CHP İl Kongresi Pazar günü yapılacak

CHP İl Kongresi Pazar günü yapılacak

07.02.2020

Baran Genç’in tek aday olarak katıldığı kongre Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde CHP Kırşehir il kongresi Pazar günü Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde yapılacak. 134 delegenin oy kullanacağı kongreye CHP Genel başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, […]

Baran Genç’in tek aday olarak katıldığı kongre Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde

CHP Kırşehir il kongresi Pazar günü Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde yapılacak.
134 delegenin oy kullanacağı kongreye CHP Genel başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, ilçe başkanları, belediye ve il genel meclisi üyeleri ile kalabalık bir halk topluluğu katılacak.
Kongreye tek aday olarak katılacak Baran Genç, kongreden CHP’nin daha da güçlenerek çıkacaklarına inandığını ifade etti.
Ülkenin ve Kırşehir’in geleceği için CHP ailesinin büyümesi gerektiğine dikkat çekerek bütün partilileri ve Kırşehir halkını kongreye davet eden Baran Genç, şunları söyledi:
“Kırşehir’imiz yerelde iktidar olurken, hedefimiz yapılacak ilk seçimde iktidar olmaktır. İşte 31 Mart seçimlerinde Kırşehir’de yıllar sonra Belediye Başkanlığını kazanarak yerelde halkımıza hizmet etme imkanına kavuştuk. Artık ülkeyi yönetmeye talip olan CHP’nin bir tek üyesini bile kaybetmemesi gerekir. Hepimiz biliyoruz ki, başarının yolu birlik olmaktan, inanmaktan ve çalışmaktan geçiyor. Birlik olacağız, bölünmeyeceğiz, parçalanmayacağız. İnanır ve birlik içinde çalışırsak başarı kaçınılmaz olur. Beraber olmalıyız, olmazsak Allah korusun tarih yeniden tekerrür eder. Biz büyük bir aileyiz. Dün dünde kaldı. Bugüne ve yarınlara bakmak zorundayız. Kırşehir’de ne kadar birlik içinde olursak, halkımızla el ele, kol kola olursa, başarı da o derece artar. 31 Mart seçimlerinde aldığımız başarının daha da üstüne çıkabiliriz. Artık bugün yeni şeyler söylemek gerekir. Siyasette bireyler çok önemlidir. Kırşehir’i hep birlikte yönetiyor, hiç kimseyi ötekileştirmeden çalışıyoruz. Bu konuda bizlere ve partimize emek veren herkesin görüşü, eleştirisi ve önerisi bizim için çok önemlidir. Bu nedenle daha çok birbirimize ihtiyacımız var. Daha da kenetlenmeli, birbirimize daha sıkı sarılmalıyız. Ben değil, hepimiz kazanacağız. Ülkemizin geleceğinden endişe etmemek mümkün değil. Halkımızın büyük çoğunluğu sıkıntılar içinde hayatlarını sürdürmekteler. Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkararak siyasette bir yola çıktık. Bizlere düşen güçlü örgüt yapısı oluşturarak iktidar kapısını açmaktır. Yapacaklarımızın gücünü partili arkadaşlarımızdan alacağız. Ülkemizin sorunları her geçen gün artıyor, umutlarımız kararıyor. Buna artık dur demeliyiz. Türkiye’yi aydınlığa biz çıkaracağız diyen Atatürkçü, aydın ve demokrat tüm arkadaşlardan destek bekliyoruz. Gün kişisel hesapların günü değil, gün yaşadıklarımızın farkında olma günüdür. Gün kenetlenme, Cumhuriyete sahip çıkma günüdür. Bilgimizle, deneyimimizle, çalışkanlığımızla bu göreve talibiz. Bunun içinde şemsiyemizi genişleteceğiz. Ülkesini seven Cumhuriyet sevdalılarına ihtiyacımız var. Kırgınlıkları dargınlıkları bitirmeli, kenetlenip bir yumruk olmalıyız.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .