“Bu zor günleri hep birlikte aşacak, sağlıklı günlere kavuşacağız…”

“Bu zor günleri hep birlikte aşacak, sağlıklı günlere kavuşacağız…”

23.03.2020

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehirlilere seslendi: “Bu zor günleri hep birlikte aşacak, sağlıklı günlere kavuşacağız…” Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, koronavirüse karşı Belediyenin almış olduğu kararlar hakkında bir açıklama yaptı. Başkan Ekicioğlu, açıklamasında bütün Kırşehir halkını alınan önlemlere uymalarını ve sağlıklarına dikkat etmelerini isteyerek şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi; Dünyamız ve Ülkemiz son günlerde koronavirüs tehlikesi […]

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehirlilere seslendi:

“Bu zor günleri hep birlikte aşacak,
sağlıklı günlere kavuşacağız…”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, koronavirüse karşı Belediyenin almış olduğu kararlar hakkında bir açıklama yaptı.
Başkan Ekicioğlu, açıklamasında bütün Kırşehir halkını alınan önlemlere uymalarını ve sağlıklarına dikkat etmelerini isteyerek şunları söyledi:
“Bildiğiniz gibi; Dünyamız ve Ülkemiz son günlerde koronavirüs tehlikesi ile karşı karşıya Biz de Kırşehir Belediyesi olarak, korona virüse karşı mücadelemize gece gündüz demeden devam ediyor, tedbirlerimizi sıklaştırıyoruz. Bu virüs birçok sağlık otoritesinin ve konu ile ilgili yetkililerin bildirdiği üzere en çok 65 yaş üstü kıymetli büyüklerimizi tehdit etmektedir. Bu konuda, biz de Kırşehir Belediyesi olarak İçişleri ve Sağlık Bakanlığımızın tedbirleri kapsamı doğrultusunda 65 yaş üstü hemşerilerimizin toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanma uygulamasını geçici olarak durdurduk. Ayrıca yetkililer tarafından 65 yaş ve üstü büyüklerimizin sokağa çıkmasına kısıtlama getirilmesine rağmen ilimizde havaların da güzel seyretmesi nedeniyle risk grubundaki büyüklerimizin ne yazık ki parklar ve meydanlardaki banklara ve kamelyalara yan yana oturduklarını gözlemleyerek, Onların sağlığını düşünerek, önlem amacıyla bank ve kamelyalara şerit çektik.
“Kıymetli Büyüklerimiz; değerli hemşehrilerimiz, Kırşehir Valiliğimiz tarafından kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama ve yasaklama getirilen 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın 112,155 ve 156 numaralarını arayarak talep etmeleri halinde temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olunacaktır. Ayrıca Belediyemize ait 214 10 10 numaralı Halkın Masası hattı ve Alo 153 Zabıta hattımıza 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz. Bu zor günleri hep birlikte aşacak, sağlıklı günlere kavuşacağız.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .