Cemil Cahit Pişkin, aday adaylığını açıkladı

Cemil Cahit Pişkin, aday adaylığını açıkladı

02.02.2015

MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Cemil Cahit Pişkin:  “İlimizin her türlü sorunlarını çözebilmek adına aday adayı oldum” KIRŞEHİR’DE 6 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı’nı yürüten Avukat Cemil Cahit Pişkin, Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. 31 Ocak Cumartesi günü MHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen ve MHP İl Başkanı Arif Ekici, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Doğan, MHP’li […]

MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Cemil Cahit Pişkin: 

“İlimizin her türlü sorunlarını çözebilmek adına aday adayı oldum”
KIRŞEHİR’DE 6 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı’nı yürüten Avukat Cemil Cahit Pişkin, Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.
31 Ocak Cumartesi günü MHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen ve MHP İl Başkanı Arif Ekici, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Doğan, MHP’li Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ile Belediye Meclis Üyeleri ve parti teşkilatının katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında Avukat Cemil Cahit Pişkin, aday adaylığını açıkladı.

Kırşehir’in her türlü sorunlarını çözebilmek adına milletvekili aday adayı olduğunu belirten Cemil Cahit Pişkin, şöyle konuştu:
“6 yıldır yürütmekte olduğum il Başkanı görevimden Milletvekili Aday Adayı olacağımdan ayrılmış bulunmaktayım. Yapmış olduğumuz teşkilat çalışmalarımızda tüm teşkilat birimlerimiz yoğun mesai sarf ederek bugün burada Milliyetçi Hareket Partisi’ne milletvekili aday adayları tarafından yoğun bir teveccüh göstermesine tüm teşkilat birimlerimiz, Belediye Başkanlarımız, Belediye Meclis üyelerimiz, İl Genel Meclis üyelerimiz, teşkilat birimleri dışında kalan diğer unsurlarda görev yapan tüm ülküdaşlarımızın yoğun katkılarıyla partimizi ilimizi son seçimler baz alanında tek yükselen parti konumuna getirdik. Bu durumda gösteriyor ki tüm teşkilat çalışanlarımız başarılı bir çalışma sürecinden geçmişlerdir. Dava arkadaşlarımı kutluyorum, emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.
6 yıl önce İl Başkanı olmadan önce cesaretli bir çıkışla İl Başkanı aday adayı olacağımızı belirttik. Şahsımıza sorulan sorular oldu. Siyaset düşünüp düşünmediğimiz noktasında sorular soruldu. Biz de tabi ki ilimizde en yüksek düzeyde siyaset milletvekilliği, belediye başkan adaylığı ve il başkanlığı üçlemi içerisinde gerçekleşmektedir. Biz açık yüreklilikle İl Başkanlığı’na soyunduğumuzda milletvekili aday adayı olarak görev yapıp davamıza hizmet edeceğimizi beyan ettik. Bunun neticesinde de görevimizi başarıyla yapmanın mutluluğu içerisinde huzurlarınızdayız.
“Ben siyasetin teorisini Hukuk Fakültesi ve Sosyoloji okuyarak gerçekleştirdim. Pratiğini ise İl Başkanlığı dönemimde gerçekleştirdim. İlimizdeki tüm dava arkadaşlarımın pozisyonlarının haleti ruhiyesini çok iyi biliyorum. Hangi duygusallıkta, hangi psikolojik yapıda olduğunu çok çok iyi biliyorum. Yine bir sebepten dolayı AKP’ye destek veren ülküdaşlarımın tamamını biliyorum. Ve şu an onların sevgisini kazanmış durumdayım. Şahsınızda parti tabanımıza AKP’ye oy veren seçmen kitlemiz ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren seçmen kitlemizin de şahsıma yoğun bir teveccühü var. Bu sebepten dolayı ilimizde siyaset yapmak üzere ilimizin her türlü sorunlarını çözebilmek adına partimizden milletvekili aday adayı olduğumu kamuoyuna saygıyla deklare ediyorum.
Teşkilatlarımızdan bu açıklamayı yapmamızda ince bir ayrıntı saklı. Sanal ortamda, başka kuruluşlarda, başka ortamlarda aday adaylığı sürecinin başlamasını ben milliyetçi, ülkücü siyasal nezakete uygun bulmuyorum. Bu sebeple yeni seçilen Teşkilat Başkanımızın ve tüm teşkilatlarımızın emrinde olacağımızı tekrar belirtiyorum ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilimizde iki milletvekilinin ikisine de talip olarak tüm teşkilat birimlerimizle omuz omuza vererek çalışarak tüm gönüldaşlarımızın desteğini alarak biz ilimizde birinci parti olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin 7 Haziran 2015 seçimlerinde 2 milletvekili çıkaracağına yürekten inanıyoruz. Bu yolda tüm teşkilatlarımızın zaten tüzükteki görev tanımına uygun düşmektedir. Tüm teşkilatlarımız çalışacak, üzerine düşen sorumluluğun gereğini eksiksiz şekilde bizim getirdiğimiz gibi diğer teşkilatlarımız da getirecek.

cemil cahit - Kopya copy
“FİTNEDEN NEMALANANLARA MEYDAN VERMEYECEĞİZ”
“Ülkücü ya hayır söyler ya susar. Ülkücü tefrika çıkarmaz. Ülkücü birlik, beraberlik içerisinde olur. Biz eksik tamamlayan olacağız. Biz fitneden nemalananları bildiğimizden dolayı buna meydan vermeyeceğiz. Teşkilatlarımızı hep üstün tutacağız. Teşkilatlarımızın eksiği kusuru olmaz. Velev ki oldu, eksik kapatan olacağız. Kesinlikle kusur arayan olmayacağız. Biz 12 yıllık AKP iktidarında ülkenin ne duruma geldiğini çok çok iyi biliyoruz. 12 yıllık AKP iktidarının konuşulması gerektiği kanaatindeyiz. Her fırsatta bunu konuşacağız. Zira ülke parçalanma sürecine gelmiştir. Bunun içindir ki parti programını çok iyi biliyoruz. Biz burada Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısı için tüm yan kuruluşlarımız, teşkilatlarımızla omuz omuza çalışacağız. Şu unutulmamalı, burada yasama görevi ile ilgili bir seçimin olduğunun Kırşehir kamuoyunun bilmesini istiyorum.
“Milletvekilleri yasama görevi yapmaktadır. Halkımız bize iktidar yetkisi verirse Türkiye’nin her türlü kronikleşmiş problemlerinin Milliyetçi Hareket Partisi kadroları tarafından çözüleceğini çok iyi biliyoruz. Ve partimizin yetkili organlarında, internet sitelerinin araştırmasını yaptığımız zaman ülkemizin kronikleşmiş her türlü sorununun halledebilecek donanıma sahip kadrolarımız kesinlikle mevcut. Çözüm yolları da mevcut.
“Aldığımız eğitim ve yaptığımız pratik siyasetin de ilimizde faydalı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi adına bu yola başvurduk. Tüm hemşehrilerimizin desteklerini istiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek başına iktidarı için yolumuz, bahtımız, şansımız açık olsun.”
“AKP’NİN ÇİVİSİNİ KIRŞEHİR’DE SÖKECEĞİZ”

MHP’nin yükselişte olduğunu dile getirerek, 7 Haziran’da milli bir iktidar kuracaklarını belirten MHP İl Başkanı Arif Ekici de, Cemil Cahit Pişkin’e başarı dileklerini ilettiği konuşmasında, “Bilindiği son mahalli idareler seçimi gösteriyor ki Kırşehir’de oyumuzu ikiye katladık. Yüzde 31’lerdeyiz. Bu da gösteriyor ki Milliyetçi Hareket Partisi Orta Anadolu’nun tam ortasından, Kırşehir’den seçimde atağa geçecek. Şu anda 14 aday adayımız var. Bu inşallah 20’yi bulur. Hepsine eşit mesafedeyiz. Çünkü hepsi bizim öz be öz kardeşimiz. Önce ülkücü iradeye, yan kuruluşlarımıza ondan sonra halkımıza soracağız. Kimden bir oy fazla alırsak şehidi şühedası olan bir hareket bu ki onunla gideceğimizi teyit ediyorum, söz veriyorum. Adayımızın çok olması teşkilatımız sayesindedir. Arif Ekici, fert olarak hiçbir şey, ama Milliyetçi Hareket Partisi ve sizlerin sayesinde Arif Ekici oldu. Oyu öyle katladı. Bu şahsımla ilgili bir olay değil, sizlerin sayesinde oldu. Teveccüh gösterdiniz, bizlere şeref verdiniz oyumuzu katladınız ve dolayısıyla milletvekili aday adaylarımız da çok oldu. Biz çocukluğumuzdan beri elimizde üç hilalli bayrak sürekli koştuk. Bundan sonra da Allah izin verirse hep beraber hedefe yürüyeceğiz. Hedef önce Kırşehir’de vekillerimizi çıkaracağız. AKP’nin çivisini Kırşehir’de sökeceğiz. Ondan sonra da genel iktidar olacağız. Eski İl Başkanımız Sayın Cemil Cahit Pişkin’e başarılar diliyorum. İnşallah partimizi yerelde, genelde iktidar edeceğiz. Bunlar sattılar, kattılar, bölücülerle işbirliği yapmaktalar, görüşmekteler. Ne asayiş kaldı, ne güvenlik kaldı, ne ekonomi kaldı. Halkımızın inançları üzerinde de büyük tahribatlar yaptılar. Bu iktidarın hiçbir çizgisi yok, olmadı da. Bu gömlek yüce Türk milletine dar geliyor. Allah izin verirse 7 Haziran’da kendine göre milli bir iktidar kuracağız” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .