CHP’nin kuruluş yıldönümü kutlandı

CHP’nin kuruluş yıldönümü kutlandı

10.09.2018

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 95. Yıldönümü Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de törenle kutlandı. Kırşehir’deki ilk tören Pazar günü Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İl Başkan Vekili ve İl Sekreteri Sahir Onar, CHP’nin kuruluşundan bu yana geçen 95 yıllık çalışmalarını anlatan bir konuşma yaptı. Törene […]

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 95. Yıldönümü Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de törenle kutlandı.
Kırşehir’deki ilk tören Pazar günü Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İl Başkan Vekili ve İl Sekreteri Sahir Onar, CHP’nin kuruluşundan bu yana geçen 95 yıllık çalışmalarını anlatan bir konuşma yaptı.
Törene CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ile İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu’nun aynı gün Ankara’da CHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen toplantıda olması nedeniyle katılamadığı öğrenilirken, Kırşehir’deki kutlamalara CHP Kırşehir eski Milletvekili Coşkun Gökalp, Merkez İlçe Başkanı Selçuk Korkmaz, eski İl Başkanı Yılmaz Zengin ve kalabalık bir partili topluluğu katıldı. CHP’nin kuruluşunun 95. Yıldönümü kutlamalarına CHP’nin Kırşehir’deki diğer ilçe başkanlarının katılmaması dikkat çekti.
CHP’liler partinin 95. Kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde CHP İl Merkezi önünde pasta keserek, partililere ve halka ikram ettiler. Burada toplanan CHP’lilerin bir kısmı 18 Şubat 2017 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonucu vefat eden CHP Kırşehir eski Merkez İlçe Başkanlarından İbrahim Bayram’ın 9 Eylül doğum günü nedeniyle Bağbaşı Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret ettiler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .