CHP’de ön seçim yarın

CHP’de ön seçim yarın

27.03.2015

CHP’de ön seçim yarın   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Mithat Mutlu, ön seçimde 3 bin 352 üyenin oy kullanacağını açıkladı   Kırşehir Lisesi’ndeki ön seçimde Yılmaz Zengin, Rifat Ertem ve İsmet Denizkan yarışacak   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Mithat Mutlu, 29 Mart Pazar günü yapılacak olan önseçim ile ilgili […]

CHP’de ön seçim yarın

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Mithat Mutlu, ön seçimde 3 bin 352 üyenin oy kullanacağını açıkladı

 

Kırşehir Lisesi’ndeki ön seçimde Yılmaz Zengin, Rifat Ertem ve İsmet Denizkan yarışacak

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Mithat Mutlu, 29 Mart Pazar günü yapılacak olan önseçim ile ilgili çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

CHP İl Başkan Mutlu, 1 Mart Pazar günü sona eren ön seçim için 3 kişinin aday adayı olduğunu belirtti, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“CHP Parti Meclisi (PM), 7 Haziran seçimlerinde, 85 seçim bölgesinin 55’inde ön seçim yöntemiyle milletvekili adaylarını belirleme kararı aldı. Bunun 45’inde tüm üyelerin katılımıyla hâkim denetiminde önseçim, 10’unda ise yine örgüt denetiminde önseçim yapılacak. Kırşehir’de tüm üyelerin katılımıyla hâkim denetiminde 29 Mart’ta ön seçim yapılacak. 29 Mart’ta hâkim denetiminde ön seçim yapacağız. Ön seçime, partimizin eski İl Başkanı Yılmaz Zengin, Ankara Altındağ 29. Noteri Rifat Ertem ve Karahıdırlı emekli polis memuru İsmet Denizkan, aday adaylığı için gerekli başvuruyu yaptılar. 29 Mart Pazar günü yapılacak olan CHP’deki ön seçime, partiye üye 3 bin 352 kişi oy kullanacak. Bu üyelerimizin bin 913’ü Merkez, 70’i Akçakent, 171’i Akpınar, 241’i Boztepe, 100’ü Çiçekdağı, 593’ü Kaman ve 294’ü Mucur ilçemizden gelecek. Oylama, Kırşehir Lisesi’nde saat 08.00-17.00 arasında olacak. Kırşehir Lisesi’ndeki önseçimde İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından 5 sandıkta oy kullanacak. 3 bin 352 kişinin oy kullanacağı ve ön seçimden çıkacak listenin genel merkez tarafından aynen kabul edilecek.”

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .