Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor

03.10.2017

1986 yılından bu yana Ekim ayının ilk haftası kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları Kırşehir’de de başladı. Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftüsü Osman Arslan, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti. Vali Necati Şentürk, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın camilerin toplum hayatındaki önemini hatırlatmak amacıyla her yıl Ekim ayında […]

1986 yılından bu yana Ekim ayının ilk haftası kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları Kırşehir’de de başladı.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftüsü Osman Arslan, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.
Vali Necati Şentürk, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın camilerin toplum hayatındaki önemini hatırlatmak amacıyla her yıl Ekim ayında gerçekleştirildiğini söyledi.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu seneki temasının ‘Cami, Şehir ve Medeniyet’ olarak belirlendiği ifade eden Vali Necati Şentürk, “Camilerimiz, ruhlarımızın manen nefes aldığı ve arındığı mekanlardır. Camide kendimizi güvende hissederiz. Din görevlilerimiz de topluma doğru yolu gösteren, dinî açılardan topluma önderlik eden önemli insanlardır” dedi.
Ziyaret, İl Müftüsü Osman Arslan’ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlikler hakkında Vali Şentürk’e bilgi vermesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .