Çiçekdağı öğrenci yurdunda sona doğru…

Çiçekdağı öğrenci yurdunda sona doğru…

14.08.2017

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan, Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu. Çiçekdağı ilçemizde yapımı devam eden, 4 katta, 12 dersliğe, 3 veteriner laboratuvarına, 4 bilgisayar laboratuvarına, 1 kütüphaneye, sahip olan, Ahi Evran Üniversitesi Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu ile 350 yatak kapasiteli Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait Mecidiye Kız […]

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan, Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu.
Çiçekdağı ilçemizde yapımı devam eden, 4 katta, 12 dersliğe, 3 veteriner laboratuvarına, 4 bilgisayar laboratuvarına, 1 kütüphaneye, sahip olan, Ahi Evran Üniversitesi Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu ile 350 yatak kapasiteli Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait Mecidiye Kız öğrenci yurdunda çalışmaları yerinde ziyaret edip proje hakkında bilgi alan Milletvekili Mikâil Arslan, inşaat çalışmalarının hızla tamamlanması gerektiğini ifade etti.
Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu’ndaki öğrencilerin yurt sorununun yeni yapılan yurt binasıyla ortadan kalkacağını ifade eden Milletvekili Arslan, Kırşehir il genelinde KYK’ya ait yurtlarda 5406 öğrencinin barınacağını söyledi.
Bu arada Çiçekdağı’nda Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yaptırılan 350 öğrenci kapasiteli yurdun bu ay içinde tamamlanarak KYK’ya teslim edileceği bildirildi.
KYK Kervansaray Yurt Müdürü Faruk Şahin, il genelinde 10 yurtları bulunduğunu, bunlardan 7’sinin kız, 3’ünün de erkek olduğunu bildirdi.
Kırşehir Kervansaray Yurt Müdürü Faruk Şahin, Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya ile Vali Necati Şentürk’ün Ahi Evran Üniversitesi’nin ihtiyaç duyduğu yurt sorunlarının giderilmesi için yaptıkları çalışmaların devam ettiğini ve dört yurt yapılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.
Ahi Evran Üniversitesi içinde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 2 bin 500 kişilik, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 500 kişilik, ayrıca 650 kişilik üçüncü bir yurt yapılacağını belirten Faruk Şahin, Kaman’a da 500 kişilik yurt yapılmasının kararlaştırıldığını, yapılacak bu dört yurt binasının projelerinin tamamlanıp bu yıl içinde mutlaka ihaleye çıkarılacağını bildirdi.
Kırşehir’e gelecek kazandırılacak bu yurtların tamamlanması halinde Ahi Evran Üniversitesi’ne gelecek hiçbir öğrencinin yurt sorunu yaşamayacaklarını söyledi.
Eski Devlet Hastanesi yanındaki 330 kişilik öğrenci yurdu binasının yıkılacak olması nedeniyle boşalttıklarını belirten Faruk Şahin, Ahi Evran Üniversitesi’ni kazanan ve kayıt yaptıran öğrencilerin durumuna göre biraz yurt sorunu yaşanacağını, bunların da özel sektör eliyle karşılanacağını ifade etti.
Öte yandan, 2017-2018 öğretim yılında ilk kez herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) eğitim gören öğrencilerin yurt başvuruları da dün başladı.
Üniversiteli gençlerin barınma için öncelikli tercihi olan KYK yurtlarına başvurular, 20 Ağustos gece yarısına kadar “e-devlet” üzerinden herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek.Başvuruya ilişkin ayrıntılı bilgiye “yurtkur.gsb.gov.tr” adresli web sitesinde bulunan başvuru kılavuzundan ulaşılabilecek.(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .