Cacabey Meydanı’ndaki yöresel fuara yoğun ilgi

Cacabey Meydanı’ndaki yöresel fuara yoğun ilgi

24.02.2020

Kırşehir Belediyespor yararına Cacabey Meydanı’nda düzenlenen ve çoğunluğu gıdalardan oluşan fuara halkın yoğun ilgisi devam ediyor. 81 ilden üretici kooperatiflerin katıldığı fuarı, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, TSO ve KESOB yönetim kurulu üyeleri de gezerek, hem stant açan kişi ve kuruluşları, hem de fuara gelen […]

Kırşehir Belediyespor yararına Cacabey Meydanı’nda düzenlenen ve çoğunluğu gıdalardan oluşan fuara halkın yoğun ilgisi devam ediyor.
81 ilden üretici kooperatiflerin katıldığı fuarı, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, TSO ve KESOB yönetim kurulu üyeleri de gezerek, hem stant açan kişi ve kuruluşları, hem de fuara gelen vatandaşlarla sohbet etti.
Afyon sucuğundan, Kars kaşarına, Erzincan Tulum peynirinden Ege ve Marmara’nın zeytinine, Hatay künefesinden Siirt’in Şırdan yemeğine; Isparta’nın gül lokumundan Kayseri pastırmasına, baharattan, kuruyemişe kadar birçok gıda ürünü ile yöresel yemekler satışa sunuluyor.
Vatandaşlar, Kırşehir’de böyle bir fuar organizasyondan dolayı emeğe geçen Belediye Başkan Selahattin Ekicioğlu, Esnaf Odası Başkanı Bahamettin Öztürk ile TSO Başkanı Mustafa Yılmaz teşekkür ettiler.
Mart ayı başına kadar Cacabey Meydanı’nda açık kalacak fuardan Kırşehir Belediyespor Kulübü’nün 300 bin liranın üzerinde bir gelir elde ettiği öğrenilirken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir’de, hiçbir esnafın meydanda kurulan yöresel ürünler fuarı ile ilgili şikayetinin olmadığını açıkladı.
Başkan Öztürk, “Kırşehir’de yarım asırdır esnaflık yapıyorum, Oda ve Birlik Başkanı olarak hiçbir esnaf ve sanatkârımı mağdur edecek organizasyonların içinde olmadım. Göreve geldiğimiz günden bu yana esnafın yanında olarak fuarlara karşı durduk, Kırşehirspor için girişimlerde bulunduk. Bizlerin ilkeleri var. Şehir için olmazsa olmazlarımız var. Buradakilerin hepsi kooperatiflerdir. Onların satışa sunduğu ürünlerdir. 10 günlük bir organizasyon için Kırşehir Belediyespor Kulübü’ne 300 bin liralık bir bağış yapılmıştır” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .