Cemre havaya düştü Kırşehir’de etkisini gösterecek

Cemre havaya düştü Kırşehir’de etkisini gösterecek

20.02.2015

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları batı bölgelerden başlayarak önümüzdeki hafta yurt genelinde artacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Hafta başından bu yana Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı bir sistemin etkisinde bulunan Türkiye’nin büyük bölümünde ilimiz Kırşehir’le birlikte etkili kar yağışları meydana gelirken, hava sıcaklıkları ülkenin batı bölgelerinde kuvvetli kuzey yönlü rüzgarla […]

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları batı bölgelerden başlayarak önümüzdeki hafta yurt genelinde artacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek.

Hafta başından bu yana Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı bir sistemin etkisinde bulunan Türkiye’nin büyük bölümünde ilimiz Kırşehir’le birlikte etkili kar yağışları meydana gelirken, hava sıcaklıkları ülkenin batı bölgelerinde kuvvetli kuzey yönlü rüzgarla birlikte hissedilir derecede azaldı ve mevsim normallerinin altında seyretti.

İlimiz Kırşehir’de de etkili olan soğuk ve karlı hava bugün sisle birlikte eksi 2 derece civarında seyredecek.

Halk arasında “kor halindeki ateş” anlamına da gelen ve baharın müjdecisi olarak bilinen cemrenin ilki dün havaya düştü. İlkbahara doğru önce havada, sonra suda ve son olarak da toprakta yedişer gün aralıklarla meydana gelen bir sıcaklık yükselişi olan cemre sonunda da Hicri takvime göre ilkbahar mevsiminin ilk günleri başlamış olacak ancak ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Kırşehir’de de biraz kendini hissettirecek. Kırşehir’de az bulutlu bir havanın olacağı yarın en düşük hava sıcaklığı -8, en yüksek hava sıcaklığı ise 0 derece olacak.

23 Şubat Pazartesi günü hava sıcaklığının hissedilir derecede ısınacağının tahmin edildiği Meteoroloji’den alınan tahminlere göre, en düşün hava sıcaklığı -3, en yüksek hava sıcaklığı ise 6 derece civarında seyredecek.

Yağmurlu bir havanın beklendiği 24 Şubat Salı günü de ilimiz Kırşehir’de en yüksek hava sıcaklığının 6, hafif yağmurlu bir havanın olacağı tahmin edilen 25 Şubat Çarşamba günü de en yüksek hava sıcaklığı 5 derece civarında seyredecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .