CHP Başkan adayı Ekicioğlu’ndan Kandili mesajı

CHP Başkan adayı Ekicioğlu’ndan Kandili mesajı

06.03.2019

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu 7 Mart Perşembe günü 2019 yılının ilk kandili olan Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti: “7 Mart Perşembe günü 2019 yılının ilk kandili olan Regaip Kandilini idrak edeceğiz. Müslümanlar için yeri ayrı olan Regaip Kandilinden sonraki gün ise 3 aylar […]


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu 7 Mart Perşembe günü 2019 yılının ilk kandili olan Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:
“7 Mart Perşembe günü 2019 yılının ilk kandili olan Regaip Kandilini idrak edeceğiz. Müslümanlar için yeri ayrı olan Regaip Kandilinden sonraki gün ise 3 aylar başlayacak. 2019 yılının ilk kandili olan Regaip Kandili perşembe akşamı idrak edilecek. Arzu etmek, güzel şeyleri istemek anlamına gelen Regaip Kandilinde açılan eller, Allah’a edilen dualar kabul olur. Bu gece ibadet edenin, tövbe edenin arzularının verileceği ümit edilir. 2019 yılının ilk kandili olan Regaip Kandili 7 Mart perşembe gecesi idrak edilecek. 8 Mart cuma günü ise Ramazan ayının habercisi 3 aylar başlayacak. 2019 yılında içinde bulunduğumuz zor koşullardan umut dolu, barış dolu, huzur dolu yarınlara tüm Kırşehirli hemşerilerimin ve İslam aleminin Regaip Kandilini kutluyorum.”
Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Baran Genç Regaip Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:
“Regaip gecesinin içinde olduğu Recep ayı, iyiliklerin isabet ettiği bir aydır. Ayrıca Recep ayının hususiyetlerinden birisi de Regaip Kandili ve Miraç Kandili olarak bilinen iki kandilin bu ayda bulunmasındandır. Bu günler ve geceler, kendimizi denetleme ve değerlendirme bakımından önemlidir. Bilindiği üzere Regaip kelime manası olarak pek çok ihsan demektir. Haliyle Regaip kandili ihsan gecesidir ve fazileti de bundan gelir. 2019 yılının ilk kandili olan Regaip Kandili perşembe akşamı idrak edeceğiz. Bu nedenle tüm Partililerimiz, Kırşehirli hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutluyorum”
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan da tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutladı. Yıldızhan, mesajında şunları ifade etti:
“Tüm İslam aleminin Regaip Kandili’ni kutluyor, içinde bulunduğumuz zor günlerden umut dolu yarınlara, barış, huzur ve adaletli günlerin başlangıcına vesile olmasını temenni ediyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .