Çilek karaborsa!

Çilek karaborsa!

05.08.2017

Üretim düştü, kilosu 10 liraya fırladı!
Çilek karaborsa!

Kırşehir’de yaz aylarının vazgeçilmez meyveleri arasında yer alan, reçeli yapılan çilek, ne halde ne de marketlerde bulunuyor.

Kırşehir Belediyesi’ne ait Sebze Pazarı’na birkaç esnafın tezgahında çilek koyduğu dikkat çekerken, fiyatı da 9-10 lira arasında müşteri arıyor.

Kırşehirliler, ağız tadı ile çilek yemek istediklerini, ancak fiyatının yüksek olması nedeniyle başka meyvelere yöneldiklerini belirtirlerken, pazarcı esnafları ise çilek bulunmadığından dert yanıyor.
Geçen yıllarda Kırşehir’de çilek üreten vatandaşların kendi bahçesinde yetiştirdiği çileği sattığı için fiyatların düşük olduğunu, ancak bu yıl havaların çok sıcak geçmesi nedeniyle doğru dürüst çilek olmadığı, gelen çileklerin de fiyatının yüksek olduğu gözlemleniyor.
Çilek fiyatları, mevsim normallerinin üstünde seyrediyor. Çileğin kilogram fiyatı, 9-10 lira arasında değişiyor. Vatandaş, fiyatı da pahalı buluyor. Reçel yapmak isteyen vatandaşlar, çarşı ve pazarda çilek arıyor ve çoğu gün eli boş dönüyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .