CHP Kırşehir’de kongre startı verdi

CHP Kırşehir’de kongre startı verdi

23.10.2017

Çiçekdağı kongresini yaptı eğitimci Haşim Kaya ilçe başkanı oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir’de kongre startını verdi ve ilk kongresini Çiçekdağı’nda yaptı.
Pazar günü gerçekleştirilen Çiçekdağı ilçesine kongresine ilgi yoğundu. İlçede yaşayan CHP üyeleri, Çiçekdağı halkı ve Kırşehir merkezden katılımların yanı sıra CHP Parti Meclis Üyesi Yıldırım Kaya, İl Başkanı Yılmaz Zengin, Disiplin Kurulu Başkanı Zafer Atabey, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Beyhan, Mucur İlçe Başkanı Osman Ünsal ile eski başkanı Mükremin Dağıstan, İl Genel Meclis Eski Üyeleri Şevket Gümüş ve Hacı Tanrıbuyurdu, Merkez İlçe Eski Başkanlarından Şefik Tekin ve Fevzi Akkuş ile eski ve yeni il yönetim kurulu üyeleri de kongrede hazır bulundu.
Kongrenin divan başkanlığına PM Üyesi Yıldırım Kaya, Bayram Altuntaş ve Selçuk Korkmaz seçildi. Kongreyi ilçe başkanı Yunus Bütün başlattı ve konuşmasında yeniden aday olmayacağını satır aralarında izah etti.
Parti Meclis Üyesi Yıldırım Kaya ve İl Başkanı Yılmaz Zengin birer konuşma yaparak, demokrasi vurgusu yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.
CHP’nin Çiçekdağı ilçe kongresinde 55 delegenin oyunu alan eğitimci Haşim Kaya ilçe başkanı seçilirken Özlem Korkmaz, Haydar Keskin, Hasan Doğan, Yusuf Özdemir, Yusuf Karabel, Hacı İnci, Cafer Doğan, Hüseyin Kömürcü, Metin Aksoy ve Bekir Erciyes asil yönetim kurulu üyeliğine seçildiler. Yedek üyeliklere Feridun Öztürk, Mustafa Tosun, Mustafa Aksoy, Hasan Ayhan, Hasan Candan, Mustafa Özdemir, Mustafa Durukan seçildiler.
İl delegeliğine ise Haşim Kaya, Yunus Bütün, Hacı İnci, Cafer Doğan ve Mustafa Yılmaz seçildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .