CHP A. Adayı Dr. Metin İlhan

CHP A. Adayı Dr. Metin İlhan

03.05.2018

İlk kez tanışma fırsatım oldu kendisiyle. Bu kez, halkın siyasetine aday bir doktorun, ülkenin bozuk koşullarına karşı o derin kederine tanık oldum. Ellerini ellerine kenetlemiş, ülkenin ve Kırşehir’in içinde bulunduğu acı tabloyu gözleri buğular içinde anlatıyor: “… Doktorluk hayatım boyunca ellerimi mağdurların omuzundan, tecrübelerimi hayata sıkı sıkıya sarılsınlar diye, hastalarımın sağlığına kavuşmasından esirgemedim. Kırşehir’i çok […]

İlk kez tanışma fırsatım oldu kendisiyle. Bu kez, halkın siyasetine aday bir doktorun, ülkenin bozuk koşullarına karşı o derin kederine tanık oldum. Ellerini ellerine kenetlemiş, ülkenin ve Kırşehir’in içinde bulunduğu acı tabloyu gözleri buğular içinde anlatıyor:
“… Doktorluk hayatım boyunca ellerimi mağdurların omuzundan, tecrübelerimi hayata sıkı sıkıya sarılsınlar diye, hastalarımın sağlığına kavuşmasından esirgemedim. Kırşehir’i çok iyi tanıyorum. Hatta çok iyi anlıyorum Kırşehir’i. Uzun yıllar Mucur İlçesinde doktorluk ve başhekimlik görevinde bulundum. Sonra uzun yıllar Kırşehir, Ahi Evran Araştırma Hastanesi’nde doktorluğu devam ettirdim. Mesleğimin bana kazandırdığı iki önemli gerçek var; birincisi tedaviye gelen hastalarım, ikincisi hastalarımın bana anlattıkları Kırşehir ve Kırşehir’in içindeki kendileri. Bu durum her geçen zamanda bende daha derin sorumluluklar uyandırdı; bugün halkın hem sosyal, hem ekonomik, hem toplumsal ağrılarına çözüm olmak, çare olmak, omuz olmak için Kırşehir CHP’den Milletvekili Aday Adayı oldum…’’
Evet, hepinizin çok yakından tanıdığı ama inanın benim henüz yeni tanıma fırsatımın olduğu bu kişi, dahiliye doktoru Metin İlhan’ın ta kendisiydi.
Bu kişi, CHP milletvekili aday adayı bir doktordu. Her haliyle çok samimiydi. SOL ana muhalefetten bir adaydı ve makam ve mevkiler uğruna çıkarları olmadığı, CHP’den aday olmasından açıkça gösteriyordu. Eğer isteseydi, makamların en üst koltukları için SAĞ’dan, iktidardan yana aday adayı da olabilirdi.
Kamuoyu çok sıcak kucakladı CHP’nin milletvekili aday adayı Metin İlhan’ı. Hakkındaki söylemler, kulaklarımı; mütevazılığı, efendiliği, nezaketi, saygınlığı ile dolduruyor. Doktorluk hayatı boyunca hastaları ile kurduğu ilişkiler, bir evlat kadar sıcak, bir kardeş kadar güçlü, bir arkadaş kadar dostça olduğu dilden dile dolaşıyor. Tüm bu kamuoyu gerçeğini, Metin İLHAN’ın gözlerinde, davranışlarında gördüm. Böylesine ulvi bir şahsı, inanın bir başka cenahta aday adayı olmuş olsa idi, hiçbir siyasal ayrım yapmaksızın yine kaleme alırdım. Ki, bu şehrin gerçekten yüreği sıcak, insanlığı güçlü, çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var.
Kırşehir’in, sosyal sorunlarını, eğitim sorunlarını, sağlık sorunlarını, siyasal sorunlarını, ekonomik sorunlarını, tarım, hayvancılık, ziraat sorunlarını, bürokratik sorunlarını, işsizlik sorunlarını çözüme kavuşturacak, Kırşehir halkına nefes aldıracak, makamında Kırşehir halkına kapılarını açıp, öff demeden derdini dinleyecek, bizden, biz Kırşehir halkına benzeyen bir milletvekiline, bir belediye başkanına, bir bürokrasi kadrosuna muazzam ihtiyaç var.
Ve iddia ediyorum, Metin İLHAN bu profile sahip olanlardan bir tanesi. Kırşehir böylesine güçlü, kişiliği ve azmi ile kök salmış çok birçok siyaset adamına sahip.
Aday adaylıkları sürüyor ve bilhassa CHP’de Metin İLHAN ile birlikte umuda umut, Kırşehir’e bereket katacak çokça aday çıkmalıdır. Kırşehir bir kez olsun, bu kez olsun kazanmalıdır.
Ve böylece biz halk olarak, niteliksiz adaylar içerisinde aday beğeneceğimize, nitelikli adaylar içinde aday seçmenin, milletvekili seçmenin mutluluğuna varmış olmalıyız.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .