CHP’de Merkez Yönetim Kurulu üyeleri belli oldu

CHP’de Merkez Yönetim Kurulu üyeleri belli oldu

12.02.2018

Yıldırım Kaya PM üyesi olarak kaldı
CHP’de Merkez Yönetim Kurulu üyeleri belli oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan 36. Olağan Kurultayda genel başkan ve parti meclisi seçimlerini yapan partide, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni A Takımı belirlenirken, en fazla oyu alan ilk üç arasında yer alarak Parti Meclisi’ne seçilen Kırşehirli hemşehrimiz Yıldırım Kaya yeni yönetimde görev alamadı.
Daha önce 13 kişiden oluşan MYK’da sayı 18’e çıktı; 5 yeni genel başkan yardımcılığı ihdas edildi. Bunlar Ar-ge, eğitim politikaları, hukuk politikaları ve kamu diplomasi. Ayrıca, doğa ve insan haklarına ilişkin genel başkan yardımcılığı ikiye ayrıldı.
9 ismin yerini koruduğu ve 9 yeni ismin dahil olduğu MYK, ilk toplantısını çarşamba günü yapacak.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni A Takımı şöyle:
Parti örgütü ve örgüt yönetimi, parti sözcüsü – Bülent Tezcan, Genel sekreterlik – M. Akif Hamzaçebi, İdari ve mali işler – Haluk Koç, Basınla ilişkiler ve kurumsal iletişim – Tuncay Özkan, Dış ilişkiler – Öztürk Yılmaz, Ekonomi politikaları – Aykut Erdoğdu, Eğitim politikaları – Lale Karabıyık, Halkla ilişkiler – Gamze Akkuş İlgezdi, Arge-bilim yönetim ve kültür platformu – Fethi Açıkel, Bilgi ve iletişim teknolojileri – Onursal Adıgüzel, Doğa hakları – Gülizar Biçer Karaca. Hukuk politikaları – Muharrem Erkek, İnsan hakları – Tekin Bingöl, İşçi sendikaları, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları – Veli Ağbaba, İşveren sendikaları ve odalar – Çetin Osman Budak, Kamu diplomasisi – Ünal Çeviköz, Sosyal politikalar – Faik Öztrak, Yerel yönetim politikaları – Seyit Torun.
Kılıçdaroğlu ile yeni Parti Meclisi üyeleri, 10 Şubat Cumartesi günü Anıtkabir’i ziyaret etmişlerdi.
CHP Kurultayı’nda en fazla oy toplayarak Parti Meclisi’nde ilk üçe girmeyi başaran Kırşehirli hemşehrimiz Yıldırım, Merkez Yönetim Kurulu’nda görev alan yoldaşlarına başarılar diledi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .