Çağatay Torun MHP’den Belediye Başkan adayı

Çağatay Torun MHP’den Belediye Başkan adayı

20.11.2018

Çağatay Torun MHP’den Belediye Başkan adayı Torun: “Parti tabanımdan gelen çok ciddi talep ve telkin ile yola çıktım” Şehrimizde uzun yıllardan Uzun Çarşı’da esnaf olarak Kırşehir halkına hizmet veren Çağatay Torun, 31 Mart yerel seçimlerinde MHP’den Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. Kırşehir’de MHP’li ve ülkücü dava arkadaşlarının yoğun talep ve telkinleri ile partisinden belediye […]

Çağatay Torun MHP’den Belediye Başkan adayı

Torun: “Parti tabanımdan gelen çok ciddi talep ve telkin ile yola çıktım”

Şehrimizde uzun yıllardan Uzun Çarşı’da esnaf olarak Kırşehir halkına hizmet veren Çağatay Torun, 31 Mart yerel seçimlerinde MHP’den Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
Kırşehir’de MHP’li ve ülkücü dava arkadaşlarının yoğun talep ve telkinleri ile partisinden belediye başkanlığına aday adayı olan Çağatay Torun, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek, genel yayın koordinatörü Salih Güner’le bir süre sohbet etti.
Kırşehir belediye Başkanlığı’na aday adayı olmasının gerekçelerini anlatan Çağatay Torun, “ 31 Mart 2019 yılında yapılacak yerel yönetimler seçimlerinde gerek ülkücü camiamızdan gerekse de iş camiasından aldığım büyük teşvik ve destek ile Kırşehir Belediyesini partime kazandırmak için aday adayı oldum. Bugüne kadar Kırşehir’e kim hizmet etmişse herkese teşekkür ederim. Belediye Başkanlığı için yola çıkan tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Karar partimiz, teşkilatlarımızın ve Liderimiz Devlet Bahçeli’nindir. Vizyonumuz geniş, misyonumuz büyüktür. Kırşehir’de herkesi kucaklayan bir anlayış içinde olacağız. Hedefimiz sosyal, kültürel ekonomik ve turizm alanlarında örnek ve öncü bir kent inşa ederek güzel Kırşehir’i hak ettiği konuma getirmektir. Üretken belediyecilik anlayışını hakim kılacağız. Kırşehir Belediyesi’ni özleyen camiamıza belediyeyi tekrar kazandırmak, halkımıza daha saygın daha modern bir Kırşehir sunmak için göreve talip oldum. Allah’ın izni ile biz seçimi kazandığımız zaman kaybeden olmayacaktır.”
Hiçbir zaman partisinden bir beklenti içinde olmadığını de belirten Çağatay Torun, “Ben Kırşehir’de doğdum, Kırşehir’de yaşıyorum, ömrümün sonuna kadar da burada yaşayacağım. Hemşehrilerimin sorunlarını biliyor ve bunların artık zaman geçirilmeden çözümlenmesi gerekiyor. Partim şahsıma bu görevi verir ve ben de Kırşehir Belediye Başkanı seçilirsem, özlenen, yaşanan, modern bir Kırşehir’i oluşturmak için gecemi gündüzüme katarak, partizanlık yapmadan çalışacağıma söz veriyorum” dedi.
Ayrıştıran değil, birleştiren belediye başkanı olacağını da ifade eden Çağatay torun, sözlerini şöyle tamamladı:
“Biz memleketimizi iyi tanıyoruz. Varlarını ve yoklarını iyi biliyoruz. Toprağı bereketli, insanı kıymetli Kırşehirimizi örnek bir şehir haline getireceğiz. Allah nasip eder, teşkilatımız da bize bu imkanı verir, hemşehrilerimiz de şahsımı Belediye Başkanı seçerse Kırşehirimizi hak ettiği yere getireceğime, bunun için ayrım yapmadan, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden elimden gelenin en fazlasını yapmaya gayret göstereceğime söz veriyorum. ”
ÇAĞATAY TORUN KİMDİR?
Kırşehir ili Merkez İlçesinde, 1976 yılında mimar bir baba ve öğretmen bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladığı ilköğrenimini müteakip, sırayla Merkez Kale Orta Okulu ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. Devamında 1994 yılında başladığı Ankara Bilkent Üniversitesi İngilizce Muhasebe bölümünü şeref öğrencisi olarak ve Anadolu Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Muhasebe Finansman Bölümünü bitirdi.
Mezuniyetin ve kısa dönem vatani görevimin ardından halihazırda inşaat, tarım ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren 80 yıllık aile şirketinde yönetici olarak iş hayatına başladım. Kırşehir Ülkü Ocaklarında 2000-2002 yılları arasında il ocak üniversite teşkilat sorumlusu ve ikinci başkan olarak hizmette bulundu. Kırşehir’de 2009-2011 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi İl yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı.
Yine 2009 yılında yapılan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde, meclis üyesi olarak seçilip hesap inceleme komisyonu başkanı sıfatıyla, 2013 yılında yapılan seçimlerde yine meclis üyesi sıfatıyla seçilip, Çiftçi Mallarını Koruma İl Başkanlığı, Ticaret İl Müdürlüğü Hakem Heyeti üyeliği, 2018 yılı içerisinde yapılan seçimlerle de 3’ncü kez Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçildim. Halihazırda Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kurulu sayman üyesi görevini yürütüyor.
Yine 2009-2013 yılları arasında TOBB Genç Girişimciler Kurulunu kurup 4 yıl başkanlığını yürüttü. Şu anda Kırşehir Girişimci İş İnsanları Derneği Kurucu Başkanlığını yürütüyor. Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. İyi derecede İngilizce biliyor, Kırşehir 1’nci Noteri yeminli tercümanı. Evli, Umay, Gökçen ve Aybüke isimlerinde üç kız babası. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .