Bu kötü oldu!

Bu kötü oldu!

12.02.2018

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren ve bu sezon şampiyon olmasını dört gözle beklediğimiz Kırşehir Belediyespor, ligde hiçbir iddiası olmayan Kastamonu Özel İdarespor’la 1-1 berabere kalarak haftayı iki puanla kaybetmesi çok üzücü oldu. Lider olarak gittiğimiz deplasmanda ilk yarıyı 1-0 yenik kapatan yeşil-beyazlılar, ikinci yarının hemen başlarında bulduğu golle eşitliği sağlayınca ümitlenmiş ve kazanacağımıza inanıyorduk. Ama […]

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren ve bu sezon şampiyon olmasını dört gözle beklediğimiz Kırşehir Belediyespor, ligde hiçbir iddiası olmayan Kastamonu Özel İdarespor’la 1-1 berabere kalarak haftayı iki puanla kaybetmesi çok üzücü oldu.
Lider olarak gittiğimiz deplasmanda ilk yarıyı 1-0 yenik kapatan yeşil-beyazlılar, ikinci yarının hemen başlarında bulduğu golle eşitliği sağlayınca ümitlenmiş ve kazanacağımıza inanıyorduk.
Ama olmadı, başaramadık!
Neden başaramadık, neden iki puan kaybettik dışarıdan bunu çözemedik.
Kaybedilen bu iki puanı çok arayacağımız ortada. Artık hiçbir maçtan puan kaybına lüksümüzün olmadığı da ortada.
Devre arasında Kırşehir Belediyespor’dan ayrılan futbolcuların yerine kadroya dahil edilen futbolcuların takıma ciddi bir katkıları gözüküyor.
Haydi birkaç hafta bu futbolcuların takımı ve arkadaşlarını tanımaları için, uyum sorununu çözmeleri için zaman verdik. Ama kaybettiğimiz puanlar bizi şampiyonluk yolunda sıkıntıya sokacağı da ortada.
Ligin ikinci yarısına Kırıkkale maçıyla başladık, 1-1 berabere kalarak bu maçı unutup gelecek maçlara bıraktık. Ardından kendi sahamızda Bartınspor’u yenemedik, son dakika golüyle şok olduk. Keçiören Bağlumspor’u deplasmanda, Çubukspor’u evimizde yenerek yeniden liderlik koltuğuna oturarak kaybettiğimiz 4 puanı unuttuk.
Ama Kastamonu maçında kaybedilen 2 puanın telafisi yok artık.
Şampiyonluğa inanmış bir Kırşehir var.
Ahi Stadı’nı dolduran binler var, Kastamonu’ya giden yüzlerce taraftar var.
Bu durumun idrakinde olan bir yönetim ve futbolcularımız var.
İşte Pazar günü Kastamonu deplasmanında 1-1’lik beraberliğe rağmen, yanına çağıran cefakar taraftarlara yazık değil mi?
Gecesini gündüzüne katarak takımının şampiyonluğu için her şeyini ortaya koyan bir başkan ve yönetim var.
Yeşil-beyazlıların maddi sorunlarını çözümlemek için her türlü desteği veren bir Belediye Başkanı, bir Vali ve Milletvekillerimiz var.
Futbolcularımızın gayret ve çabalarını takdir ediyoruz, ama demek ki bu da yeterli olmuyor bazen.
Artık futbolcularımızın ve teknik heyetin silkinip kendilerine gelmelerini, kendilerine duyulan güven ve desteğin karşılığını sahaya yansıtarak bundan sonra oynayacakları bütün maçları kazanmaları gerekiyor. Aksi halde bugüne kadar verilen emek ve çabalar boşa çıkacak ve yeşil-beyazlılar sukutu hayale uğrayacaktır.
Kırşehir son yıllarda ilk kez böyle şampiyonluk havasına girmişken, hüsrana uğramaması gerekiyor.
Ben takımımıza güveniyor ve bu sezon şampiyonluğa ulaşacağına yürekten inanıyorum. Takımımızı yönetenlerin, teknik heyet ve futbolcuların da bu bilinçle kalan tüm maçlara bu inançla çıkıp kazanmalarını ve kendilerine gösterilen ilgi ve desteği boşa çıkarmamalarını diliyorum.
Haftayı dinlenerek geçirecek olan yeşil-beyazlılar Perşembe günü yeniden top başı yaparak Karadeniz Ereğlispor maçına hazırlanacaklarını öğrendim. Madem takımımızda bir uyum sorunu var ve önümüzde güçlü bir takımla maçımız var bu tatil neden? Umarım bu aradan takımımız çok iyi yararlanır ve Karadeniz Ereğlispor’u yener de yeniden liderliği ele geçirir. Yoksa bu maçtan alınacak puan kaybı Kırşehir Belediyespor’un şampiyonluk hedefini ve hayallerini de suya düşürür.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

mehmet yetkiner

kolay olmayacak ama olacak. . buz gibi havalarda betonun üstünde de vardık,yarınlarda da olacağız . ili kenetleyen en önemli değer, yeşil beyazlı takımımız.

13.02.2018, 14:37

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .