ÇEVRE YOLU ONAY BEKLİYOR

ÇEVRE YOLU ONAY BEKLİYOR

19.08.2017

Milletvekili Mikail Arslan, olmazsa olmaz çevre yolu için girişimlerini sürdürüyor…

Yatırım programına alım için Kalkınma Bakanlığı Yüksek Planlama Kurulu’nun onayına sunuldu…

KIRŞEHİR için “olmazsa olmaz” olarak nitelenen çevre yolu yatırım programı için bekliyor.
Kırşehir’de yaklaşık 10 yıldır gündemde olan, ancak kamulaştırma sorunları nedeniyle bir türlü yapımına başlanamayan, “istimlak sorunu” nedeniyle değişiklik yapılmış olmasına rağmen, trafik akışının yanı sıra şehrin gelişimi noktasında da önemli olan çevre yolu Yüksek Planlama Kurulu’nun onayına sunuldu.
Kırşehir’de birçok yatırım hengameli süreçlerden geçerek gündeme gelirken, yatırımların gerçekleştirilmesi noktasında yöneticilerin gevşek davrandığı şeklinde eleştiriler yapılmaya da devam ederken, geçtiğimiz yıl proje değişikliği yapılan ve 35 milyon dolara mal olacağı belirtilen çevre yolunun yatırım programına alınması için Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, girişimlerini sürdürüyor.
Karayolları Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanı ile yapılan görüşmelerden olumlu sonuçlar alındığını, ancak kaynak noktasında sıkıntı yaşanmaması için müstakil proje olarak yatırım programında yer alması gereken çevre yolunun Kalkınma bakanlığı Yüksek Planlama Kurulu’nun (YPK) onayına sunulduğunu bildiren AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, büyük ve önemli bir yatırım olan çevre yolunun 2017 yılı yatırım programında yer alması noktasında önemli bir adım attı.
Kırşehir için önem arz eden ve Milletvekili Mikail Arslan’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Kırşehir çevre yolu projesinin yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı Yüksek Planlama Kurulu’nun (YPK) onayına sunulduğu bildirildi.
Çevre yolu projesine alternatif olarak yeni projelerin yapımı ve hayata geçirilmesi için girişimlerde bulunan Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir’in kuzeyinden geçecek ve Karayolları’nın proje desteği vereceği yeni bir çevre yolu projesinin yapımını planladıklarını da açıklamıştı.
Milletvekili Mikail Arslan, “Çevre yolumuz ile ilgili projemiz tamamlanmıştı. Bunu Kırşehir Belediyesi planlara işleyecek ve onunla ilgili yatırım programına alınmasını takip ediyoruz. İnşallah bunu da yatırım programına alacağız. Ulaştırma Bakanımız sıcak yaklaşıyor. Karayolları Genel Müdürümüzle görüştük. Çevre yolunun planlara işlenmiş olmaması yatırıma alınmasını engelleyen bir husus değil, ama 23-25 kilometre civarında bir yol, 2 çarpı, yani 2 gidiş-2 geliş 4 şeritli bir yol, ortada yol banketi var, aydınlatması var, sıcak asfaltı olacak, önemli bir yatırım. Biz en az 30-35 milyon dolar tutacağını düşünüyoruz. Büyük bir yatırım burası ve dolayısıyla müstakil proje olarak yatırım programında yer alması gereken bir proje. 5 tane katlı kavşak yapılacak, yani Özbağ istikametinde, Savcılı yolu kesişiminde, Ortaköy yolu kesişiminde ve yine Kayseri yol kesişimi olmak üzere katlı kavşaklar var, sanat yapıları var. Dolayısıyla büyük ve önemli bir yatırım. Çevre yolu da yapıldığı zaman çevre yolunun geçtiği bütün alanların tamamına büyük faydası olacak” açıklamasında bulunmuştu.
Meytaş Fabrikası kavşağından başlayarak Ahi Evran Üniversitesi kampus alanından Organize Sanayi Bölgesi’ni kapsayarak devlet karayoluna bağlanacak Çevre Yolu’nda geçtiğimiz yıl istimlak sorunu nedeniyle proje değişikliği yapılmış, 25 kilometrelik yolun tamamı için ihaleye çıkılmış ve projesi de tamamlanma aşamasına gelmişti.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .