CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin mazbatasını aldı

CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin mazbatasını aldı

12.01.2018

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan CHP İl Kongresi’nde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı seçilen Yılmaz Zengin, önceki gün Kırşehir Adliyesi’ne giderek mazbatasını aldı. CHP İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldıktan sonra Kırşehir Adliye binası önünde bir açıklama yapan Yılmaz Zengin, “Mazbatayı aldık ve Kırşehir’de mazlum halkların kaygılarını çözme yolunda çalışmalar yapacağız” dedi. Siyasetin çok […]

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan CHP İl Kongresi’nde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı seçilen Yılmaz Zengin, önceki gün Kırşehir Adliyesi’ne giderek mazbatasını aldı.
CHP İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldıktan sonra Kırşehir Adliye binası önünde bir açıklama yapan Yılmaz Zengin, “Mazbatayı aldık ve Kırşehir’de mazlum halkların kaygılarını çözme yolunda çalışmalar yapacağız” dedi.
Siyasetin çok uzun bir yol olduğunu ve bu yolda çok mücadele etmenin gerekliliğine dikkati çeken Yılmaz Zengin, “Bu yolda mücadele ederken kendi çıkarımızı değil, bu ülkeye umut balanmış ve gelmesini umut görme noktasında şikayet edilmiş Cumhuriyet Halk Partisi’nde de siyaset yapmak kolay bir iş değildir. Bunu hep beraber kabul etmek zorundayız. Kırşehir’in AKP zihniyetinden kurtarmak için, kapıda çürümüş çiftçinin geleceği için ben de artık bir insanım düşüncesini özgürce haykırmak isteyen gençlerimiz için göreve talip oldum ve partililerimiz bana bu görevi yeniden verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Onlara layık olmaya çalışacağım. 11 yıldır il başkanlığı yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş gönüldaşlarımı asla kafasını eğecek girişimde bulunmadım, bulunmam da söz konusu değildir. Ben çünkü içinizden yetişen bir kardeşinizim. İyi günde de sizinle beraber olacağız. Allah hiçbir zaman hüzünlü gün vermesin her zaman hüzünlü günde de beraber olacağız. Ve ne diyeceğiz. Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Özgürlük, Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi diyorum” dedi.
130 delegeden 106’sının oyunu alan Yılmaz Zengin CHP’nin yeniden il başkanı seçildiği, yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Salih Akıncı, Fahri Avşar, Sultan Ay, Mustafa Bozkurt, Hacı Dalkılıç, Hatice Duran, Sultan Dündar, Mustafa Ekici, Şahin Kaymaz, Erol Keskin, Ahmet Kına, Yetkin Kolukırık, Zeynep Köksal, Döndü Köysüren, Sahir Onar, Niyazi Solak, Hacı Tanrıbuyurdu, Yeter Yiğit, Osman Yükselen, Ömer Zengin.
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise şu isimlerden oluştu:
Ahmet Doğan, Alişan Torun, Fahrettin Elaslan, Şaban Araz, Sait Göktekin, Fahrettin Kılıç, Mehmet Köysüren, Sıttık Bayındır, Rahmi Turpçu, Esma Şan, Münüre Salman
Ömer Kanık, Nuriye Ay, Neziha Bilici, Ayşe Büyükşahin, Güler Karacaoğlu, Oktay Çolak,
Ekrem Tan, Fahri İlter.
Disiplin Kurulu Asil üyeliklerine İlhan Akçakaya, Zafer Atabey, Adem Aydoğmuş, Ömer Çiçek, Behçet Demirbaş, Mehmet Evik, Davut İğdeli, Süleyman İnce, Mustafa Yeniyapan seçilirken, Haşim Kaya, Osman Ünsal, Nejla Yenidünya ve Yılmaz Zengin. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .