CHP İl Başkanı Mithat Mutlu: “Kimse kişisel sorunlarına şahsımı ve partimi alet edemez”

CHP İl Başkanı Mithat Mutlu: “Kimse kişisel sorunlarına şahsımı ve partimi alet edemez”

03.03.2015

KIRŞEHİR’DE yayınlanan “Ercan Gazetesi’nde Valilikle ilgili yayınlanan habere tepki gösteren CHP Kırşehir İl Başkanı Mithat Mutlu bir basın açıklaması yaparak, bu sözlerin kendisine ait olmadığını söyledi. Basına yapılan saldırıları kınadığını, ancak ne Vali ne de Valilik çalışanları ile ilgili sözleri kendisinin sarf etmediğini belirten Mithat Mutlu yaptığı açıklamada, bu haberi yayınlayan gazeteye ve sahibine tepki […]

KIRŞEHİR’DE yayınlanan “Ercan Gazetesi’nde Valilikle ilgili yayınlanan habere tepki gösteren CHP Kırşehir İl Başkanı Mithat Mutlu bir basın açıklaması yaparak, bu sözlerin kendisine ait olmadığını söyledi.

Basına yapılan saldırıları kınadığını, ancak ne Vali ne de Valilik çalışanları ile ilgili sözleri kendisinin sarf etmediğini belirten Mithat Mutlu yaptığı açıklamada, bu haberi yayınlayan gazeteye ve sahibine tepki gösterdi.
Kimsenin kendi kişisel sorunlarına kendisini ve CHP’yi alet edemeyeceğini de belirten Mithat Mutlu; “Birkaç gün önce Ercan Gazetesi sahibi Ercan Dağlı adımı kullanarak gazetesinde bir yazı yayınlamış. Benim bu haberdeki açıklamalarla bir alakam yoktur. Perşembe günü Ercan Dağlı, CHP binamıza gelerek ‘İl Başkanım Vilayet’ten geliyorum, Valilik makamından. Beni Valiliğe girişimde içeriye almayarak tartakladılar. Buna ne diyorsun.’ Dedi. Benim dediğim, kullandığım söz şu oldu: Partide yönetici arkadaşlarımla beraberdim. ‘Basına yapılan saldırıyı kınıyorum, kim olursa olsun. Basına yapılan saldırıyı kınıyorum. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi olarak basın özgürdür, basın istediğini yazacak, ama belirli statü içerisinde, belirli kanun çerçevesinde dedim. Bu sözlerimi Ercan Dağlı çarpıtarak bir haber yayınlamıştır” dedi.

 

mithat mutlu (3) copy
Ercan Dağlı’nın Vilayet’le ilgili veya başka birileriyle ilgili kişisel meselelerine kendisini alet etmeye çalıştığını söyleyen CHP İl Başkanı Mutlu, sözlerine şöyle devam etti.
Benim gazetedeki gibi Valimizle ve çalışanlarıyla ilgili beyanatım yoktur. Ben basına yapılan saldırıyı kınıyorum dedim. Sözüm budur. Ben Valimizi de, çalışanlarını da tanırım. Hepsi bu memlekete hizmet eden görevlerini layıkıyla yapan insanlardır. Onların kimseye saygısızca davranışlarını duymadım ve görmedim. Hepsi görevinin bilincinde insanlardır. Kimse ne Valimizi ne çalışanlarını benim ve partimin adını kullanarak itham etmeye, karalamaya ve zan altında bırakmaya hakları yoktur. Gazetede yer alan sözler bana ait değildir. Bu konular beni ilgilendirmez, ben bu sözleri konuşmadım. Benim dediğim, ‘Bana hakaret edildi’ deyince, ben de ‘Basına hakarete karşıyım’ dedim. Olay bundan ibarettir, Ercan Dağlı’yı kınıyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .