Cihan Azgın güven tazeledi

Cihan Azgın güven tazeledi

27.01.2015

Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği genel kurulu yapıldı… Mevcut Başkan Cihan Azgın’ın yeniden seçildiği genel kurulda, Kırşehirli hemşehrimiz Dr. Cahit Gürses, Denetim Kurulu Başkanı oldu…

 

 

MERSİN’DE yaşayan Kırşehirlileri bir araya getirerek, hemşehrilik bilincini oluşturan ve yaşatan Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği’nde Başkan Cihan Azgın güven tazeledi.

Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği’nin olağan genel kurulunda mevcut Başkan Cihan Azgın, üyelerinin tam desteğini alarak, bir dönem daha görevlendirildi.
2006 yılında Mersin’de kurulan ve Mersin’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleri arasında yaptığı etkinliklerle örnek bir dernek yöneticiliği sergilen Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği, olağan genel kurulunu yaptı.
Kırşehir’in kültür ve değerlerini Mersin’de yaşatmak için dernek yerleşkesinde küçük bir “Kırşehir Evi” dizayn ederek ziyaretçilere Kırşehir kültür ve değerlerini anlatıp, Kırşehir’i yaşatan Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği, Mersin Üniversitesi’nde eğitim gören Kırşehirli başarılı öğrencilere de karşılıksız burs veren ve birçok kültürel ve sosyal faaliyetlerle Mersin’de Kırşehir’i yaşatan Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı görevine yeniden seçilen Cihan Azgın, “Bir hemşeri derneği olarak 2006 yılında kurulan Derneğimiz, şu anda yaptığı etkinlikler ile Mersin’de Kırşehir Kültür ve Değerlerini tanıtmakta, Kırşehir Valiliği ve Belediye Başkanlığı’nın bir kolu gibi çalışarak, Mersin’de kültür elçiliği yapmaktadır” dedi.

10896968_10203505434585498_3792951813597339230_n copy
Türkiye genelinde bulunan tüm Kırşehir dernekleri arasında örnek gösterilerek, takdir edilen Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticileri hiçbir beklenti ve ayrım söz konusu olmadan herkesi kucaklamaya çalıştıklarını, herkese aynı mesafede olduklarını ve derneğin devamlılığı için tüm hemşehrilerine ihtiyaç duyduklarını söyleyen Cihan Azgın, “Yönetim Kurulumuzu eleştirin, eleştiriniz Derneğimize güç verecektir. Ama eleştirinin mümkünse Hemşerilerimiz birlikteyken ya da Yönetim Kurulu odasında yapılmasının uygun olandır. Yönetim Kurulunun göreve geldiğin günden beri tüm küçük dedikodulara kulaklarını tıkayarak doğruyu yapmaya çalıştık, siz değerli hemşerilerimizin katkıları ile de yapmaya devam edeceğiz. Kendilerine verilen bu görevin ağırlığının farkında olduğunu söyleyen Cihan AZGIN; “Bu görevi Kırşehirliye yakışır bir şekilde yapmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.
Mersin’de Kırşehir Kültür ve Değerlerini yaşamaya, yaşatmaya devam edeceğiz. Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Mersin’deki hemşeri dernekleri arasında yaptığı etkinlikler ile birinci sıraya oturduk. Biz Kırşehirli olarak 2’nciliği sevmiyoruz. Derneğimizin kapısı açık olduğu sürece 1. sırada kalacağız” ifadesini kullandı.
Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği’nin oğlan genel kurulunda mevcut Başkan Cihan Azgın güven tazelerken, Yönetim Kurulu’nda İbrahim Fırat, Başkan Yardımcısı; Döndü Özbilen, Sekreter; İsmail Biçer, Muhasip; Ramazan Kılıç, Üye olarak yer aldı.
Dr. Cahit Gürses, Denetim Kurulu Başkanı olurken, Hakkı Toker ve Osman Aslan, Denetim Kurulu üyesi oldu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .