanaati bunların bu işi soruşturmak değil biraz daha fazla bizim aleyhimize olayı deşmek olduğu kanaatine vardık.

“SİTELERE ÖDEME YAPMIŞ”

Isparta ne ile ilgili olarak devreye girdi peki?

“Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç hakkında soruşturma açılmış. 1 numaralı sanık da Fetullah Gülen. Pikapla birtakım bilgisayarları götürürken ihbar ediliyor, yakalanıyor. Bilgisayarlarda bize kurulan kumpasla ilgili ham görüntüler ele geçiyor. Yani MHP’lilerle ilgili çekilen tüm komplo kasetlerinin ham görüntüleri buradan çıkmış.

SİZ NE İFADE VERDİNİZ?

“Bizimle ilgili görüntüler var, davacıyız” dedik. “Kumpasla ilgili Ankara’da dava açılacak, birleştirilir” diye düşünüyorduk. Ama 15 Temmuz araya girince onlara da (yargı) çok ciddi yeni yükler geldi. Burada size çok önemli bir konuyu daha anlatmak isterim. 2011’de bizimle ilgili komplo ortaya çıkınca, Sayın Bahçeli çok önemli bir ismi işaret etti. Ve o isim bugün FETÖ’ye en fazla finans desteği sağladığı ortaya çıkan sözde iş adamlarından biri ve kaçak durumda. Hatta SABAH gazetesi geçtiğimiz günlerde manşetten duyurdu: “Tabutta özel uçakla yurtdışına kaçtı” diye…

BORA JET’İN ESKİ SAHİBİ İBRAHİM FARUK BAYINDIR’I KASTEDİYORSUNUZ..

“Evet. Sayın Bahçeli, o dönem İbrahim Faruk Bayındır’ın ismini söylüyor ve bizzat kendi özel kredi kartıyla MHP ile ilgili yayın yapan iki internet sitesi ve gazeteye 15 kez ödeme yaptığını açıklıyor. Frankfurt’ta sahte bir adres göstererek ABD üzerinden yayın yapan ülkücü bir gazete. Sayın Bahçeli diyor ki, “Bayındır kimdir? Kredi kartıyla buralara ödeme yapmış mıdır?” Bahçeli bu açıklamayı Mayıs 2011’de yapıyor. Çalışmalar neticesinde Bayındır’ın da içinde olduğu kişiler Kırklareli’nde cinayete karışmış. Yerel bir gazeteci (Haydar Meriç). Fetullah Gülen’in özel hayatıyla ilgili kitap yazacağından bahseden bu gazeteci denizde boğulmuş olarak bulunuyor. O dönem bu olayla bağlantı kurulmamış ama daha sonra Bayındır’ın da aralarında bulunduğu belli isimlerin bu gazeteci cinayetiyle bağlantılı olduğuyla ilgili dava açıldı ve bu dava hala sürüyor. Bunlar artık devletin arşivinde. 170 kişi bu işin içinde. Bunun bir kısmı yurtdışında kaçak. Bir kısmı tutuklu. Vurgulamak istediğim, 2011’de Sayın Devlet Bahçeli’nin uyarmasıyla Ömer Faruk Bayındır isminin üzerine gidilseydi birçok şey aydınlanabilecekti, yeni suçlar işlenmeyecekti belki de.

Metin Çobanoğlu Şebnem Bursalı’nın sorularını yanıtladı.

“ARABAMIZA SALDIRDILAR”

“Recai Yıldırım, Deniz Bölükbaşı ve ben istifa edip partiden çıktıktan sonra arabamıza bir saldırı düzenlendi. Bir minibüsle, bizim arabanın tekerini şişlemeye çalıştılar. Plakasını alamadık ama lastikleri patlattılar. 7-8 kişiydiler. Bunların hiçbiri ülkücü değil. Komployu kuranlarla organize edilmiş bir saldırıydı. Tahkikat yapılmadı. Yapılsa da kapatılmak için yapıldı. Minibüs hazırlanmış. Lastiklerini patlatacak şekilde donanımlı bir ekip ve hepsi de haplı. O zaman, “Bu işin peşine düşmeyin, daha fazla nasıl mağdur ederiz” şeklinde bir yaklaşım sergilendi. Biz de artık hepimiz uzak durduk savcılığa da gitmedik. O zamanki hâkimler, savcılar, emniyet üstüne düşseydi birçok şey aydınlanırdı. Bugün bu röportajı yapmamın en önemli nedeni de bu.”

“HAVUZ DOLU, ZAMANI GELİNCE KULLANIYORLAR”

Size bu kumpası kuranlar başka hangi kumpasları kurmuşlar?

“Havuzda birçok şeyler var. Yarın belki başkalarına da kumpas yapılacak. Havuzda biriktirilmiş, zamanı geldikçe kullanıyorlar. Hep söylüyorum, babamı öldürmüş olsa bile böyle bir adiliği yapamam. Yine Isparta 2. Ağır Ceza’daki iddianameye göre, MHP’yi kastederek, “Türkçe Olimpiyatları’na davet ettik gelmediler. Haktan yana olmadılar. Batılı görecekler” diyorlar. Yani “Herkes bize tabi olmalı.’ Böyle sapkın bir bakış açısına sahip olanların yapamayacağı bir şey yok.

“CEZALARI İBRETLİK OLSUN”

Size kumpas kuran bu 70 kişiyle yüzleşseniz ne derdiniz?

‘Allahınız’dan bulun’ derim. Ama ben bu alçaklara adalet önünde hesabının sorulmasını istiyorum. Suçlu bulunanlar, hak ettikleri cezaya çarptırılsın ki ibret olsun. Sen görüntüleri kaydet, sonra ABD’den yayınla, siyaseti dizayn et. Devlet Bahçeli, bu konuda çok hassastı. FETÖ’nün partiye sızmasını engellemek için elinden geleni yaptı, asla müsaade etmedi. Bu yüzden MHP’ye bu kumpası kurdular. (KAYNAK: SABAH)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .