CHP BURNUNU SOKMALI

CHP BURNUNU SOKMALI

04.09.2018

CHP, önümüzdeki yerel seçimlerde, kendisine karşı kapatılmak istenen tüm alanlara burnunu sokmalı. Lakin bu, bilimsel, toplumcu, akılcı bir örgütlenme hareketi ile mümkündür. CHP gibi topluma gerçekten yaşanası bir kent hayatını sunabilecek bir partinin kaderini, parti içi neştercileri imha eder keskin bir yapılanma ile bu işe başlanmalı. Ve bu yapının için gerçekten doldurulabilinir ise eğer; Kırşehir’e […]

CHP, önümüzdeki yerel seçimlerde, kendisine karşı kapatılmak istenen tüm alanlara burnunu sokmalı. Lakin bu, bilimsel, toplumcu, akılcı bir örgütlenme hareketi ile mümkündür.
CHP gibi topluma gerçekten yaşanası bir kent hayatını sunabilecek bir partinin kaderini, parti içi neştercileri imha eder keskin bir yapılanma ile bu işe başlanmalı. Ve bu yapının için gerçekten doldurulabilinir ise eğer; Kırşehir’e beton dökmekten öteye geçememiş günün belediye anlayışını mazide bırakmalarına engel hiçbir şey yoktur.
Bir şekilde, CHP üyesi olmuş ancak sürekli bir biçimde parti kadroları ile hesaplaşma içinde olan kimi güruhların, fırsatçıların ve fesatçıların, hiçbir akli ve bedeni katkısına lüzum duyulmadan, örgütlenmenin, sanatın, aydınlanmanın, doğanın, işin, ekmeğin, aşın, şehrine kazandırmanın, şehrine kazanmanın derdine düşmüş, yüreği ve aklı büyük kişilerle yerel seçimlere güçlü adımlarla yürümek ve bu akıl ordusuyla, CHP olarak yerel yönetimin iktidarını kurmak mümkün.
Bana göre, Doç. Dr. Metin İlhan’ın, CHP Kırşehir Milletvekili olarak CHP Kırşehir örgütünü ve Kırşehir halkını ziyadesiyle mutlu ettiği gerçeği, yerel seçimlere gidilen yolu aydınlatacak büyük bir ışıktır. Bu ışığı Kırşehir’in tüm sokaklarına yaymak, şehri aydınlatmak, Kırşehir halkı ile böylesine duru bir vekil ile kucaklaşmak çokta uzak değil.
Betona, taşa, taşerona milyonlarca lira para harcayan bir belediye anlayışına karşı, önümüzdeki yerel seçimlerde birçok aday partinin mevcut belediyecilikten ortaya çıkan boşluklara karşı doldurulabilecek çokça proje şansı mümkün.
Kültüre, sanata, üretime, emeğe, işsizliğe, tarıma, kooperatifleşmeye, spora, bir belediyeciliğin, hem üreten hem yöneten statüsüne ulaşıp, her mali dönem sonu borçlanmadan yapabileceği birçok proje iddiası ortaya konulabilir, hayata geçirilebilir.
Elbette projelerden ziyade bu gerçeği hayata geçirmek, akılcı insan kadroları ile mümkün. Yani CHP’nin en iyileri ile.
Mesela;
Takımının değil, şehrinin, halkının, parti başarısının derdine düşmüş iddialı belediye başkanı adayı ile,
Yörecilikten öte, yöresinin taleplerini iyi okumuş, proje notlarını düşmüş, adaylığı sürecinde aday başkanına, kazandığında tüm çalışma raporlarını partisine ve halkına iletebilme yetisine haiz, eğitim sahibi, akıl sahibi, azim sahibi meclis üyesi adayları ile,
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın öneri ve tecrübeleri önderliğinde (ki daha büyük bir şans) yerel çalışma yelpazesini geniş tutacak parti organı kadrolarının akıcı komisyon kurullarıyla,
Kırşehir halkının ne istediğine; ruhunu, yüreğini, samimiyetini vermiş, bu şehri gerçekten üst şehirler seviyesine ulaştırabilecek bir örgütlenme hareketiyle, 16 yılın ilk 5 yılında yatan, orta 5 yılında sök yap yapan, son beş yılında yeniden söken ancak milyarca lira harcanarak, akla hayale sığmaz çalışmalar yapan bir belediyecilik anlayışına karşı, çok şey yapılabilir.
Zira Kırşehir’in, Kırşehir halkına bir lütufmuş gibi gösterilen; betondan, beton şehir olmaktan çok daha ötesine ihtiyacı var.
Kırşehir’in; işe, aşa, fabrikaya, sanata, aydınlığa, turizme ihtiyacı var.
Kırşehir’in umuda ihtiyacı var.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .