Ceviz hasadı başladı, ağaçtan düşenler çoğaldı!

Ceviz hasadı başladı, ağaçtan düşenler çoğaldı!

09.10.2017

Şehrimizde sonbaharla birlikte başlayan ceviz hasadı yapmak isteyen bahçe sahipleri bu yıl bol ceviz beklerken, hasat için dala çıkıp, düşüp hastanelik olanların sayısı da artmaya başladı. Geçtiğimiz hafta Kaman ilçemize bağlı Gültepe köyünde yaşayan ve ceviz toplamak için çıktığı ceviz ağacından düşüp 50 yaşında hayatını kaybeden Yunus Erişti’nin ardından, Kaman ve ilimiz genelinde hafta sonunda […]

Şehrimizde sonbaharla birlikte başlayan ceviz hasadı yapmak isteyen bahçe sahipleri bu yıl bol ceviz beklerken, hasat için dala çıkıp, düşüp hastanelik olanların sayısı da artmaya başladı.
Geçtiğimiz hafta Kaman ilçemize bağlı Gültepe köyünde yaşayan ve ceviz toplamak için çıktığı ceviz ağacından düşüp 50 yaşında hayatını kaybeden Yunus Erişti’nin ardından, Kaman ve ilimiz genelinde hafta sonunda 17 kişinin ceviz ağacından düşerek hastanelik olduğu bildirildi.
Ceviz ağacından düşüp, kolunu, bacağını ve kalça kemiğini kıran vatandaşların Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı ve kırığı tespit edilenlerin bir kısmının alçıya alındığı, bir kısmının da ameliyat edildiği öğrenildi.
Kırşehir’de ceviz hasadı yapacak vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları ve ağaca çıkmadan hasat yapmaları istendi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .