“Sağlıklı günlerde bir arada yaşamak ümidiyle Avukatlar Günü kutlu olsun”

“Sağlıklı günlerde bir arada yaşamak ümidiyle Avukatlar Günü kutlu olsun”

06.04.2020

Kırşehir Barosu Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu: “Sağlıklı günlerde bir arada yaşamak ümidiyle Avukatlar Günü kutlu olsun” Kırşehir Barosu Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, 5 Nisan Avukatlar Günü doyasıyla bir mesaj yayınlayarak, meslektaşlarının gününü kutladı. Avukatlar Günü koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde ve ilimizde her hangi bir etkinlik düzenlenip kutlanamadı. Sadece bir mesaj yayınlayarak meslektaşlarının gününü […]

Kırşehir Barosu Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu:

“Sağlıklı günlerde bir arada yaşamak
ümidiyle Avukatlar Günü kutlu olsun”

Kırşehir Barosu Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, 5 Nisan Avukatlar Günü doyasıyla bir mesaj yayınlayarak, meslektaşlarının gününü kutladı.
Avukatlar Günü koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde ve ilimizde her hangi bir etkinlik düzenlenip kutlanamadı. Sadece bir mesaj yayınlayarak meslektaşlarının gününü kutlayan Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, şunları ifade etti:
“Ülkemizin ve tüm Dünyanın içinde bulunduğu salgın hastalık durumu nedeniyle her sene 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla düzenlediğimiz töreni bu sene maalesef icra edemedik. Bunun burukluğunu yaşasak da daha sağlıklı günlerde hep beraber kutlama yapma umudumuz bakidir.
“Avukatlar, halkın içinden gelen ve halkın içinde yaşayan bir meslek grubudur. Dolayısıyla, ortaya çıkan her durumdan birebir etkilenmektedir. Bu zor ve tarihi süreçte, ekonomik sıkıntı başta olmak üzere herkesin yaşadığı sıkıntıları avukatlar da yaşamaktadır. Meslektaşlarımızın bu olağanüstü durumu en az zararla atlatabilmesi amacıyla Türkiye Barolar Birliği ve Barolarımız gayret içindedir. Yapılması gereken, bu gayrete destek olmak, omuz vermektir.
“Elbet bu günler de geçecek, cüppelerimizi giyip adliye koridorlarına yeniden döneceğiz. Adalet arayışına kaldığımız yerden devam edeceğiz. Mesleki sorunlarımızı çözmek için çalışacağız. Ancak şu an ilk ve öncelikli sorunumuz birlik beraberlik içinde bu salgın hastalığın üstesinden gelmektir.
“Kanuni Sultan Süleyman’ın ‘Yeryüzünde muteber bir nesne yok Devlet gibi. Olmaya Devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.’ veciz sözlerinde ifade ettiği üzere sıhhatli bir nefes dünyalara bedeldir.
“Özgürlüğün kıymetinin daha da iyi anlaşıldığı bu süreçten dersler çıkarıp nice sağlıklı günlerde bir arada yaşamak ümidiyle Avukatlar Günümüzü kutluyor, aramızdan ayrılan avukat, hakim, savcı tüm meslektaşlarımızı ve bu toprakları bize vatan yapmak için canını vermiş tüm şehitlerimizi, Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmetle anıyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .