CHP hareketli günler yaşamaya başladı

CHP hareketli günler yaşamaya başladı

28.09.2017

CHP’de kongre heyecanı yaşanıyor. Kongre uygulama yönetmeliğine göre 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde alınan oylara göre genel merkez tarafından sandık bölgesi (Köy, Mahalle) delege sayıları belirlenerek il merkezlerine ve ilçelere gönderildi. Şimdi tüm illerde delegelerin belirlenme seçimleri devam ediyor. Aynı şekilde delegelerin belirlenmesi çalışmaları Kırşehir merkezde ve ilçelerinde tamamlanarak belirlenen takvime göre […]

CHP’de kongre heyecanı yaşanıyor. Kongre uygulama yönetmeliğine göre 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde alınan oylara göre genel merkez tarafından sandık bölgesi (Köy, Mahalle) delege sayıları belirlenerek il merkezlerine ve ilçelere gönderildi. Şimdi tüm illerde delegelerin belirlenme seçimleri devam ediyor.
Aynı şekilde delegelerin belirlenmesi çalışmaları Kırşehir merkezde ve ilçelerinde tamamlanarak belirlenen takvime göre de seçime gidilecek.
Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Merkez ilçe ve diğer ilçelerin başkanlıkları için şimdiden hazırlıkların yapıldığını izliyoruz. Gruplar halinde toplantılar yapan isimlerden anlaşılacağı üzere bu kongrenin çok daha hareketli geçeceği kesin.
CHP’nin Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin yeniden aday olup olmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadı, ancak ilçe seçimlerinden çıkan sonuca göre değerlendirme yapacağı düşünülmekte bu da doğru yaklaşım olur.
Kırşehir’in siyasi kulislerinde eski belediye başkanı Dr. Cahit Gürses’in de adı il başkanlığı için konuşulmakta ve hatta bazı siyasi çevreler Cahit Gürses’in durup dururken emekli olup Kırşehir’e gelmesini anlamlı da bulmaktadırlar.
Tüm bunlar konuşula dursun CHP’de il başkanlığı için sürpriz bir adayın olduğu ve tüm grupları, küskünleri, dargınları ve kırgınları bir araya getirerek, yeni simalarında katılımıyla sık sık etkili toplantılar yaptıkları da konuşulmaktadır.
Hareketli günler yaşayan, Cumhuriyet Halk Partisinde İlçe başkanlıkları çok önemli.
Zira ilçeler, partinin ana yükünü çeker.
Partinin programını halka anlatmakla sorumludur.
Partiye üye kazandırmakla sorumludur.
Örgütlenmeden sorumludur.
Seçim çevresinde, partinin oyunun artırılmasından sorumludur.
Seçim sandık görevlilerinin eğitiminden sorumludur.
Seçimde sandığındaki her bir oya sahip çıkılmasından sorumludur.
Kırşehir’de Merkez ilçe ve diğer ilçeler yukarıda belirlediğimiz sorumluluklarını yerine getirmekle yükümlüdürler. Başarılı olmak için tüm bunları eksiksiz olarak yerine getirmelidirler.
Şunu biliyoruz ki, siyasetin “niteliksel” varlığı üyelerin nitelikleri ile doğru orantılıdır. Nitelikli üye nitelikli doru yönetim seçim tercihini belirleyebilirse aynı doğrultuda başarı getirir.
Bu kongrede seçilecek olan yönetim 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimleri, genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yetkili olacağı için başarılı olması şiarıyla nitelikli üye, nitelikli yönetim ile çalışmalar yapmayı düşünecektir.
Kongreler partinin seçimlere ve iktidara hazır olduğunu, iktidarda neleri yapabileceklerini anlatan platformlar olarak bilinmektedir.
Kongrelerde, başarının yol haritası çizilir.
Kongrelerde, hedefler konuşulur.
Tartışmalar yapılır, başarı ve başarısızlıklar anlatılır.
Eleştiriler ve öz eleştiriler yapılır.
İşte CHP’de başlayan olağan kongre süreciyle birlikte tüm bunları, ilçelerin kongrelerinde, il kongrelerinde ve büyük kurultayda izleyerek yaşayacağız.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .