Çetinkaya: “Gümrük Müdürlüğü ile sanayimiz daha da gelişecek”

Çetinkaya: “Gümrük Müdürlüğü ile sanayimiz daha da gelişecek”

05.08.2017

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Avkapan ile görüştükten sonra bir açıklama yapan Milletvekili Salih Çetinkaya, Gümrük Müdürlüğü’nün Kırşehir’deki sanayinin gelişmesine büyük katkılar sağlayacağını açıkladı.

AK Parti Milletvekili Av. Salih Çetinkaya, Gümrük Müdürlüğü çalışmalarıyla ilgili Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Avkapan ile görüştü. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen toplantıya Milletvekili Çetinkaya ile birlikte Organize Sanayi Bölge Müdürü Mahmut Gevrek de eşlik etti.
AK Parti Kırşehir milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın, Kırşehir’e Gümrük Müdürlüğü kurulması için Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile yaptığı görüşmeler neticesinde 09.01.2017 tarihli ve 2017/9739 sayılı kararnamenin ekinde yayımlanan kararla Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak Kırşehir Gümrük Müdürlüğü’ kurulmuştu.
Kırşehir’e kurulan Gümrük Müdürlüğü ile ihracat yapan firmalar gümrük işleri için başka illere gitmek veya il dışından yapılan gümrükleme işlemleri için aracı firmalara bağlı kalmak zorunda olmayacaklarını belirten Milletvekili Salih Çetinkaya, 8 bin metrekarelik alanın Gümrük Müdürlüğü için tahsisinin yapıldığına dikkate çekti.
Gümrük Müdürlüğü ile Kırşehir Sanayisi’nin ivme kazanacağını anlatan Milletvekili Salih Çetinkaya, “Kırşehir’imizin sanayide gelişmesi için her türlü çalışmayı ve girişimleri yapıyoruz. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmecilerimizin sorunlarını da yakından takip ederek çözümü noktasında elimizden gelen katkıları veriyoruz. Kırşehir, iktidarımız döneminde kalkındı. Kalkınmaya da devam edecek. Gümrük Müdürlüğünün kurulmasında Milletvekilimiz Mikail Arslan ve benim büyük emeğim var. Sanayiciler olarak güzel ve özel bir yeri bu müdürlüğe tahsis ederek bizim önümüzü açıyorsunuz. Bakanlıkla gerekli görüşme ve tahsis işlemlerini yaparak, biran önce müdürlüğün açılmasını sağlayacağız. Sanayimiz daha da gelişecek. Bizler Kırşehir için varız. Çalışmaya da azimle devam edeceğiz. Yeni İstihdam kapıları açarak şehrimizi kalkındıracağız. Bu amaçla kurulmasını sağladığımız Gümrük Müdürlüğü ile artık Kırşehir’de ihracat yapan firmalarımız gümrük işlemlerini Kırşehir’de rahatlıkla yaptırabilecek ve zaman kaybı yaşamayacaklardır. Hedefimiz bu müdürlüğümüzün en kısa sürede faaliyete geçmesini sağlamaktır” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .