“Bu yolda mesafe kat etmenin haklı gururunu yaşamaktayım”

“Bu yolda mesafe kat etmenin haklı gururunu yaşamaktayım”

03.11.2017

İyi Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nda ismi öne çıkan Kırşehirli hemşehrimiz gazeteci Murat Demirci, karşılaştığı tehditlere karşı tepkisini gazetemiz Kırşehir Çiğdem aracılığıyla kamuoyuna duyurdu…

KIRŞEHİR’DE 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti’nin İl Başkanlığı için müracaatta bulunan isimlerin arasında ön plana çıkan hemşehrimiz gazeteci Murat Demirci, sosyal medyada ve telefonla tehditler aldığı öğrenildi.
İyi Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nda ismi öne çıkan ve Meral Akşener’e yakınlığı ile bilinen Kırşehirli hemşehrimiz gazeteci Murat Demirci, karşılaştığı tehditlere karşı tepkisini gazetemiz Kırşehir Çiğdem aracılığıyla kamuoyuna duyurdu.
Söz konusu tehditlere karşı sessiz kalmayarak, tepkisini dile getiren ve yargı önünde hesap soracağını ifade eden Murat Demirci, gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, Meral Akşener’in başlattığı bu yeni mücadeleye başından beri omuz vermeyi milli bir vazife olarak görev bildiğini ve bu yolda mesafe kat etmenin haklı gururunu yaşadığını ifade etti.
Türk siyasetinde yerini alan İYİ Parti’nin verdiği mücadelenin Türk milletinin talebi ile ortaya çıktığını vurgulayarak, MHP’ye değil MHP’deki tek adam yönetimine karşı olduğunu belirten Murat Demirci, korkmadığını dile getirdiği açıklamasında şunları kaydetti:
“Bilindiği üzere, olağanüstü kongre isteyen ülkücü irade yok sayılmıştır. Yeterli imzaya rağmen kurultayımız yapılamamış ve mahkeme kararı ile önümüz kesilmiştir. OHAL gölgesinde sürdürülen MHP olağan kongre süreci de ne yazık ki demokrasinin yok edildiği bir süreç olarak tarihe geçmiştir.
“10 Temmuz tarihinde ‘kurultay devlet sözüdür’ dendi, ona da varız dedik, ancak ‘devlet sözü’ de bildiğimiz gibi tarihin tozlu raflarında yerini almıştır.
“Referandum sonrası ülke yönetimi artık tek adama bırakılmışken, şüphesiz MHP’de tek adam yönetimi artık kalıcı hale gelmiştir. Yönetimi, iktidarın dümen suyuna girmiş bir MHP içinde kalarak ülkemizin tek adam rejimine sürüklenmesini önlemenin artık imkanı kalmadığından, Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’in başlattığı bu yeni mücadeleye başından beri omuz vermeyi milli bir vazife olarak görev bildim ve bu yolda mesafe kat etmenin haklı gururunu yaşamaktayım.
“Bilinsin ki bu mücadele Türk milletinin talebiyle ortaya çıkmıştır. Türkiye siyasette yeni bir oluşumu hasretle beklerken, ben gibi düşünen milyonlar bugün ‘İYİ PARTİ’ saflarında şerefle, onurla, gururla ‘Türkiye İYİ olacak’ parolasıyla birleşmişlerdir.
“Yine bilinmesini isterim ki, ben MHP’ye değil, MHP’deki tek adam yönetimine karşı oldum. MHP’de kalıp orada siyasete devam etmek isteyen arkadaşların tercihine saygı duyuyor, ayrıca demokratik tercihlerini anlayışla karşılıyorum. Bugüne kadar MHP Genel Başkanına maksadını aşan bir söz söylemediğim gibi aksine iktidarın yanlarında olduklarını her fırsatta dile getirmelerine rağmen saygı duyduğumun bilinmesini istiyorum. Şüphesiz MHP Genel Başkanının makamı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emanetidir.
“Güncel olmak kaydıyla sosyal medyada yayımlanan köşe yazılarım okuyucularımla buluşmaktayken yazılarım sonrasında zaman zaman tehdit edilmemle birlikte bazı gazetelerde ismimin İYİ PARTİ Kırşehir İl Başkanlığı için örnek gösterilen adaylar arasında yer almasından sonra sahte facebook hesapları üzerinden ve gizli numaralarla vicdan ve ahlak dışı, insanlığın kabul edemeyeceği derecede tehdit, iftira ve argo kelimelerle şahsıma saldırılar yapılmıştır. Telefondan silah sesi duyurup beni sözde ölümle korkutmaya çalışan alçakların bilmesini isterim ki; zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın hep farkındaydık. Lakin siz kendini bilmezleri hiç hesaba katmamışken, mantar tabancası kadar sesiniz olsa da sizden korkan sizin gibi olsun. Ey kendini bilmez, kıskanç ve korkaklar. Arkanızda her kim veya kimler varsa inanın sizden korkmuyorum. Sizleri adam yerine bile koymazken inanıyorum ki hepinizle yargı önünde hesaplaşacağımın vakti gelmiştir. Hepiniz hesap vereceksiniz.
“Muhakkak ki, en büyük hakem olan milletimiz hepimizi değerlendirecek ve yapılacak ilk seçimde herkesin notunu verecektir. Sayın Meral Akşener ile birlikte ülkemiz ve milletimiz için bayrağı en yükseğe ve ileriye taşımaya devam edeceğim. Sayın Akşener’in liderliğinde gerilmiş ok gibi cesur yürekli arkadaşlarımla birlikte hedefe varmaya her zaman hazırım. Yolumuz hak ve hakikat yoludur.”
BU ARADA gazetemiz Kırşehir Çiğdem olarak, hemşehrimiz ve meslektaşımız Murat Demirci’ye yapılan bu seviyesiz hareketi kınıyor, yargı önünde vereceği mücadelede yanında olacağımızı belirtiyoruz.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .