CHP’den gençlere Nutuk

CHP’den gençlere Nutuk

11.11.2018

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl başkanlığı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün vefatının 80. Yıldönümü nedeniyle Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde stant açtı ve gençlere Nutuk ve Atatürk rozeti dağıttı. CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu ve kalabalık bir halk topluluğunun da katılımı ile açılan stantta Atatürk’ü anlatan kitaplar, dergiler […]

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl başkanlığı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün vefatının 80. Yıldönümü nedeniyle Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde stant açtı ve gençlere Nutuk ve Atatürk rozeti dağıttı.
CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu ve kalabalık bir halk topluluğunun da katılımı ile açılan stantta Atatürk’ü anlatan kitaplar, dergiler yer aldı.
Milletvekili Metin İlhan ile CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, buradaki iki gence Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün gençler için fotoğraflarla Nutuk kitabı dağıtıldı.
Milletvekili İlhan, “Aramızdan ayrılışının, sonsuzluğa uğurlanışının yıldönümünde Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla anıyoruz. Başta Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma mücadelesi olmak üzere, bu ülke topraklarında yaşayan bizler için yaptıklarının anlamı günden güne daha da belirginleşiyor ve O’na duyulan özlem, her geçen gün daha da artıyor. Türk Ulusu, O’nun kurduğu Cumhuriyet’e, temel değerlerine, geride bırakmış olduğu kıymetli mirasa sahip çıkmakta, O’nun izinde başlattığı aydınlanma yolunu takip etmekte, aynı azim ve inançla geleceğe doğru taşıyacağını her durumda göstermektedir. Bu duygularla, ölümsüz ve eşsiz lider Atatürk’ü bir kez daha saygı, özlem ve şükranla anıyorum” dedi.
CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu ise “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. yılında milletçe saygıyla yâd ediyoruz. Büyük Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin değeri her geçen gün toplumumuzun tüm kesimlerince daha iyi anlaşılıyor, kan ve barut kokusunun hâkim kılınmaya çalışıldığı coğrafyamızda özgür ve onurlu yaşamak isteyen milyonlara ilham vermeye devam ediyor. Atatürk’ün harcını bağımsızlık bilinci ve milli egemenliğe kayıtsız bağlılıkla kardığı Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkeleri ve kuruluş değerleri, mazlum milletler için kendilerini barışa, huzura, adalete ve demokrasiye ulaştıracak pusula olma görevini sürdürüyor. Bu bağlamda, Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet sayesindedir ki ülkenin gerçek sahipleri bir kişi, bir aile veya bir zümre değil, milletin kendisidir. Cumhuriyetimizin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesi, milli egemenliğin güvencesi ve karşı karşıya bulunduğumuz adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresidir. Bu nedenle özgür ve onurlu yaşamak isteyen her yurttaşımız, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma, ülkemizde mutlak adaleti sağlama mücadelesinin parçasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 80. Yıldönümünde Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum; tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .