Bu Kırşehirspor daha iyi yerlere gelecektir

Bu Kırşehirspor daha iyi yerlere gelecektir

23.10.2017

Pazar günü Kastamonu İl Özel İdaresispor maçında izlediğim Kırşehir Belediyespor, beni ilerisi için umutlandırdı. Özellikle ilk yarıda oynanan oyun, gollerin hazırlanışı itibariyle iyi bir takım olduğunun göstergesiydi bence. Böyle bir mantık olabilir mi? Takımın ihtiyacı olan, kalitesi ve mücadelesiyle kadroda bulunması gereken bir oyuncuyu kadroya almamak hangi teknik direktör mantığına sığar ki? Düşünebiliyor musunuz, yönetim […]

Pazar günü Kastamonu İl Özel İdaresispor maçında izlediğim Kırşehir Belediyespor, beni ilerisi için umutlandırdı.
Özellikle ilk yarıda oynanan oyun, gollerin hazırlanışı itibariyle iyi bir takım olduğunun göstergesiydi bence.
Böyle bir mantık olabilir mi?
Takımın ihtiyacı olan, kalitesi ve mücadelesiyle kadroda bulunması gereken bir oyuncuyu kadroya almamak hangi teknik direktör mantığına sığar ki?
Düşünebiliyor musunuz, yönetim hedefi olan bir Kırşehir Belediyespor için kurmak için, kurduğu takımın her türlü sorununu çözümlemek için çırpınıyor, ama gel gör ki takımın başındaki teknik direktör içeride ve dışarıda kazanmamak için her şeyi yapıyor!
Ben izlemedim ama son Çubukspor maçındaki olup bitenler yönetimin sabrını taşırmış. Öyle ki takım deplasmanda, grubunda şampiyonluğa oynayan Çubukspor karşısında 1-0 öne geçmiş, üstelik rakip 60 dakika 10 kişi oynamak zorunda kalmış, ama biz farkı attırmak yerine defansa geçerek, rakibin ataklarını uzaklaştırmaya çalışıyoruz! Böyle savunma yaparsan galip te gelemezsin tabii. Öyle de oldu, Kırşehir Belediyespor 1 puana razı olarak döndü.
Şimdi Çubuk’tan üç puanla dönmüş olsaydık, liderdik. Ama olmadı. İnşallah o da olacak.
Başkan Veli Şahin ve yönetimi bu yanlışı görmüş ve Gökhan Kaynak’la yollarını anında ayırarak yeni bir teknik direktörü takımın başına getirdi.
Ben yeni teknik direktör Ercan Kul’u tanımıyorum. Ama ilk maçında üç puan alması ona da bir moral ve güven verir umarım. İnşallah takımdaki birlik ve beraberliği kısa sürede sağlar ve takımın başarısını ve güvenini daha üst noktalara çıkarır.
Pazar günkü maça gelince, yeşil-beyazlılar rakibine oranla ilk yarıda güzel bir futbol ortaya koydu ve 2-0’ı da yakaladı. Bizler takımın ikinci yarıda farkı açacağına inanırken, hakem faktörü ortaya çıktı. Hakem yeşil-beyazlı ekibimizin futbolcularının hemen hemen her hareketini faul ya da sarı kartla durdurdu. Bu da takımın ileriye çıkamamasına ve etkili atak yapamamasına neden oldu.
Sahada canla başla mücadele eden, sahadan galibiyetle ayrılmak için varını, yoğunu ortaya koyan yeşil-beyazlı ekibimizin bu hırsı bizlere ilerisi için umut verdi.
Özellikle bu maçta alınan galibiyet çok önemliydi. Çünkü rakiplerimizin puan kaybetmesi bizleri şampiyonluk yolunda umutlandırdı, hedefimizi de yükseltti.
Bu haftayı bay olarak geçireceğiz.
Yeni teknik direktörümüz için bu bir fırsattır. Takımını tanıması ve gelecek maçlara daha iyi hazırlaması için de iyi bir fırsattır.
Umarız bu boşluğu iyi değerlendirir ve önümüzdeki maçlara daha iyi motive olmuş, şampiyonluğa inanmış bir takım hüviyetine bürünmüş bir Kırşehir Belediyespor oluruz.
Kastamonu Özel İdaresispor’u 2-1 yenen futbolcularımızı, teknik heyetimizi, yönetimimizi ve taraftarlarımızı kutluyorum.

Salih GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .