CHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Rifat Ertem Kaman’ı salladı

CHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Rifat Ertem Kaman’ı salladı

23.03.2015

Rifat Ertem: “Ülkemizde ve ilimizde yaşanan sıkıntılara dur demek için CHP’nin iktidar olma zamanıdır”

28 Mart Pazar günü CHP’de yapılacak ön seçim öncesi CHP Milletvekili aday adayı Rifat Ertem, seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Kırşehir’i, ilçeleri ve köyleri gezerek seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ve halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Rifat Ertem önceki gün Kaman’da büyük bir kalabalıkla buluştu. Kırşehir eski milletvekillerinden Coşkun Gökalp ve Kaman eski Belediye Başkanı Yusuf Canbolat’ın katılarak bir konuşma yaptıkları toplantıda partililere hitap eden CHP Kırşehir Milletvekili aday adayı Rifat Ertem Kaman, kendisine gösterilen ilgi ve sevgiye teşekkür etti.
Yaklaşık 30 yıl Kırşehir’de ve ülkenin çeşitli yerlerinde noter olarak görev yapan; Türkiye Noterler Birliği Yönetimi’nde bulunan hemşerimiz ve 7 Haziran 2015’te yapılacak milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kırşehir Milletvekili aday adayı olan Rifat Ertem, Türkiye’nin ve Kırşehir’in CHP iktidarına ihtiyacı bulunduğuna dikkati çekti.

RİFAT copy
“Ben memleketime sevdalıyım. Hizmet etmek için bu yola çıktım” diyerek sözlerine başlayan Rifat Ertem “Ben Kırşehir’e hizmet edeceğim diyerek yola çıkanların Kırşehir’i yarı yolda bırakarak kaderine terk edenlerden değilim. Beni tanıyan hemşehrilerim, konuştuğumun arkasında durduğumu da gayet iyi bilirler. Ben boş işlerle değil, yaptıklarımla konuşurum” dedi.
Yıllardır iktidarda olanların Kırşehir’e ciddi anlamda hiçbir hizmet edemediklerini belirten Rifat Ertem, konuşmasında özetle şunları söyledi:
“Bugün burada Kaman’dayız. 7 Haziran seçimleri öncesi Kırşehir’i karış karış geziyor, hemşehrilerimle görüşüyorum. Kimse mutlu değil. Herkes iktidardan şikayetçi. Yapılan hiçbir şey yok. Kırşehir ve ilçeleri unutulmuş, seçimden seçime hatırlanıyor. Kırşehir’den milletvekili seçilenler seçildikten sonra bir daha uğramıyorlar. Seçimden seçime gelip gidiyor. Biz böyle olmayacağız.
“Beni herkes iyi tanır. Ben bugün CHP’li değilim. Yarım asırdır CHP’liyim. Kırşehirli ve CHP’li olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kapımı ve gönlümü bütün hemşehrilerime açık tuttum. Görevim nedeniyle belli bir süre Kırşehir dışında kalsam da hem kalbim ve gönlüm Kırşehir için çarptı. Kırşehirimizin her türlü sorununu, sıkıntısını çok iyi biliyorum. Yıllardır iktidarda olanlar Kırşehir’e ne yazık ki ciddi anlamda hizmet edemediler. Bu nedenle Kırşehir sürekli küçüldü, kan kaybetti, hala da devam ediyor. Kırşehirimiz küçülmeye, kan kaybetmeye devam ediyor. Artık ülkemizde ve ilimizde yaşanan sıkıntılara dur demek için CHP’nin iktidar olma zamanıdır. Rehberim Mustafa Kemal Atatürk’tür. O’nun izinde, onun yolunda ülkeme ve Kırşehirime en iyi hizmetleri yapmak istiyorum. İnşallah 7 Haziran seçimleri ülkemiz ve Kırşehirimiz için hayırlara vesile olur. Halkımız ülkemizin içinde bulunduğu bu çıkmaza dur der ve CHP kadrolarına bu yetkiyi verir. Ben de Kırşehir’de bu hedef için aday adayı olarak yola çıktım.

RİFAT ERTTEM copy
Gittiğim, görüştüğüm herkes AKP’den memnun olmadıklarını belirtiyorlar, yaşanan sorunların içinden çıkılmaz bir yola gittiğini söylüyorlar. Umarım onlar bu söylemlerini sandığa yansıtırlar ve CHP’yi tek başına iktidara getirerek ülkemizi içinde bulunduğu kaostan kurtarırlar. Ülkemizde yaşanan adaletsizliği ortadan kaldırmamız lazım. Hem hukuki, hem de mali yönden ülkemizde çok büyük adaletsizlikler var. En önemli sorun gençlerimizin işsiz ve mutsuz olması. Bunu çözmek zorundayız. Geleceğine güvenmeyen, umudunu kesen gençlerimizi yaşadıkları işsizlik sorunundan kurtarmamız lazım. Köylerimiz boşalıyor, ilçelerimiz ve Kırşehirimiz göç veriyor, Kırşehir’den seçilenler Kırşehir’i ve verdikleri vaadleri unutuyor.
“Ben yapamayacağımız hiçbir vaadde bulunmuyorum. Biz yapacaklarımızı konuşuyoruz. İnşallah, CHP iktidarıyla bu mağduriyetten dolayı bütün haklarımızı devletten talep edeceğim. Cenabı Allah nasip eder, partim aday gösterir ve Kırşehirli hemşehrilerim de oylarıyla beni milletvekili seçip Meclis’e gönderirlerse Kırşehirli hemşerilerimle birlikte Kırşehir’in kaderini değiştireceğim. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. 28 Mart Pazar günü yapacağımız ön seçime bütün partililerimizin katılmasını ve tercihlerini kendilerine hizmet edecek hangi adayı görüyorlarsa ondan yana kullanmalarını istiyorum. Şimdiden bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .