“Çağdaş eğitim, Cumhuriyetimizin geleceği için de temel koşuldur”

“Çağdaş eğitim, Cumhuriyetimizin geleceği için de temel koşuldur”

16.09.2017

Başkan Bahçeci, öğrencilere başarılar diledi

“Çağdaş eğitim, Cumhuriyetimizin geleceği için de temel koşuldur”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bugün başlayacak 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başarılarla geçmesi temennisinde bulundu.

Yayınladığı mesajda, çağdaş eğitimin Cumhuriyetimizin geleceği için temel koşul olduğunu vurgulayan Başkan Bahçeci, şunları kaydetti:
“Bugün her yönüyle yepyeni bir başlangıca, hep beraber merhaba diyoruz. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın yüreklerinde, bilgi ve sevgi ışığını yakmak üzere 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz.
“Çağdaş eğitim, toplumsal yaşamımızın biçimlendirilmesinde, geleceğe yönelik adımlarımızın belirlenmesinde ve çağdaşlaşma sürecinin başarıya ulaşmasında vazgeçilmez öğedir. Sağlam temeller üzerine kurulmuş bir yaşam, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar, genç nüfus yoğunluğuna sahip Cumhuriyetimizin geleceği için de temel koşuldur.
“Şehrimize ve ülkemize değer katacak, güçlü kılacak, teknolojiye hakim, eleştirel düşünebilen, kendine güveni yüksek ve yepyeni fikirler üretebilen, vizyonu geniş bireylerin oluşması eğitim anlayışımızın temelini güçlendirmektedir.
“Her şeyin büyük bir hızla değiştiği, beklentilerin, talepler ve mesleklerin sürekli bir değişim içinde olduğu günümüzde, eğitim konusunda fiziki imkânlarımızı sürekli gözden geçiriyor Kırşehir’in en ücra köşesinde yaşayan yavrumuzun da eğitim hakkını kutsal sayıyoruz.
“Devletimizin yaptığı yatırımlarla bizler Kırşehir’in eğitimdeki şartlarını hem fiziki açıdan, hem de kalite açısından artırmaya devam etmekteyiz.
EĞİTİMİN TEMEL YAPI TAŞLARI ÖĞRENCİLER

Mesajında öğrencilere hitaben, “Sevgili öğrenciler; başarı, birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir olgudur. Başarıya ulaşmada; sorumluluk duyma, planlı çalışma, kararlı olma ve kendine güvenme başarının olmazsa olmazlarıdır. Ayrıca öğretmenlerinizi ve okulunuzu, birbirinizi seviniz, zararlı alışkanlıklardan kaçınınız. Sizler eğitimin temel yapı taşlarısınız. Eğitim-öğretim alanında yapılan her türlü fedakârlık, çaba ve yatırım, sizler içindir. Sizler başarılı oldukça, bizler de mutlu ve huzurlu olacak, geleceğimize güvenle bakacağız” şeklinde konuşan Başkan Bahçeci, öğretmenlere de şu tavsiyelerde bulundu:
“Değerli öğretmenlerimiz; çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında en önemli görev size düşmektedir. Ailelerimiz en kıymetli varlıkları olan çocuklarını, sizlerin ellerine teslim etmektedirler. Sizin de asli göreviniz, bu çocuklarımızı milli, ahlaki, insani ve evrensel değerlerle yetiştirmek ve hayatta lazım olacak bilgileri öğretmek, becerileri kazandırmaktır. Sizin birinci muhatabınız öğrencilerinizdir. Onun için onları seviniz, sayınız, önemseyiniz ve önemli olduklarını hissettiriniz. Onların yetiştirilmek üzere size teslim edildiğini ve hata yapabileceklerini unutmayınız.”

Öğretmen ve öğrenciler ile tüm eğitim camiasına başarılar dileyen Başkan Bahçeci, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk, huzur ve başarılarla dolu geçmesi temennisinde bulundu.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .