CHP Başkan adayı Ekicioğlu’ndan Tıp Bayramı mesajı

CHP Başkan adayı Ekicioğlu’ndan Tıp Bayramı mesajı

13.03.2019

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı Selahattin Ekicioğlu, sağlık emekçilerinin çalışma şartlarının iyileştirildiği, emeklerinin karşılığını aldığı bir Türkiye umut ettiğini belirterek, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Ekicioğlu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Sağlık sisteminde uygulanan yanlış politika ve aksaklıklara rağmen; gece gündüz büyük bir […]

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı
Selahattin Ekicioğlu, sağlık emekçilerinin çalışma şartlarının iyileştirildiği, emeklerinin karşılığını aldığı bir Türkiye umut ettiğini belirterek, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
Ekicioğlu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Sağlık sisteminde uygulanan yanlış politika ve aksaklıklara rağmen; gece gündüz büyük bir fedakârlıkla çalışan hekimlerimizin, sağlık emekçilerimizin çalışma şartlarının iyileştirildiği, emeklerinin karşılığını aldığı bir Türkiye umuduyla 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

CHP il ve İlçe Başkanları tüm sağlıkçıların bayramını kutladı

CHP Kırşehir İl başkanı Baran Genç ile Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla birer mesaj yayınladılar.
CHP İl Başkanı Eczacı Baran Genç 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:
“Bozulan sağlıkları iyileştirerek hastalarımızın hayatına anlam katan neferlerimiz hekimlerimizdir. Sağlık hizmetinin her alanında yer alan hekimlik, kutsal olduğu kadar sorumluluğu da büyüktür. Bu denli önem arz eden bir mesleğin değer görmesi ve şartlarının iyileştirilmesi en büyük arzumuzdur. Büyük bir fedakârlıkla, mesai kavramı olmadan verilen özverinin karşılığında sadece mesleğine saygı bekleyen hekimlerimizin bayramlarını gerçekten bayram gibi kutlamaları gerektiğine inanıyoruz. Bu vesile ile tüm hekimlerimizi ve sağlık hizmetlerinin sunumunda görev alan değerli sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramlarını kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu Adına Başkan Doğan Yıldızhan da 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, “”Bilindiği üzere her Mart ayının 14’ünde kutlanan, Türkiye’de tıp alanından çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür. Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen bu 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, “Sağlık Haftası” olarak kutlanıyor. Bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutluyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .