CHP ve İYİ Parti’den Vali Akın’a ziyaret

CHP ve İYİ Parti’den Vali Akın’a ziyaret

15.01.2019

CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen ve beraberlerindeki heyet, Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı ziyaret etti. 14 Ocak 2019 Pazartesi günü Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı makamında ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, İl Başkanı Baran Genç ve Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan, İyi Parti İl […]

CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen ve beraberlerindeki heyet, Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

14 Ocak 2019 Pazartesi günü Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı makamında ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, İl Başkanı Baran Genç ve Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen ve İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz, Vali İbrahim Akın ile ilimizde yaşanan seçim süreci ve seçim güvenliğine ilişkin görüş alış verişinde bulundular.

Ziyarette konuşan Vali İbrahim Akın, 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin ilimizde huzur ortamında gerçekleşmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımızla gereken tedbirleri almaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Alınan tedbirlerle ve vatandaşlarımızın bu konudaki duyarlılığı sayesinde seçimin demokratik olgunluğa erişmiş ilimizde güvenli bir şekilde geçeceğine inandığını belirten Vali İbrahim Akın, “Seçimin güvenlik, huzur ve esenlik ortamı içerisinde idrak edilmesi, yasa dışı eylem ve durumların önlenmesi, kamu güvenliğinin sağlanması, seçim iş ve işlemlerinin düzen içerisinde gerçekleşmesi, vatandaşlarımızın özgür ve hür iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıması ve demokratik olgunluk içerisinde bir seçimin gerçekleşmesine yönelik Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, emniyet ve jandarma teşkilatlarımız seçim sonuçlanıncaya kadar ilimiz genelinde her türlü emniyet ve asayiş hizmeti için 24 saat görevleri başında olacaklardır. Bizlere düşen temel görev, seçmenin sandığa güvenli bir şekilde giderek kendi hür iradesiyle oyunu kullanmasıdır. Bu vesileyle, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçiminin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Eczacı Baran Genç de 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ilimize hayırlı olması temennisinde bulunarak yaşanacak olan seçim sürecinin Kırşehir’in siyasi kültürüne ve tarihine yaraşır bir şekilde tamamlanmasını diledi.

Kırşehir halkının her seçim döneminde demokratik bir olgunluk göstererek ülke siyasetine de örnek olduğunun altını çizen CHP İl Başkanı Eczacı Baran Genç siyasi görüşü ve tercihi ne olursa olsun Kırşehir halkının tercihine saygı duyulması gerektiğini söyledi.

CHP Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu da seçim güvenliği noktasında Kırşehir Valiliği olarak yaptıkları çalışmalardan dolayı Vali İbrahim Akın’a teşekkür ederek, sonuç ne olursa olsun kazananın her zaman Kırşehir olması gerektiğini söyledi ve seçimin tüm Kırşehir’e hayırlı olmasını diledi. (HABER MERKEZİ)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .