Tövbe Estağfirullah…

Tövbe Estağfirullah…

25.03.2019

Benim güzel Peygamberim Muhammet Mustafa (s.a.v)… Allah tarafından bizlere kendi varlığını anlatmak ve insanların sapkınlıklarının ortadan kalkması için gönderilmiş son resûlü. Resûl, yani kitap verilmiş dört peygamber. Adına methiyelerin az olduğunu düşündüğüm sevgili. Ah ne yazık ki ümmetinin ilimde geldiği mertebeyi göremeden göçüp gitmiştir! Ne vardı sanki 63 yaşında vefat edecek. Keşke O da, bu […]

Benim güzel Peygamberim Muhammet Mustafa (s.a.v)… Allah tarafından bizlere kendi varlığını anlatmak ve insanların sapkınlıklarının ortadan kalkması için gönderilmiş son resûlü. Resûl, yani kitap verilmiş dört peygamber. Adına methiyelerin az olduğunu düşündüğüm sevgili.
Ah ne yazık ki ümmetinin ilimde geldiği mertebeyi göremeden göçüp gitmiştir! Ne vardı sanki 63 yaşında vefat edecek. Keşke O da, bu kendisinden daha alim olan (sümme haşa) ümmetini görebilmek için Nuh aleyhisselam gibi 900 küsürden fazla yaşayabilseydi. Umuyorum ki; kendisine miraçta cennetin kapıları açılıp “içeri gir” dendiğinde, “ümmetim olmadan girmem” deyip kabul etmemiş olan, O yaratılmış en üstün insan ki benim için öyle, şimdiki ümmetinin kendini aşan bilgisine sevinçle bakardı. (???)
Yukarıda okuduklarınız elbette ki kızgınlıkla, hayretle ve artık yeter noktasına gelinmişliğin sonucudur. O kadar alim insanın bu şuursuzluğa nasıl çanak tuttuğunu bilemiyorum. Ne gibi bir dünyalık kazançları var Allah bilir…
Konunu başlangıcı şu; Allah’ın ismini bilmem hangi saatte, bilmem hangi adette tekrar edersek şu dileğimiz ya da şu ayeti okursak bu isteklerimiz hemen gerçekleşirmiş. Ha daha da ilginci her günahı işle sonra da iki kul kelamı (tabi içinde Allah’ın isminin de geçtiği) olan Arapça duayı oku, deniz köpükleri gibi olan günahın sadece 5 dakika içinde affedilirMİŞ… (Özür dilerim o yazıyı şimdi tekrar okudum, yanlış anlamış olabilirim diye DAKİKA DEĞİL SANİYE!!!)
Dileğin olmazsa kalbin temiz değil bunu da bil, tamam mı…
Tövbe Estağfirullah…
Kur’an’da birçok yerde gece namazına ve Allah’ın zikrine rastlayabilirsiniz. Zor zamanlarda veya normal zamanlarda Allah’ı anmak inanın çok iyi gelir insanoğluna. Şu geçici dünyanın uğraşından, koşturmasından, kirinden kaçıp O’ndan başka kime sığınılır ki. Varda da- yokta da, başta da- sonda da O yok mu?. Elinizi kalbinize götürüp 99 isminden ve her isminin bir derde şifa olabileceğini umut ederek niyazda bulunmak ne güzel olsa gerek.
Hz. Aişe annemiz: “Resulullah (s.a.v) zırhı bir Yahudi’nin yanında otuz sâ’ (bir başka rivayete göre yirmi sâ’) arpaya karşılık rehin edilmiş bulunduğu halde vefat etti.” dediği, birçok kaynaklarda kesinlikle onaylanmıştır.
Siz de umarım anladınız durumu… Peygamberimiz bilmiyor muydu bu duaları veya zikirleri ki borçlu vefat etti?
Lütfen artık şu güzel dinimizi, sağdan soldan değil de, bizi var eden, onca güzellikleri bahşeden Rahman’ın kitabından öğrenin. İnanın bize anlatılan bir çok şeyin, Allah’ın sözleri olan Kur’an-ı Kerim’de farklı olduğunu görürüz. O güzel isimlerini sadece dünyalık için kullanmayın. Saçma sapan dileklerinize alet etmeyin. Safi rızası ve içinde bulunduğunuz zor durumlarda sığınak olarak zikredin.
Konunun uzmanı değilim. Fakat dinimiz akıl ve mantık dinidir. Karmaşık hale getirmeye çalışanlara pirim vermeyin.
İyi olan her konuda bereketli günler dilerim…

GÜNER METİNTÜRKYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .