Cadde düzenlemesi yılsonunda bitecek

Cadde düzenlemesi yılsonunda bitecek

12.10.2017

Kırşehir’in çehresini değiştirecek düzenlemelerin bitirilmesine az bir süre kaldı… Kırşehirlilerin çilesini en aza indirmek için Belediye ekipleri yoğun şekilde çalışıyor…

2016 yılı Haziran ayında başlayan altyapı çalışmaları sonrasında bu yıl Mayıs ayında başlanan asfalt serimi ile peyzaj ve kaldırım düzenleme çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.
Terme Caddesi’nde tamamlanan asfalt seriminin Lise Caddesi’nden Aşıkpaşa Türbesi’ne doğru uzanan kesiminde tamamlanması öngörülüyor.
Çalışmaların 2018 yılı Haziran ayında bitmesi gerektiği, ancak hızlandırarak daha erken sürede bitirmeyi planladıklarını belirten Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan, Kırşehir Belediyesi’nin biten ve halen devam eden projeleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “25 Eylül’de Kültür Merkezimizi açtık. Kırşehir’e hayırlı olsun diyoruz. Bugünlerde sorun yaşadığımız çalışmalardan bir tanesi ana cadde düzenlemesi ve cadde düzenlememiz yılsonunda merkeze yakın kısımlarda inşallah bitecek, hafifleyecek. Aşıkpaşa Türbesine doğru Lise Caddesi kısmında yoğunlaşacağız. İşin bitim süresi Haziran 2018, ama biz inşallah kışa kadar vatandaşımızın çilesini minimuma indireceğiz. Sıcak asfalt çalışmalarımız devam etmekte, önümüzdeki yıl da devam edecek. Şu anda % 40 aşamasına geldi sıcak asfalt çalışmalarımız. Kale çevre düzenlememiz devam etmekte ve Aralık’ta bitecek. Uzun Çarşı çevre düzenlememiz devam etmekte ve Aralık ayında bitecek. Şehiriçi yolcu terminale çalışmamız başladı. Haziran 2018’de bitecek” bilgisini verdi.
BU ARADA Kırşehir’de altyapı çalışmaları kapsamında toplam 166 bin 800 metre kanalizasyon çalışması yapıldı. 2017 yılında ise 6 bin metre kanalizasyon çalışması yapılacak.
MEDAŞ, Telekom, jeotermal altyapı çalışmalarıyla Kırşehir’de ciddi anlamda altyapı sorununun kalmadığı belirtilirken, şehrimizde toplam 1 milyon 285 bin metrekare bitümlü sıcak karışım asfalt yol yapıldı. 2017 yılı içerisinde 210 bin ton sıcak asfalt yol yapılacak. Bununla birlikte kilit parke taşı çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Cadde ve sokaklarda toplam 1 milyon 264 bin kaldırım ve sert zemin çalışması yapıldı. 2017 yılında 150 bin metrekare sert zemin ve kaldırım çalışması gerçekleştirilecek. Şehrimizde kanalizasyon hat çalışması kapsamında 166 bin 800 metre kanalizasyon hattı yapıldı. 2017 yılı içerisinde de 6 bin metre kanalizasyon çalışması yapılacak. 82 bin 500 metre yağmur drenaj hattı çalışmaları yapıldı. 2017 yılı içerisinde 6 bin metre yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapılacak.
Kırşehir’de 30 yıldır hiçbir çalışmanın yapılmadığı ve 2016 yılı Haziran ayında başlatılan 100 milyon TL harcamanın yapıldığı altyapı çalışmalarının 50 yıllık ihtiyacı karşılayacağı belirtiliyor.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .