CHP ve kongre

CHP ve kongre

12.10.2017

Kırşehir’in cadde ve sokaklarında kime rastlasam CHP kongrelerinin ne zaman yapılacağı sorulmaktadır. Belli ki, insanlar artık günlük yaşamsal sorunlarının AKP hükümeti tarafından çözülemeyeceğini bilmekte ve AKP’den ümidini kesmiş bulunmaktadır. Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partinin de Kırşehir’de örgütlenmesini kimin yapacağı artık üç aşağı beş yukarı belli olmuş durumda… Öyleyse CHP’ye bakmak lazım gelir; Ezilenden, […]

Kırşehir’in cadde ve sokaklarında kime rastlasam CHP kongrelerinin ne zaman yapılacağı sorulmaktadır. Belli ki, insanlar artık günlük yaşamsal sorunlarının AKP hükümeti tarafından çözülemeyeceğini bilmekte ve AKP’den ümidini kesmiş bulunmaktadır.
Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partinin de Kırşehir’de örgütlenmesini kimin yapacağı artık üç aşağı beş yukarı belli olmuş durumda…
Öyleyse CHP’ye bakmak lazım gelir;
Ezilenden,
Fakirden,
Fukaradan,
Garipten,
Kimsesizlerden,
Çalışandan,
Emekliden,
Ev kadınından,
Öğrenciden,
İşçiden,
Çiftçiden kısacası halktan yana bir parti olması nedeniyle insanlar ümidini CHP’ye bağlamış bulunmaktadır.
Kırşehir’de CHP kongresi heyecanla beklenmekte ve partiye yoğun katılımların da olacağı konuşulmaktadır.
Bugüne kadar yapılan her kongre ve kurultay süreci kuşkusuz önemlidir. Ancak ülkemizin içinde yaşadığı gelişmeler nedeniyle yapılacak olan önümüzdeki kongre ve kurultay süreci yaşamsal önem taşımaktadır. Zira bu kongrede seçilecek İl, İlçe yöneticileri ve başkanları CHP’nin 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler ile Kasım ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine taşıyacaktır.
Yine bu kongrede belirlenecek politikalar, verilecek mesajlar Kırşehir seçmeninin ilgi göstermesinde elbette ki etkili olacaktır.
CHP kongresinde kimin il kimin ilçe başkanı olacağından ziyade verilecek mesajlar, çalışma programı, halkla kucaklaşma ve sorunlara yaklaşımı ile çözüm önerileri belirleyici olacaktır.
Hiç kuşku yok ki kadro, program ve örgüt partisi olan CHP kongresinde kin ve nefret dili yerine sevgi dili kullanılmalı, saygı ve hoşgörü etkin kılınmalı, birleştirici, bütünleştirici ve kucaklayıcı tavır ve davranış sergilenmelidir.
Her gün yeni ortaya çıkan sorunlar ve gelişmeler karşısında partinin yerel politikalarının, geleceğe yönelik çözümü içeren plan ve projelerin konuşulup-tartışılacağı CHP kongresi bir umut ışığı olarak beklenilmektedir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .