CHP Milletvekili aday adayı Rifat Ertem: “Üyelerimizin kararına saygılıyım”

CHP Milletvekili aday adayı Rifat Ertem: “Üyelerimizin kararına saygılıyım”

27.03.2015

CHP Milletvekili aday adayı Rifat Ertem: “Üyelerimizin kararına saygılıyım”   Yarın Kırşehir Lisesi’nde yapılacak olan ön seçim öncesi çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Aday Adayı Rifat Ertem, ön seçimde çıkacak karara saygılı olduğunu açıkladı. Kırşehir’i, ilçeleri ve köyleri gezerek seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ve halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Rifat Ertem, “Aylardır Kırşehir’de gitmediğim, […]

rıfat

CHP Milletvekili aday adayı Rifat Ertem: “Üyelerimizin kararına saygılıyım”

 

Yarın Kırşehir Lisesi’nde yapılacak olan ön seçim öncesi çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Aday Adayı Rifat Ertem, ön seçimde çıkacak karara saygılı olduğunu açıkladı.

Kırşehir’i, ilçeleri ve köyleri gezerek seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ve halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Rifat Ertem, “Aylardır Kırşehir’de gitmediğim, köy, belde, ilçe ve mahalle kalmadı. Bütün üyelerimize ulaşmaya çalıştım. Partili-partisiz herkesin büyük sevgi ve saygısıyla karşılaştım. Artık söz üyelerimizde onlar kimi adaş görmek istiyorsa bu karara herkes saygılı olmalıdır” dedi.

Yaklaşık 30 yıl Kırşehir’de ve ülkenin çeşitli yerlerinde noter olarak görev yapan Türkiye Noterler Birliği Yönetimi’nde bulunan ve 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olan Rifat Ertem,  yarınki ön seçime, partiye kayıtlı 3 bin 352 kişi üye oy kullanacağını da belirterek “Bu üyelerimizin bin 913’ü Merkez, 70’i Akçakent, 171’i Akpınar, 241’i Boztepe, 100’ü Çiçekdağı, 593’ü Kaman ve 294’ü Mucur ilçemizden gelecek. Oylama, Kırşehir Lisesi’nde saat 08.00-17.00 arasında olacak. Kırşehir Lisesi’ndeki önseçimde İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından 5 sandıkta oy kullanacak. 3 bin 352 kişinin oy kullanacağı ve ön seçimden çıkacak listenin genel merkez tarafından aynen kabul edilecek. Ön seçimin huzurlu, sakinli ve hoşgörü ortamında yapılmasını diliyorum” dedi.

Ön seçim öncesi üyelerine seslenen Rifat Ertem, Türkiye’nin ve Kırşehir’in CHP iktidarına ihtiyacı bulunduğuna dikkati çekerek şunları söyledi.

“Ben memleketime sevdalıyım. Hizmet etmek için bu yola çıktım. Ben Kırşehir’e hizmet edeceğim diyerek yola çıkanların Kırşehir’i yarı yolda bırakarak kaderine terk edenlerden değilim. Beni tanıyan hemşerilerim, konuştuğumun arkasında durduğumu da gayet iyi bilirler. Ben boş işlerle değil, yaptıklarımla konuşurum. 7 Haziran seçimleri öncesi Kırşehir’i karış karış geziyor, hemşerilerimle görüşüyorum. Kimse mutlu değil. Herkes iktidardan şikâyetçi. Yapılan hiçbir şey yok. Kırşehir ve ilçeleri unutulmuş, seçimden seçime hatırlanıyor. Kırşehir’den milletvekili seçilenler seçildikten sonra bir daha uğramıyorlar. Seçimden seçime gelip gidiyor. Biz böyle olmayacağız. Beni herkes iyi tanır. Ben bugün CHP’li değilim. Yarım asırdır CHP’liyim. Kırşehirli ve CHP’li olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kapımı ve gönlümü bütün hemşerilerime açık tuttum. Görevim nedeniyle belli bir süre Kırşehir dışında kalsam da hem kalbim ve gönlüm Kırşehir için çarptı. Kırşehir’imizin her türlü sorununu, sıkıntısını çok iyi biliyorum. Yıllardır iktidarda olanlar Kırşehir’e ne yazık ki ciddi anlamda hizmet edemediler. Bu nedenle Kırşehir sürekli küçüldü, kan kaybetti, hâlâ da devam ediyor. Kırşehir’imiz küçülmeye, kan kaybetmeye devam ediyor. Artık ülkemizde ve ilimizde yaşanan sıkıntılara dur demek için CHP’nin iktidar olma zamanıdır. Rehberim Mustafa Kemal Atatürk’tür. O’nun izinde, onun yolunda ülkeme ve Kırşehir’ime en iyi hizmetleri yapmak istiyorum. İnşallah 7 Haziran seçimleri ülkemiz ve Kırşehir’imiz için hayırlara vesile olur. Halkımız ülkemizin içinde bulunduğu bu çıkmaza dur der ve CHP kadrolarına bu yetkiyi verir. Ben de Kırşehir’de bu hedef için aday adayı olarak yola çıktım.

Gittiğim, görüştüğüm herkes AKP’den memnun olmadıklarını belirtiyorlar, yaşanan sorunların içinden çıkılmaz bir yola gittiğini söylüyorlar. Umarım onlar bu söylemlerini sandığa yansıtırlar ve CHP’yi tek başına iktidara getirerek ülkemizi içinde bulunduğu kaostan kurtarırlar. Ülkemizde yaşanan adaletsizliği ortadan kaldırmamız lazım. Hem hukuki, hem de mali yönden ülkemizde çok büyük adaletsizlikler var. En önemli sorun gençlerimizin işsiz ve mutsuz olması. Bunu çözmek zorundayız. Geleceğine güvenmeyen, umudunu kesen gençlerimizi yaşadıkları işsizlik sorunundan kurtarmamız lazım. Köylerimiz boşalıyor, ilçelerimiz ve Kırşehir’imiz göç veriyor, Kırşehir’den seçilenler Kırşehir’i ve verdikleri vaatleri unutuyor. Ben yapamayacağımız hiçbir vaatte bulunmuyorum. Biz yapacaklarımızı konuşuyoruz. İnşallah, CHP iktidarıyla bu mağduriyetten dolayı bütün haklarımızı devletten talep edeceğim. Cenabı Allah nasip eder, partim aday gösterir ve Kırşehirli hemşerilerim de oylarıyla beni milletvekili seçip Meclis’e gönderirlerse Kırşehirli hemşerilerimle birlikte Kırşehir’in kaderini değiştireceğim. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. 28 Mart Pazar günü yapacağımız ön seçime bütün partililerimizin katılmasını ve tercihlerini kendilerine hizmet edecek hangi adayı görüyorlarsa ondan yana kullanmalarını istiyorum. Şimdiden bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .