CHP’nin yeni İl Başkanı Baran Genç oldu

CHP’nin yeni İl Başkanı Baran Genç oldu

17.12.2018

Merkez İlçe Başkanlığına Doğan Yıldızhan’ın getirilmesinin ardından CHP’nin yeni İl Başkanı Baran Genç oldu Kırşehir CHP’de geçtiğimiz ay Merkez İlçe Başkanı Selçuk Korkmaz’ın görevden alınarak Doğan Yıldızhan’ın getirilmesinin ardından  İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu görevden alındı ve yerine Eczacı Baran Genç atandı. 31 Mart yerel seçimleri öncesi Kırşehir’de CHP’de örgütlerde değişiklikler de devam ediyor. Geçtiğimiz ay […]

Merkez İlçe Başkanlığına Doğan Yıldızhan’ın getirilmesinin ardından

CHP’nin yeni İl Başkanı Baran Genç oldu

Kırşehir CHP’de geçtiğimiz ay Merkez İlçe Başkanı Selçuk Korkmaz’ın görevden alınarak Doğan Yıldızhan’ın getirilmesinin ardından  İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu görevden alındı ve yerine Eczacı Baran Genç atandı.
31 Mart yerel seçimleri öncesi Kırşehir’de CHP’de örgütlerde değişiklikler de devam ediyor. Geçtiğimiz ay Merkez İlçe Başkanlığına emekli bankacı Doğan Yıldızhan’ın atanmasının ardından dün de Hacı Tanrıbuyurdu görevden alınarak yerine CHP’nin geçen dönem Kırşehir Belediye Meclisi Üyesi olan eczacı Baran Genç getirildi.
CHP’nin Kırşehir İl Başkanlığına atama kararı kendisine tebliğ edilen Baran Genç’in en kısa sürede yeni il yönetim kurulunu belirleyerek kamuoyuna açıklaması bekleniyor.
CHP’nin il başkanlığına atanan Baran Genç, “Partimin beni böyle bir göreve layık görmesinden büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah bizlere olan güveni boşa çıkarmayacağız. Cuma günü büyük ihtimalle görevimize başlayacağız. Bugüne kadar Kırşehir’de partimize hizmet eden, başkanlarımıza, yönetimlerimize ve partililerimize teşekkür ediyorum. Hedefimiz 31 Mart yerel seçimlerine en iyi şekilde hazırlanıp, başarıyla çıkmaktır” dedi.
Bu arada görevden alınan Hacı Tanrıbuyurdu da bir açıklama yaparak, görevden alınmasıyla ilgili karara itiraz ettiklerini ve bu konuda Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’na başvurduklarını söyledi.
24 Haziran seçimlerinde CHP’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Yılmaz Zengin’in ardından CHP İl Başkanlığı’na getirilen Hacı Tanrıbuyurdu, “Göreve geldiğim günden bu yana partimizi her ortamda en iyi şekilde temsil ettim. 24 Haziran seçimlerinde yıllar sonra Kırşehir’den bir milletvekili kazandık. Biz 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kırşehir’de kazanmak için çalışırken, genel merkezimizin bizleri görevden almasını kabul edemiyoruz. Bu konuda partimizin gerekli kurullarına itirazımızı yaptık, sonucu bekliyoruz” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .