Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor

01.10.2018

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftüsü Mehmet Yaman, Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti. Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, her yıl 1-7 Ekim arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın camilerin toplum hayatındaki önemini hatırlattığını söyledi. Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu seneki temasının ‘Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler’ olarak belirlendiği […]

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftüsü Mehmet Yaman, Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, her yıl 1-7 Ekim arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın camilerin toplum hayatındaki önemini hatırlattığını söyledi.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu seneki temasının ‘Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler’ olarak belirlendiği ifade eden Vali İbrahim Akın, “Camilerimiz toplumumuz için önemli mekânlardır. Toplum hayatında önemli yeri olan ve toplumumuza manevî anlamda olumlu etkiler bırakan camileri diri ve canlı tutan bütün din görevlilerimizin haftasını tebrik ediyorum.” dedi.
Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk’ün de yer aldığı ziyaret, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlikler hakkında Vali İbrahim Akın’a bilgi vermesi ile sona erdi.
Ayrıca, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında saat 14:00’te Dinî Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt tarafından Müftülük Toplantı Salonunda konferans verildi. Ayrıca hayır sahihleri plaketle ödüllendirildi.
Hafta dolayısıyla İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından bugün Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ferhat Kuran ile esnaf ziyaretleri yapılacak. Huzurevinde kalan kadın ve erkek yaşlılar ziyaret edilecek.
Yarın da Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Sevgi evlerinde kalan çocuklar ziyaret edilecek.
Hafta 7 Ekim tarihine kadar çeşitli etkinlikler ve faaliyetlerle devam edilecek.
(HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .