Çayağzıspor’da golcü sıkıntısı mağlubiyet getirdi: 1-2

Çayağzıspor’da golcü sıkıntısı mağlubiyet getirdi: 1-2

09.10.2018

Çayağzıspor’da golcü sıkıntısı mağlubiyet getirdi: 1-2 STAD: Mamak Şehir Stadı HAKEMLER: Enver Aydın, Gülşah Nur Şen, Doğacan Arslan, Melih Aldemir, Alparslan Acımert (Gözlemci) ANKARA DSİSPOR: Uğur Şeker, Onur Alp Kılıç, İbrahim Çelik, Hacı Yıldırımoğlu, Batuhan Kazan, Birkan Kanber, Ali Çermeli, Şevket Ayan, Eyüp Kırpık, Veli Torun, Emre Yaşın TEKNİK SORUMLU: Mustafa Şenel KIRŞEHİR ÇAYAĞZISPOR: Ali […]


Çayağzıspor’da golcü sıkıntısı mağlubiyet getirdi: 1-2

STAD: Mamak Şehir Stadı
HAKEMLER: Enver Aydın, Gülşah Nur Şen, Doğacan Arslan, Melih Aldemir, Alparslan Acımert (Gözlemci)
ANKARA DSİSPOR: Uğur Şeker, Onur Alp Kılıç, İbrahim Çelik, Hacı Yıldırımoğlu, Batuhan Kazan, Birkan Kanber, Ali Çermeli, Şevket Ayan, Eyüp Kırpık, Veli Torun, Emre Yaşın
TEKNİK SORUMLU: Mustafa Şenel
KIRŞEHİR ÇAYAĞZISPOR: Ali Burak Karoğlu, Yunus Emre Yavuz, Hasan Güler, Volkan Tümok, Doğukan Tektaş, Ramazan Koca, Ömer Beyazıt, Onur Aksar, Abdurrahman Bengi, Furkan Çırakoğlu, Doğukan Erdoğan
TEKNİK SORUMLU: Mert Karöz
GOLLER: Eyüp Kırpık Dk. 26 ve 63.) Furkan Çırakoğlu (40. Dk)
KIRMIZI KART: Naci Yıldırım 90+4 dk
SARI KARTLAR: İbrahim Çelik 17. dk, Birkan Kanber 14. dk, Eyüp Kırpık 83. Dk. (Ankara DSİspor), Volkan Tümok 34. dk, Furkan Çırakoğlu 57. dk, Murat Çağlar 76. Dk (Kırşehir Çayağzıspor)
HABER: SALİH GÜNER
Bölgesel Amatör Lig, 6. Grup’ta, bütün maddi imkansızlıklara rağmen Kırşehir’i en iyi şekilde temsil eden Kırşehir Çayağzıspor, Pazar günü Ankara’da Ankara DSİspor karşısında ortaya koyduğu güzel futbola rağmen 2-1 mağlup olarak haftayı puansız kapattı.
Ankara Mamak Stadı’nda oynanan karşılaşmaya iyi başlayan Kırşehir Çayağzıspor, ilk 25 dakikada en az 3 net mutlak gol pozisyonu değerlendiremedi. 26. Dakikada Eyüp Kırpık bir pozisyonda topu Çayağzıspor ağlarına göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.
Golden sonra beraberlik için rakip kaleye yüklenen Çayağzıspor nitekim 40. Dakikada Furkan Çırakoğlu’yla eşitliği sağladı.
İlk yarısı 1-1 sona eren karşılaşmada Kırşehir Çayağzıspor, Ankara DSİspor’a Eyüp Kırpık’ın 63. Dakikada attığı gole karşılık veremezken, girdiği 6-7 net gollük pozisyonunu da forvet elemanlarının yetersizliği nedeniyle golle süsleyemeyince sahadan 2-1 yenilerek Kırşehir’e döndü.
Kırşehir Çayağzıspor Teknik Direktörü Mert Karöz, maçın ardından gazetemize yaptığı açıklamada, “Temposu yüksek bir mücadeleydi. Rakibe göre pozisyon üstünlüğü bizdeydi, ancak gol vuruşlarında sıkıntımız var. Çünkü santrafor bölgesinde adamımız yok. Bu ligte Kırşehir’i en iyi şekilde temsil etmek için sahada varımızı, yoğumuzu ortaya koyuyoruz. mücadele hiçbir yerden maddi destek gelmeyince o bölge de iyi golcümüz yok” dedi.
Kırşehir Çayağzıspor, Ankara DSİspor’a 2-1 mağlup olurken, grupta oynanan maçlarda alınan toplu sonuçlar şöyle:
Sarayönü Belediyespor-Akşehir Spor: 2-2, Anadolu Üniversitesi-Yeniçağaspor: 3-0, Kırıkkale Büyük Anadoluspor-Karapınar Belediyespor: 2-1, Ankara DSİspor-Kırşehir Çayağzıspor: 2-1, Çubukspor-Keçiören Belediyesi Bağlumspor: 2-2, Sandıklıspor-1926 Polatlı Belediyespor: 1-0.
Bu maçlar sonunda puanını 7’ye çıkaran Kırıkkale Büyük Anadoluspor liderlik koltuğuna otururken, Kırşehir ekibi Çayağzıspor 1 puanla 12. Sırada yer aldı.
Kırşehir Çayağzıspor, hafta sonunda kendi saha ve seyircisi önünde Çubukspor’la karşı karşıya gelecek. Grupta maçların programı şöyle;
Akşehir Spor-Karaman Belediyespor, 1926 Polatlı Belediye Spor-Sarayönü Belediyespor, Keçiören Belediyesi Bağlum Spor-Sandıklıspor, Kırşehir Çayağzıspor-Çubukspor, Karapınar Belediyespor-Ankara Dsispor, Yeniçağa-Kırıkkale Büyük Anadoluspor.

Çayağzıspor’a da destek verilmeli

Geçen yıl Bölgesel Amatör Lig’te mücadele veren, Valilik, Belediye ve sivil toplum kuruluşlarının verdiği maddi destekle 3. Lig’e yükselen Kırşehir Belediyespor, grubunda zirve hesapları yaparken, bu sezon Bölgesel Amatör Lig’te Kırşehir’i Çayağzıspor temsil ediyor.
Temsil ediyor, etmesine de bu iş öyle kolay da olmuyor.
Futbolda para olmadığı zaman hiçbir zaman başarı da elde edilmiyor ne yazık ki… Kırşehir’i BAL’da temsil etmek için elini taşın altına koyan Kulüp Başkanı İlker Demirbilek ile Yardımcısı Fahri Baysal, bugüne kadar kimseden maddi bir destek bulamamasına rağmen, tek başlarına buraya kadar geldiler.
Lige katılım için istenen 22 bin liradan tutun da, takımı kurup, spor malzemeleri ihtiyaçlarına kadar her şeyi ceplerinde karşıladılar.
Kırşehir Valiliği’nin barınma sorununu eski Müftülük Binası’nı tahsis etmesi ile çözümleyen Kırşehir Çayağzıspor’un aylık deplasman giderlerinin 30 bin, futbolcularına maaş ve harçlık için de 30 bin olmak üzere aylık giderinin en az 60 bin lirayı bulduğunu söylersek sanırım abartmamış oluruz.
Bugüne kadar her ay 60 bin lirayı cebinde ödeyen, Kırşehir’i ve futbolu seven, Kırşehir’i BAL’da en iyi şekilde temsil etmek için elini değil, bedenini ortaya koyan Kulüp Başkanı İlker Demirbilek ile Yardımcısı Fahri Baysal’a bu ili yönetenlerin az da olsa maddi destek vermesi gerekmiyor mu?
Belediyelerin ve İl Özel İdareleri’nin amatör kulüplere maddi ve malzeme desteği verdiğini herkes biliyor. Çünkü geçen yıl Kırşehir Belediyespor BAL’da mücadele ederken, Kırşehir Valiliği’nin ve Kırşehir Belediyesi’nin verdiği destekler de ortada.
O zaman yapılması gereken Kırşehir Çayağzıspor’a da bu destek esirgenmemeli, deplasman masraflarına katkı sunulmalı, zaman zaman da maaş ve ücretlerine ödenmesine destek verilmeli.
Yoksa bu işi sadece gönülden yapan iki kişinin üzerine bırakılmamalı. Onlar Kırşehir’i en iyi şekilde temsil ederken, maddi ve manevi olarak desteklenmeli.
Kırşehir Çayağzıspor’un elbette bu ligle şampiyon olup, daha üst liglere çıkma gibi bir hedefi yok. Kırşehir’i en iyi şekilde temsil etmeyi isteyen Kırşehir Çayağzıspor bu sıkıntıları çekmeye devam ederse, kötü sonuçlar alır ve herkesi üzer. Bu da Kırşehir’e yakışmaz diye düşünüyorum.

SALİH GÜNER KÖŞE YAZISIYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .