ÇEYREK ALTIN 270 LİRA!

ÇEYREK ALTIN 270 LİRA!

08.11.2017

Döviz kurundaki yükseliş altın fiyatlarını da uçurdu!

Son günlerde döviz ve altın fiyatlarındaki artış ekonomik dengeleri bozdu. Kırşehir’de çeyrek altının fiyatı 270 liraya yükseldi.
Doların 3 bin 900 liraya, Euro’nun fiyatı 4 bin 500 lirayı geçince altının gram fiyatı da döviz kurlarındaki değer kazançlarına paralel tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 159,7 lirayı gördü. Altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 1 artışla 159,6 liraya yükseldi. Bu da çeyrek altının fiyatını 270 liraya yükselmesine neden oldu.
Şehrimiz Cacabey Sarraflar Yeraltı Çarşısı esnaflarından Şefik Tekin, altın ve dövizdeki yükselişin satışları olumsuz yönde etkilediğini ve satışların büyük oranda düşmesine neden olduğunu ifade etti.
Kırşehir’de düğün sezonunun bitmesiyle birlikte altın satışlarının zaten durduğunu, buna son günlerdeki döviz kurlarındaki artışın altın fiyatlarına da yansımasıyla işlerin tümden kesildiğini belirten Şefik Tekin, “Piyasalardaki istikrarsızlık tüm sektörleri olduğu gibi sarraf esnafını da olumsuz yönde etkiliyor. Kırşehir’de vatandaş mecbur olmadıkça altın alamıyor. B nedenle iş yapamaz durumdayız. Piyasaların biran önce istikrara kavuşması gerekiyor. Ama şu anda piyasalarda böyle bir durumun olacağı da gözükmüyor” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .